820 Shares 3223 views

Cherry Bryanochka: opis odmiany, zdjęcia, opinie

Cherry Bryanochka, którego opis można znaleźć w tym artykule, to ulubiony wybór wielu ogrodników. Jest on idealnie dopasowany do przygotowania kompoty i dżem, dżem i sok, również można korzystać ze świeżych owoców, jak to ma wspaniały słodki smak. Jeszcze nie tak wybredny jak inne rodzaje wiśni, Bryanochka. Opis odmiany, opinie, przepisy technika rolnicza i innych przydatnych informacji dla ogrodników znajduje się w naszej publikacji.


pochodzenie

Bryanochka został wyprowadzony przez skrzyżowanie dwóch odmian. To Red grube i 8-14. Orjentatory jest Instytut All-rosyjski z łubinu, a autor stworzenia postaci była MV Kanishina – znany w całej Rosji agronomów. Dzięki pracy ogrodników kobiet otrzymało wiele nowych odmian gruszek, wiśni, jabłek, śliwek. Pojawił się w roku 2006. W gossortoispytanii wiśniowym Bryanochka. Od tego czasu, miał wylądować na stronach wielu fanów drzewami owocowymi.

Cherry Bryanochka: opis, zdjęcia drzewo

Drzewo klasy medium wzrosła rośnie do 3,5 metra. Owocowania wchodzi w piątym roku życia. Owoce dojrzewają późno. Pierwsze jagody będą mogli cieszyć się z końcem lipca.

Crohna dość rzadko, ma kształt owalny, sferyczny. oddziałów rozprzestrzeniania umiarkowanie mieć niewielką ilość liści, co jest dobre dla jagód – słońce robi się lepiej. Arkusze o stosunkowo dużej wielkości, owalne, silnie wskazując na końcu i na podstawie w ogonek, ząbkami. Wiosna drzewa pokryte pąkami, a w każdej z trzech kwiatów. Są czyste białe, mają pięć płatków nie przylegają do siebie. Słupki na tym samym poziomie z pręcików lub nieco wyższym.

Dla owocowania Bryanochke istotnych zapylaczy, doskonałe klas będzie Iput, Tyutchevka i Veda. Drzewa powinny być sadzone w tym samym roku, owoce pojawiają się w tym samym czasie.

Opis owoców i smakowitość

Kolor dojrzałego owocu, jego miąższ i jasny czerwony sok. Jagody mają średnią masę cztery i pół grama i nieco powyżej maksimum siedmiu. płodu szeroki kształt kształcie serca: wierzchołek jest skierowany i podstawa spłaszczone.

Miąższ jest gęsta, ale bardzo soczysty, słodki. Wewnątrz znajduje się owalny kamień, ona średnich i waży nieco ponad sześć procent wagi całego płodu.

Cherry Bryanochka, którego opis odmiany przeprowadza się w tym artykule, ma piękne jagody. Są bardzo smaczne, a były degustacja wynik 4,7. Jeśli weźmiemy pod uwagę strukturę bardziej szczegółowo, wartości zostaną ustalone:

  • Substancje stałe – 17,8%;
  • cukru – 11,7%;
  • kwas – 0,24%;
  • Kwas askorbinowy – 15,6 mg na 100 gramów.

Średnia owocowania może zbierać około 93 kilogramów na hektar, w nieobecności mrozu w okresie kwitnienia (winterkilling słupkami w -3 ° może osiągnąć 76%) – do 308 kg.

czas sadzenia

W obszarach, gdzie klimat jest ciepły i miękki, sadzonki sadzi się jesienią, kilka tygodni, zanim zamarznie gleba. W regionach północnych, gdzie szalejących ostre zimy, trzeba czekać aż do wiosny, i mają czas, aby zanurzyć łodygi na ziemię, jeszcze nerka nie jest spuchnięte.

Bryanochka odmiany czereśni, a także inne odmiany będą dobrze rosnąć i owocować na stokach, gdzie nie ma stagnacji wilgoci i wody gruntowe są głębokie. Wybrany do sadzenia południowe, obszary południowo-zachodniej i południowo-wschodniej. Powinny być one również podgrzewane i oświetlone przez światło słoneczne, które mają być chronione od wiatrów północnych i wschodnich.

