886 Shares 9101 views

Rodzaje opatrunków i ich zastosowanie w różnych urazów

W przypadku urazu, złamania, otwartej rany, odpowiednie bandażowanie jest bardzo ważne i ma mniejsze znaczenie niż operacja dobrze prowadzi się w późniejszym terminie. To nie przypadek, w medycynie istnieje cała nauka o prawidłowym stosowaniu opatrunków, który jest nazywany „desmurgia” Bandaże są klasyfikowane zgodnie z ich przeznaczeniem, rodzaj materiału użytego do metod ligacji i mocowania. W zależności od rodzaju urazów po nałożeniu opatrunki stosowane różne materiały: gaza, bawełna, gumowanej tkaniny, ciężka tkanina bawełniana, gips i specjalne opony.


Do mocowania opatrunków na rany, nałożony bandaż siatka wzmacniająca ochronną, rurowy, elastycznego gumowego, plaster lub bandaż mesh. Gazy bandaż może być również ściskanie, gdy jest to konieczne, w celu utworzenia określonego i stałe ciśnienie na część ciała krwawienia i wylewu.

Istnieje kompresji opatrunki gazowe, które są stosowane w leczeniu chorób zapalnych. Leki one ciepłe i opóźnienie parowanie, gwintowania kadencji efekty terapeutyczne.

Aby zachować uszkodzoną część ciała w stałym ustalonym położeniu stosując unieruchomienie ligacji przy użyciu opony gips. Te rodzaje opatrunków potrzebne do złamania, zwichnięcia, podczas transportu pacjenta.

Różne rodzaje opatrunków specjalnych algorytmów mieszania. Jednakże istnieją ogólne wymogi, które muszą być przestrzegane przy udzielaniu pomocy ofiarom. Opatrunek nie powodują nadmiernego bólu, nie może być zbyt ciasne, tak aby nie zakłócić dopływu krwi (z wyjątkiem szczególnych zbyt mocno) i nie może być zbyt słabe, tak, aby nie ciągnąć się na rany. Bandażowania rany zaczynają z gardłem, a kończy tam gdzie to się zaczęło. Bandaż należy trzymać w prawej dłoni i lewej ręki do trzymania i spłaszcza go. Każdy nowy zwój materiału jest nałożony na poprzednim okrążeniu, w przybliżeniu w jej połowie. Końce opaski nie są powiązane i skręcone. Po podwiązaniu chorej kończyny jest ustalona w pozycji uniesionej.

Urazów i złamań podczas wycieczek i podróży, a także w domu często korzystają trójkątny opatrunek do mocowania lub bandażowania ran. Te rodzaje opatrunków wykonany z kawałka bawełnianej szmatki, która jest złożona chustkę lub wąskie pasmo. Są one przydatne w przypadku uszkodzenia lub złamania obojczyka, barku, łokcia do ich unieruchomienia.

Odlewy bardzo szeroko stosowane do złamań kości, a także do mocowania stacjonarnej części korpusu w chorobach układu mięśniowo-szkieletowego, po operacji. Uczynić je za pomocą bandaży gipsowych, które są wstępnie namoczone w ciepłej wodzie. Przy stosowaniu takiego bandaż powinien upewnić się, że to nie jest napięty, nie powoduje bólu, nie powodować drętwienie lub mrowienie. Aby kontrolować palców kończyny są otwarte, jeżeli są zdrętwiałe, zmiana koloru, puchnąć – to sygnał, aby zapewnić, że bandaż należy usunąć i ponownie bandażach.

Nadal istnieją pewne rodzaje opatrunków jak mocowania. Jest ciasno, ciasno do ciała materiałów, które pozwalają odpowiednio rozłożyć obciążenie, utrzymać, obniżyć napięcie, łagodzi ból. Nowoczesny przemysł medyczny produkuje gotowe klipy z wykorzystaniem nanotehnolgy w różnych stawów: nadgarstki, kolana, łokcie, łydki, okolicy lędźwiowej, która jest niezbędna dla małych urazów, zwichnięć, chorób przewlekłych układu mięśniowo-szkieletowego podczas ciężkiej pracy fizycznej. Na przykład mocowania bandaż na kostce – jeden z najbardziej ruchomych stawów, pomaga uniknąć urazów i skręcenia w aktywnych rozrywek i wielkiego wysiłku.