601 Shares 1302 views

Niestrudzony Howcast znowu pokonana przez pytanie: „Dlaczego świeci słońce w ciągu dnia i gwiazdy w nocy?”

Młody człowiek interesuje się wszystkim. On pyta o wszystko widzi. Dlaczego trawa jest zielona? Dlaczego świeci słońce w ciągu dnia i gwiazd w nocy? I tak dalej i tak dalej. Odpowiedzieć na pozornie proste pytanie nie zawsze jest łatwe. Bo czasami brakuje żadnej specjalnej wiedzy. A jak wytłumaczyć kompleks w prosty sposób? Nie każdy jest w życie.

Co jest gwiazdą?

Bez tego nie da się zrozumieć tę koncepcję, aby wyjaśnić dlaczego świeci słońce w ciągu dnia i gwiazd w nocy. Często dzieci gwiazd reprezentowany przez małe kropki na niebie, które porównują z małych lamp lub latarek. Jeśli zwracamy się analogią, można ją porównać z ogromnymi reflektorami. Ponieważ gwiazdy – jest niewyobrażalnie ogromne kule ognia są bardzo zacietrzewiony i są w takiej odległości od nas, wydają okruchy.

Co jest słońce?

Najpierw trzeba poinformować, że słońce – nazwę, jak nazwa. I nazwa ta jest najbliższa planeta do naszej gwiazdy. Ale dlaczego nie chodzi? I dlatego, że świeci słońce w ciągu dnia i gwiazd w nocy, jeśli są takie same?

Słońce nie wydają się wskazywać, ponieważ jest znacznie bliżej niż inni. Choć przed nim zbyt daleko. Jeśli mierzyć odległości w kilometrach, a następnie liczba będzie równa 150 milionów. Ta droga będzie prowadziła samochód przez 200 lat, jeśli nie ma przystanek poruszać się ze stałą prędkością 80 km / h. Ze względu na bardzo duże odległości słońce wydaje się niewielka, choć jest to, że łatwo pomieścić milion planet jak Ziemia.

Nawiasem mówiąc, słońce nie jest zbyt duży i nie bardzo jasna gwiazda na naszym niebie. To jest tylko w jednym miejscu, z naszej planety, a pozostałe są rozrzucone daleko w przestrzeń.

Dlaczego po południu widział słońce?

Po pierwsze trzeba pamiętać: kiedy zaczyna się dzień? Odpowiedź jest prosta: kiedy słońce zaczyna świecić nad horyzontem. Nie jest to możliwe bez światła. Dlatego, odpowiadając na pytanie, dlaczego słońce świeci w dzień, możemy powiedzieć, że nie przyjdzie dzień, kiedy wzejdzie słońce. Po tym wszystkim, jak tylko wychodzi poza horyzontem, wieczorem przychodzi, a po – noc. Nawiasem mówiąc, warto wspomnieć, że ruch nie świecą, a planeta. A zmiana z dnia na noc ze względu na fakt, że Ziemia obraca się wokół bez zatrzymywania jej stałą oś.

Dlaczego nie zobaczyć gwiazdy w ciągu dnia, czy podoba im się zawsze świeci słońce? Wynika to z obecnością w atmosferze naszej planety. W powietrzu, promienie słoneczne są rozproszone i osłoni słabą poświatę Stars. Po jego przystanków wezwanie rozpraszania, a nic nie blokuje ich słabym oświetleniu.

Dlaczego jest widoczny w nocy księżyc?

Tak, świeci słońce w ciągu dnia i gwiazd w nocy. Powody tej warstwy powietrza otaczającego ziemię. I dlatego księżyc jest widoczny, jest to prawda? A gdy tak jest, to może przybierać różne gatunki – od cienkiego sierpa na jasnym kręgu. Co to zależy?

Okazuje się, że sam księżyc nie świeci. To działa jak lustro, które odbija promienie słoneczne na Ziemi. I obserwatorzy widzą tylko część satelity, który jest oświetlony. Jeśli weźmiemy pod uwagę cały cykl, zaczyna się bardzo cienką miesiąca, który przypomina odwróconą literę „C” lub łuku literą „P”. W ciągu tygodnia, rośnie i staje się jak półkola. Przez następny tydzień, on nadal wzrasta z każdym dniem jest coraz bliżej do pełnego okręgu. Kolejne dwa tygodnie rysunek jest zmniejszona. I na koniec miesiąca Księżyc całkowicie zniknie z nocnego nieba. Dokładniej, to po prostu nie jest widoczny, ponieważ pokryte tylko tę część, która jest odwrócił się od Ziemi.

I co ludzie widzą w kosmosie?

Astronauci na orbicie nie bierze się pytanie, dlaczego świeci słońce w ciągu dnia i gwiazd w nocy. Wynika to z faktu, że zobaczymy w tym samym czasie oba. Fakt ten wynika z braku powietrza, co zapobiega światło z gwiazd, aby przejść przez rozproszone promienie słońca. Można zadzwonić im szczęście, ponieważ mogą one natychmiast zobaczyć i najbliższych gwiazd, i tych, którzy są daleko.

Nawiasem mówiąc, lampki nocne różnią się kolorem. I to jest wyraźnie widoczne nawet z Ziemi. Najważniejsze – przyjrzeć się bliżej. Najgorętszy z nich świeci biały i niebieski. Te gwiazdy są chłodniejsze niż poprzednie, żółty. Wśród nich jest nasz słoneczny. I najzimniejszym emitują światło czerwone.

Ciąg dalszy rozmowy o gwiazdach

Jeśli pytanie dlaczego świeci słońce w ciągu dnia i gwiazdy w nocy, pojawia się u starszych dzieci, można kontynuować rozmowę, myśląc o konstelacjach. Są zjednoczeni grupa gwiazd, które znajdują się w tym samym miejscu na sferze niebieskiej. Oznacza to, że wydaje się nam sąsiedztwie. W rzeczywistości, między nimi może być duża odległość. Gdybyśmy mogli odlecieć daleko od Układu Słonecznego, to nie nauczyli z rozgwieżdżonym niebem. Ponieważ zarysy konstelacji byłaby znacznie zmieniony.

W tych grupach gwiazd starożytni ludzie widział zarysy postaci ludzkich, zwierząt i przedmiotów. W tym względzie, a tam były różne nazwy. Duży i Mały Wóz, Orion, Swan, Krzyż Południa i wielu innych. Obecnie istnieje 88 konstelacji. Z wielu z nich związane są mity i legendy.

Ze względu na obrót Ziemi wokół Słońca, konstelacje zmieniają swoje położenie na niebie. A niektóre nawet widoczne tylko w określonych porach roku. Są to konstelacje, które nie mogą być postrzegane w północnej lub południowej półkuli.

C, a ich postać trudno było odgadnąć, jak sama nazwa pojawiła się w gwiazdozbiorze czas stracony drobne gwiazdki. Najbardziej znaną konstelacją na półkuli północnej – Wielkiego Wozu – teraz zamienił się w „wiadro”. A dzisiejsze dzieci dręczony pytanie: „Gdzie jest miś tutaj?”