339 Shares 5354 views

Co wyróżnia płyty indukcyjnej od sieci? Zalet i wad takich urządzeniach

Każda gospodyni marzy o pięknej kuchni wyposażonej w najnowszą technologię. W związku z tym powstaje wiele z nich prędzej czy później się pytanie, co jest inna płyta indukcyjna od sieci. Po przeczytaniu dzisiejszym artykule dowiesz się o głównych zalet i wad obu tablicach.


Cechy płyta indukcyjna

Pomimo faktu, że te produkty są bardzo popularne w krajach europejskich, nie są one bardzo popularne wśród naszych rodaków. Wynika to z ogromnej liczby mitów na temat niebezpieczeństw i wad takich powierzchniach. Aby dowiedzieć się, czy mają coś wspólnego z rzeczywistością i zrozumieć różnicę między płytą indukcyjną z władzy, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie zalety takich płyt.

Bezpieczeństwo takich powierzchniach roboczych potwierdzone w licznych badaniach. W ten sposób, pole elektromagnetyczne, które tworzone są podczas operacji zwykłego suszarką prawie sto razy większą niż te, które powstają w wyniku działania płyty indukcyjnej. Gotowanie na piec jest odpowiedni dla prawie wszystkich przyborów kuchennych, w tym aluminium i emalii.

Podczas operacji płyta ogrzewana zbiornikami zamiast samego panelu. Minimalizuje to ryzyko poparzenia i pieczenie żywności. Ponadto większość obecne modele posiadają dodatkowy system zabezpieczający, który zapobiega urządzenia, jeżeli nie ma odpowiednich potraw średnicy.

Wady powierzchni indukcyjnych

Pomimo szeregu tych świadczeń w tych płytach, i istnieje kilka wad. W celu lepszego zrozumienia różnicy między płyty indukcyjnej z sieci, to jest konieczne, w celu dalszego zbadania tego aspektu.

Niestety, nie każdy model może być wprowadzane do piekarnika, pralki lub zmywarki. Tak więc przed zakupem trzeba starannie wybrać miejsce, w którym urządzenie będzie.

Indukcyjnych trzeba kupić naczyń, posiadająca właściwości ferromagnetyczne. Po tym wszystkim, to nie będzie działać, jeśli postawić patelnię, którego dno nie jest magnes. Czyszczenie tych płytek zaleca się realizować stosowanie specjalnych środków piorących, które nie są myte wodą. Ponadto, te urządzenia muszą być zabezpieczone przed kontaktem z cukrów.

Zalety modeli elektrycznych

Takie płyty są powszechne w naszym kraju. Według popularności, nie są one gorsze od odpowiedników gazu. Zrozumienie różnicy między płytą elektryczną indukcji, konieczne jest, w celu dalszego zbadania jego korzyści.

Główne zalety tego rodzaju urządzeń obejmują szeroką gamę wzorów i kolorów. Z powodu tej różnorodności, można łatwo podnieść opcji, wpisujący się w doskonale z meblami i ogólnym stylu kuchni.

powierzchnia łatwa do czyszczenia elektrycznych z tradycyjnymi detergentami. Charakteryzują się one dość szybkiego i sprawnego ogrzewania. Ponadto resztkowe działanie ciepła utrzymuje tryb temperatury potraw gotowych.

Wady kuchenek elektrycznych

Podobnie jak inne produkty, na dane modele są nie tylko zalety, ale również wady. Aby lepiej zrozumieć różnicę pomiędzy płytą indukcyjną z władzy, trzeba zbadać dalsze wady tego ostatniego.

Należy zauważyć, że takie płyty mają ugięcie. Jeśli przypadkowo wylać nadmiar płynu, a następnie będzie ona rozłożona na całej powierzchni roboczej, a to przyniesie dodatkowe prace czyszczące. Ponadto, muszą być zabezpieczone przed przenikaniem substancji, w ramach których cukier jest obecny.

Panele elektryczne są ograniczone wagowych, są one w stanie wytrzymać. Ponadto, dla normalnego funkcjonowania takich wyrobów wymaga naczynia, których średnica jest porównywalna do obszaru powierzchni roboczej.

Indukcja i Płyty grzewcze elektryczne: różnica

Wystarczy pamiętać, że oba modele muszą być podłączone do sieci elektrycznej. Główną różnicą między tymi urządzeniami jest to, jak one działają.

Zainteresowani różnicy pomiędzy płytą indukcyjną z mocy nie zaszkodzi wiedzieć, że ten ostatni może być ogrzewana, nawet jeśli nie ma żadnych potraw. Ze względu na dostępność dodatkowych opcji, takich jak szyny teleskopowe, konwekcji, grill lub blokowanie, są one obecne w obu wersjach.

wniosek

Po przejrzeniu wszystkich podstawowych niuanse, można stwierdzić, że zarówno indukcja i zakres elektryczny, różnica między nimi jest nie tylko zasada pracy, ale również w cenie, są równie dobre. Oba typy urządzeń są podzielone na stand-alone, osadzone i stojące. Dlatego każdy użytkownik będzie w stanie znaleźć optymalny model, spełniający wszystkie jego wymagania. Jednak zapracowanych gospodyń domowych, którzy nie mają czasu do czyszczenia, to lepiej zdecydować się na drugą opcję, ponieważ produkty te nie wymagają szczególnej opieki.

Ponadto, panel elektryczny jest znacznie tańsze modele indukcji. Jeśli pierwszy rodzaj można kupić za $ 220 w cenie sekundę co najmniej dwukrotnie wyższa. W odniesieniu do bezpieczeństwa i gospodarki, to bardziej opłaca się kupić płytę indukcyjną, ponieważ są one bardziej wydajne i zużywają mniej energii.