649 Shares 2007 views

Jak wybrać odpowiedni łącznik?

Niemal każdy, kto trzymał śrubokręt lub młotek, wie, co łącznik. Definicja ta pasuje do każdego przedmiotu metalowego, który pozwala na połączenie dwóch części. Na tej liście są wystarczająco duże śruby, wkręty, śruby, kotwy, nakrętki, podkładki i wiele inny sprzęt. Wszystkie z nich są szeroko stosowane w przemyśle.

Wszelkie zapięcia odnosi się do konkretnej grupy: budownictwa, mebli, kolejowego, samochodowego, lub grupy o charakterze generalnym. Każdy wariant ma swój własny dodatkowy podział. Najbardziej różnorodne łączniki budowlane. Należą do nich śruby, wkręty, podkładki, … Krótko mówiąc, wszystko co używamy, gdy ręce są zbieranie półka na książki lub stole.

Cały sprzęt musi spełniać pewne wymagania. Istnieje wiele różnych standardów, co pokazuje charakterystykę produktu na mocowania. GOST 27017-86 opisuje rodzaje i nazwy wszystkich rodzajów sprzętu. A potem, każdy produkt ma swój własny standard, który określa wszystkie wymagania.

Każdy łącznik odnoszące się do różnych dodatków, jest wykonana z metalu. Może to być mosiądz, stal węglowa lub stal nierdzewna. Jeśli to konieczne, stosuje się dodatkową powłokę, która chroni metal przed korozją. Ale mogą korzystać ze sprzętu i bez warstwy ochronnej. Często można zobaczyć śruby lub wkręty czarne – fosforyzowana jest stosowana lub utlenione przykrycie. Wygląda bardziej atrakcyjne urządzenie dalej przetwarzane cynkowanie.

Wszystko konstrukcja sprzętowa można podzielić na kilka grup. Rozważmy każdy osobno.

Mocowania metryczne

Grupa ta obejmuje wszystkie rodzaje wkrętów, śrub, kołków, śrub i podkładek. Służą one bezpośrednio do rozłącznego połączenia części. Produkcja elementów mocujących polega na dopasowanie się gwint zewnętrzny w gwint wewnętrzny nakrętki ślimaka lub śruby. Dlatego dla każdego rozmiaru posiada własną partnerkę. Podkładka pomaga dodatkowo zabezpieczyć krawat.

łączniki kotwiące

Należą do nich sprzętu, które są używane przy dużych obciążeniach. Ten łącznik jest stosowany, gdy trzeba sztywno ustalić strukturę budynku, takich jak okna lub schodów. Kotwa składa się z dwóch elementów. Najważniejszym elementem dystansowym. Oznacza to, że zmiany obciążenia, pozwala utrzymać całą strukturę. Element zamówienia jest Kotwa chemiczna. Element ten jest często używany przy instalacji drabiny. Jest on oparty na napełnianie pustych utwardzania komponentów.

łączniki kołków

Stosowany jest do ścian, gdy chcesz powiesić na nim ciężkich przedmiotów. W przygotowany otwór najpierw wprowadza się kołek, a następnie wkręca się śruby. Okazuje się dość sztywne przywiązanie. Dziś kołki są (w większości), wykonana z tworzywa sztucznego lub innego podobnego materiału.

śruby

Różni się on od śrub gwintowanych i śrub mocujących, które umożliwiają cięcie gwint wewnętrzny w szczegółach. Szeroko stosowane w budownictwie. Dostępne dla różnych rodzajów materiałów. Śruby do płyt gipsowo-kartonowych lub drewna nie powinny być wykorzystywane podczas pracy z tworzywa sztucznego lub metalu.

śruby

Mają taką samą zasadę działania jak śruby, ale służą do bardziej miękkich materiałów. Połowa wał jest pokryta gwintem wykonany z mniej twardego metalu.

nity

Są one wykorzystywane do stałego połączenia części. Są one stosowane w różnych dziedzinach, w produkcji mebli, a nawet w przemyśle kolejowym.

Wszystkie łączniki mają klasę wytrzymałości. Na nim można ocenić, gdzie najlepiej korzystać z produktu. Wyglądzie, śruby, sworznie, śruby i śruby są bardzo podobne. Posiadających głowicę o różnych kształtach i wał, który jest całkowicie lub częściowo pokryta gwintem. Śruba i śruby koniec z zaostrzonym końcem, przy czym wspomniany produkt i są wkręcone w materiale. Kształt główki może być pół-okrągłe, płaskie, kwadratowe, sześciokątne, lub z łbem stożkowym. Dla ułatwienia wkręcania na pokrywie cięcia szczelin w postaci specjalnego krestovinki lub pasm. Czasami, aby zrobić więcej, aby chronić niestandardowych szczeliny, które wymagają użycia specjalnych narzędzi.