Piasku, torfu lub gliny gleby – najgorsze, co można dać wiśnie. Ona preferuje się zakorzenić w żyznej gliniastej lub gliniastej ziemi.

Dla dobrej wydajności muszą być zapylane krzyżowo, tak wiśniowy Bryanochka obsadzone razem z kilku rodzajów (2-3), lub inny odpowiedni wiśni zapylających, drzewa pokrywa się z wiśni.

jesień lądowanie

Posadzone jesienią do siebie wygodne wyczuł drzewo przez całą zimę, a jego korzenie nie zamarzają, trzeba przygotować grunt do trzech tygodni. Na to miejsce lądowania dokładnie kopania wszystkie bryłki zostały złamane i każdą porcję dodano metr kwadratowy do 180 gramów superfosfatu 10 kg kompostu 100 g nawozu potasowego. Można też użyć specjalnie zaprojektowany dla czereśni i wiśni nawozów, obliczenie jest bardziej prosta: 200 gramów na metr kwadratowy.

Jeśli zauważysz, że Twoja strona komfortowo rosnąć banan, szczaw i szczaw Wood, gleba jest silnie zakwaszone. Konieczne jest wapno, lub wiśniowy Bryanochka (zdjęcia dostępne w artykule) nie jest w stanie się ustatkować i sprężyna jest mało prawdopodobne, aby zadowolić liści. Ciężki wapno ił potrzebują dużo, od 600 do 800 gramów na metr kwadratowy. Jeśli supeschanka, cała 400-500 gramów dla tego samego licznika. Bielony potrzebują tygodni przed uprawy, ponieważ równoczesne stosowanie składnika nawozowego i nie do przyjęcia.

Dołem do sadzenia wiśnia przygotowania do dwóch tygodni. Należy wydobyte na głębokości 0,6 m do 0,8 m szerokości. Podczas wykopów rodzaj gleby żyznej górnej odpadu w jednym kierunku i na dole (puste) – do drugiego. Następnie płodne mieszać kompostem superfosfat (200 g), sody (0,5 kg) i potas, siarkę (60 g). Wyrzucić nawozów azotowych, ponieważ mogą spalić korzenie sadzonek. W centrum powstałego dołu młotkiem liczyć. Jego wysokość powinna być taka, że opuścił pół metra na zewnątrz. Teraz weź trochę przygotowaną podatny grunt i umieścić go wokół pęczek kołki, top posypać warstwę niepłodne primnogo, wlać i pozostawić na dwa tygodnie.

Wybór właściwego materiału rozmnożeniowego

Aby dobrze zakorzeniła się, wzrastać i przynosić owoce wiśni Bryanochka, należy wybrać najbardziej potężne, piękne drzewko. Doszedłszy do sklepu, nie kupić pierwsze drzewko faworyta, sprawdź je dokładnie. W bagażniku jednego roku lub dwóch lat cięcia musi być widoczny ślad wykonanych szczepieniach. Jeśli istnieje, to właśnie odmian roślin.

Zaletą cięcia będzie duża liczba oddziałów, więc będzie łatwiej tworzą koronę. Ale przede wszystkim należy sprawdzić przewód: musi być silne i zdrowe, czy konkurenci mogą pojawić się w postaci silnych oddziałów. Nie kupić drzewko, którego dwa przewody (beczki), w przeciwnym razie w czasie intensywnego wzrostu i owocowania drzewa może rozpadają się między nimi, jak by to doprowadzić do jego śmierci.

Oczywiście, korzenie nie mogą być uszkodzone lub suche. Do transportowania ich owinięte w wilgotną ściereczką, a następnie w folię polietylenową. Jeśli są liście, należy je usunąć, to rob siły drzewko i wilgoci.

skoki

Przed posadzeniem ponownie zbadać korzenie, usunąć te, które sprawiają, że wątpisz o zdolności do życia i wszystko, co nie pasuje do przygotowanego otworu. Następnie korzenie łodyga zanurzone w wodzie na dwie godziny. Jeśli korzenie są suszony, a następnie muszą być moczone przez co najmniej dziesięć godzin. Po czym umieszcza się w gruncie, jeżeli są one prowadzone wapna moczyć korzenie w zawiesinie gliny lub mułu, tak że nie są spalane.

