117 Shares 2992 views

Dlaczego warto korzystać z kojarzenia formband?

W tym artykule skupimy się na pomocniczych materiałów do szycia, które są wykorzystywane w tworzeniu odzieży. Z tym, najbardziej narażone na traktowanych szczepem składnik garderoby, taką jak szyi i głowicą, utrzymując swój pierwotny kształt.

Gdzie jest ona wykorzystywana?

Panuje powszechne przekonanie, że kojarzenia formband – jest jednym z określonych typów tkanek. Jednak to nie jest przypadek, że nie jest nawet formą konwencjonalnej włókniny. To jest tylko segment kleju konwencjonalnej włókniny, posiekanej, dla wygody w postaci ukośnej wkładki o szerokości 1,2 cm. W odległości 0,4 cm od krawędzi ściegu łańcucha jest wymagana do stabilizowania kształtu wyrobu.

W większości przypadków jest on stosowany w obroży na szyję lub ramię szew. Jeśli chcesz vyvyazat szyi sweter lub uczynić części produktu pod kątem 45 stopni, formband między liniami, która jest na zdjęciu poniżej, w tym doskonałe dopasowanie. On jest w stanie zabezpieczyć kształt produktu, miękkie w kontakcie ze skórą i, co ważne, nie traci elastyczność tkanki.

Istnieje duża liczba kolorów, od szarości do czystej bieli, ale często na sprzedaż można znaleźć biały i grafitowy kolor. Materiał metraż sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach.

Historia wystąpienia

Zastosowanie kojarzenia formband rozpoczęła się w 19 wieku. Pomysł ten powstał w Niemczech w fabryce, gdy było to konieczne do produkcji odzieży, aby znaleźć tanie i łatwe w użyciu materiał podkładowy. W rzeczywistości, formband liniami nie ma nawet tkaniny, papier jako materiał podobny wykorzystanych do jego produkcji.

Ludzie często odnoszą się do niego za pomocą szmatki, prawdopodobnie z powodu niskiej świadomości, a może dlatego, że jest aktywnie wykorzystywana w szycie wyrobów z tkanin. Najczęściej stosuje się go w beadwork i krzyża.

Co do Rosji, a następnie nanosi się na rośliny on dopiero w późnych latach 20., podczas gdy produkcja odręcznym rzeczy – tylko 16 lat temu.

Charakterystyka i właściwości materiału

Jest to unikalny materiał, który może być w sposób rutynowy i klej. Ale cokolwiek to było brane za podstawę kojarzenia formband zawsze elastyczny, bardzo cienki i można szybko przywrócić pierwotny kształt. W produkcji przy użyciu konwencjonalnych runo, które tnie się na paski o określonej szerokości. Jak to jest najczęściej używany podczas skręcania produkt, pasma te powinny być cięte na ukos. szwaczka często zadawane pytanie, które, jeśli nie można znaleźć przekładki formband niż zastąpić go? można wziąć zwykły runo i pokroić w paski o żądanej szerokości ma kąt.

Bardzo specyficzny kojarzenia wykonana z włókien, które przeszły pewną obróbkę chemiczną. Nie lekceważ formband przekładki, ponieważ jest on bardzo cienki, jednak jest w stanie chronić produkt skręcaniu, strzępienia i deformacji. Wartość materiału pomocniczego polega na tym, że jest w stanie poprawić właściwości techniczne podstawowego materiału, z którego składa się artykuł.

Główną cechą, która zawiera materiał – jest jego trwałość. Jest udowodnione eksperymentalnie, że produkty, usieciowany z jego stosowaniem bardziej odporne na zużycie i ścieranie. Formband chroni je przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Bardzo często, materiał ten można znaleźć na cekinów i koralików, haftów i wstążek. W takich produktach zdolność do utrzymywania kształtu – najwyższa jakość runa.

Bardzo ważną cechą wodzie włókniny jest jego wrażliwość na działanie wysokich temperatur. Jeśli produkt żelaza do wykończenia, które mają zastosowanie między liniami, część trzymać się razem.

Zakres zastosowania

Zakres włókniny formband dość obszerna.

  • Podczas szycia. Runo stosowane w produkcji i odzieży, sukienki cienka i delikatna.
  • Produkcja różnych sztuk odzieży. Często dotyczy to szyjkę artykułu. W celu zakończenia krawędzi tkaniny lub niektórych produktów stosowanych w kleju włókniny podstawie. Dzięki dodatkowej ochrony półek stawów ramię, szyję i innych części dzianiny, często poddawane obciążeniu zachowują swój pierwotny wygląd i nie podlega zużyciu.
  • Dla kreatywności. Szwaczka wzięli również pod uwagę kojarzenia. Najczęściej stosuje się go w haftu nici, koraliki, cekiny, wstążki. Dzięki niemu, wątek będzie położyć równo i pięknie, nie powodując sztywność i „bunching”. Jeśli chodzi o perełek, bez włókniny tam na pewno nie może zrobić.
  • Dla kompozycji. Kwiaciarnia ten materiał do stosowania w bukietów i boutonnieres jest również na pierwszym miejscu, dobrze, z wyjątkiem samych kwiatów. Szczególnie ładnie wygląda runo, położył na poszczególnych włókien jak bukiet internetowej.

wykorzystanie

Tak, że wyrób zachowuje swój kształt, konieczne jest, aby wiedzieć, jak runa priutyuzhit go formband. Aby to zrobić, trzeba wykroić runo o tej samej wielkości jak kawałek tkaniny, dzięki czemu dodatki szew. Lekko ciepłe żelazko, proutyuzhivaem do złej stronie tkaniny. Powinno to być zrobione starannie i suche. Do kojarzenia nie przemieszcza się na zewnątrz, najlepiej jest najpierw przykleić go w kilku miejscach, ale potem całkowicie ogrzewany. Gdy części sklejone, muszą zostać przełożone na chwilę do ostygnięcia.

materiał pielęgnacja

Jeżeli runo odwijane, sklep musi być zabezpieczone przed działaniem promieni słonecznych i miejsce na względnie stałej temperaturze. Jeżeli w jej skład kompozycji kwiatowe, nadal jest konieczne, aby uniknąć kontaktu z wodą, ponieważ włóknina z formy.

Ale żaden z ostrożnością nie ma zastosowania do kojarzenia, który jest używany do produkcji artykułów odzieżowych, jak to jest chronione przez warstwę tkanki.