Umieścić sadzonkę w otworze, rozkładając korzenie kopcu ziemi, którą poured dwa tygodnie temu. Po tym, wlać warstwy gleby, która jest u dołu ubić wlać wiadro wody. Teraz wlać żyznej gleby siewek tak, że kołnierz głównego wystawał nad ziemią pięć centymetrów. Ciężko zapakowane, ponownie wlać taką samą ilość wody.

Wokół pnia, z odległości 30 cm, głębokość wykopu do proroyte pięć centymetrów. Wewnątrz okręgu będzie miejscem do podlewania kiedy ziemia osiada w czasie, trzeba będzie wlać trochę by nie otworzyły korzeni.

Jeśli użytkownik zdecyduje się posadzić kilka czereśni, między odległość sadzenia powinna wynosić co najmniej pięć metrów. Cherry Bryanochka chociaż srednerosloe drzewa, ale nadal dość duży, i miał wystarczająco dużo miejsca dla wzrostu i rozwoju.

posadzone na wiosnę

Pit wytwarza się w taki sam sposób, napisane powyżej, a także w upadku. Gdy śnieg topi się i gleby osiądzie nieco, aby nawozów sztucznych, w tym azotu, które są zabronione przez sadzenie jesienią. Tydzień można sadzić drzewko. Po tej pracy chochoł gleby lub torfu próchnicy.

pielęgnacja

Na wiosnę, konieczne jest usunięcie wszystkich uszkodzonych i nieparzyste oddziały, sekcje uchwyt skoku w ogrodzie. Gdy powietrze ogrzewa się do 18 °, to jest wykonywane przez natryskiwanie szkodników i chorób. Nawozy te, które zostały określone podczas lądowania, „praca” przez trzy lata, po czym Bryanochke wymagane minerały.

W lecie wokół drzewa muszą być proryhlit głębokości gleby dziesięciu centymetrów. Podlewanie Bryanochku bez wystarczającego wytrącania niezbędnej do pięciu razy w ciągu sezonu. Jeżeli istnieją oznaki choroby, nie wahaj się do przetwarzania zbiorów nie został ranny. W lecie nie zapomnij o koniecznej trzebieży, usuń nowe pędy, połamane gałązki.

Jesienią wypełnienia pod korzeniami funduszy, które zwalczają szkodniki, które zdecydowały się spędzić zimę w korzeniach drzew. Blanch pni i podstawy gałęzi szkieletowych pod koniec października.

Przygotowania do zimy

Cherry Bryanochka odmiany jest bardzo odporne na zimno i bardzo dobrze uprawiane drzewo toleruje mrozu. Jednakże, jeśli sadzonka poniżej trzech lat, konieczne jest, aby ją chronić. Aby to zrobić, należy owinąć go z gałęzi świerkowych lub prostego konopie. W takiej „płaszcz” wiśnie będzie ciepłe i przytulne, to jest bez odmrożeń przetrwać zimę. Nigdy nie używaj lutrasil schronienia i innych materiałów nienaturalnych, drzewa pod nimi mogą sopret, a to doprowadzi do gnicia.

choroba

Cherry Bryanochka bardzo odporne na wiele chorób, które wpływają na większość odmian. Ona rzadko narażone na choroby, takie jak klyasterosporioz miejscu wiśni liści i moniliosis. Aby nie narażać na ryzyko ich piękno, wytwarzają przycinanie przed wyciekiem startowym soku, a wszystkie rany muszą traktować boisko ogród.

Cherry odmiany Bryanochka: Liczba ogrodnicy

Przyszło to wiśnia stosunkowo niedawno, ale od razu kochany przez ludzi. Jest chwalony za mrozoodporność, ponieważ wiele odmian nie mogą być uprawiane na terenach północnych, lub nie owocować. Dla ich pysznych owoców spadły także w miłości z wiśni Bryanochka. Liczba ogrodnicy potwierdzić mocny, przyjemny, słodki smak. Piszą, że jagody są bardzo soczyste i idealne dla przygotowań zimowych. Jak sama jeść mrozem w zimie. Komentarz mówi, że jam jest pachnący, kość jest łatwo usunąć ich wytwarzania. Soka dostać więcej z taką samą ilością owoców, która została podjęta przez inny odmiany. potrzebne jest mniej cukru, ponieważ owoce i tak dość słodkie.

O sadzenia i pielęgnacji napisać to drzewo wybredna, ale dla niego jeszcze jedno, jak również dla innych wiśni.