82 Shares 5775 views

Autonomiczna kanalizacja „Topaz”: opis, zalety, wady i zasada działania

„Topaz” Kanalizacja jest bardzo nowoczesny sposób utylizacji ścieków. Dzięki temu można zrezygnować z konieczności ręcznego urządzenia assenizatorskaya, ponieważ ścieki poddaje się reakcji w 98%. Uważa się, że istnieją jeszcze bardziej skuteczny i wydajny system oczyszczania ścieków dla kraju lub prywatnym domu. Na sprzedaż można znaleźć szeroką gamę systemów, który przetwarza i przetwarza ścieki. Jeśli istnieje potrzeba ustanowienia systemów złożonych obiektów lub małych społecznościach letniskowych, następnie należy wybrać model „Topaz-100”, „Topaz-150.” Jeśli mówimy o potrzebie działają poszczególne stacje opieki rodziny 5 osób, które będą przebywać w tym samym domu, będzie można nabyć model „Topaz-5”.


Opis kanalizacja

„Topaz” Oczyszczalnia nie jest po prostu szambo, a cały lokalny system oczyszczania biologicznego. Może być stosowany do wiejskiej chaty, domków lub domach prywatnych. Składa się on z następujących elementów tej konstrukcji, osad na filtrze stabilizator komora odbiorcza grubych frakcji, transportu powietrznego, transportu powietrznego recyklingu stabilizowanym urządzenie mostu powietrznego osadu do gromadzenia i przetwarzania wody. Należy zauważyć, i wprowadza komorę napowietrzania ścieków napowietrzacz wlot, sprężarki, pokrywa stacji wydajność napowietrzania, wody oczyszczonej i szlamu przewodem pompującym.

Zasada działania

„Topaz” ścieki kanalizacyjne wykonuje tę mieszankę kanalizacji. Są one przetwarzane w trzech etapach, przy czym pierwszy element jest czyszczony gruboziarnistych cząstek. Wyciek kończy rurociągami z odbiorczym komory czyszczenia. Po tym, jak przechodzi przez filtr wstępny, opóźnienia elementów, które nie mogą być narażone na czyszczenie. Po wstrzyknięciu do urządzenia, mogą przyczynić się do jej wyłączenia. Pozostałą ciecz wprowadza się do zbiornika do napowietrzania, które jest obok kamery. „Topaz” Ścieki w następnym etapie powoduje oczyszczanie związków organicznych. Etap ten uważa się za najbardziej istotne w oczyszczaniu ścieków. Przechodząc przez małe otwory w komorze, ścieki nasycony tlenem, który jest niezbędny do życia bakterii tlenowych. Rozkładu związków organicznych w nieorganicznym proste. Po yl przetworzonego wpływa do trzeciej komory, który jest nazywany miski. akumulacji osadu należy okresowo pompowana. W porównaniu ze zwykłą szamba, w przypadku „Topaz”, procedura ta jest wykonywana przez pompę regularnie.

W końcowym etapie, rozjaśniania oczyszczonej wody, proces ten jest przeprowadzany w drugie źródło, z którego woda jest odprowadzana do gleby.

Główne zalety systemu

Jeśli zdecydujesz się wybrać producent „Topaz”, autonomiczny kanalizacji spółka ta ma wiele zalet. Ten system ma unikalną konstrukcję, która pozwala na oddzielenie ścieków i wody oczyszczonej, do stabilizacji szlamów, które składa się ze związków nieorganicznych, a mianowicie azotanu i dwutlenku węgla. Związki te mogą być dodatkowo wykorzystywane do obszaru nawozu. Wśród korzyści wynikających z „Topaz” może przydzielić maksymalny możliwy poziom oczyszczania, który osiąga 99%, a także wygodę użytkowania. Należy zauważyć, jeden w czasie odbierania ścieków, w objętości 220 litrów. Wśród pozytywnych zalet: kompaktowy rozmiar, niski pobór mocy, optymalne koszty, bezgłośne, przyjazne dla środowiska, szczelność układu, a brak separacji nieprzyjemnych zapachów. kanalizacja „Topaz” to biologiczna oczyszczalnia ścieków, działa jako niedrogie i nowoczesne rozwiązania problemu odprowadzania ścieków.

Główne wady

Rzeczy do rozważenia, jeśli potrzebujesz producentem „Topaz”? Autonomiczna kanalizacja, których cena może być równa 80 tysięcy rubli, i ma pewne wady, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem. Głównym i znacząca wada może odróżnić konserwacji potrzebie. W przypadku naruszenia zasad pracy lub może nie być aktualne stacja obsługi technicznej, „Topaz” może zakończyć się niepowodzeniem. Wielu konsumentów znaleźć usterkę i że system jest uzależnione od zasilania.

Opis systemu pod kątem ewentualnej awarii

Jeśli potrzebujesz kanalizacji „Topaz” i jej analogi, zalety i wady należy wziąć pod uwagę przed datą zakupu systemu. Jak dla odpowiedników, konsumenci najczęściej system wydzielony „Tank”. Przed przystąpieniem do instalacji należy zapoznać się z ewentualnymi błędami, które mogą wystąpić podczas pracy. Spośród nich może powodować nieprzyjemny zapach lub odpływem wody, która ma niestandardowych cech. Może to nastąpić z tego powodu, że czujnik napełnienia jest uszkodzony. Jeśli zauważyłeś, że dość często wyzwalane urządzenie wyłącznik bezpieczeństwa, może to być spowodowane wadami w okablowaniu, ale nie ograniczając się do, może wystąpić awaria sprzętu. Jeżeli szambo byłyby zalane, może to spowodować odrzucenie pompy, między innymi, może zamarznąć rurkę wylotową. Podczas pracy, system może zostać uszkodzony kadłub, z tego powodu, woda popłynie nawet gdy budowa będzie w stanie gotowości do pracy.

Co należy unikać podczas pracy „Topaz”

produkty „Topaz” można kupić za oczyszczanie ścieków You – autonomiczny kanalizacji, której zasada została opisana powyżej. Ponadto, to koniecznie musi wiedzieć, jakie zasady powinny być przestrzegane przy użyciu tego urządzenia, ponieważ niektóre z naruszeniem zasad działania, a mianowicie wykonywaniu kanalizacji benzyny, chemia gospodarcza, rozpuszczalniki, kwasy, środki dezynfekujące mogą spowodować uszkodzenie układu. Działania te mogą prowadzić do śmierci kolonii bakteryjnych. Ważne jest, aby wyeliminować zrzut systemu nie może być rozłożona substancje typu gumy i tworzyw sztucznych.

Profilaktyka wad systemowych

„Topaz” – kanalizacja, których opinii zaleca czytanie przed udaniem się do sklepu – ma wiele zalet. Jednak, aby zapewnić prawidłowe działanie systemu przez wiele lat, trzeba przestrzegać zasad eksploatacji, przeprowadzania konserwacji. To ostatnie oznacza, raz na miesiąc, aby oczyścić filtr z frakcji gruboziarnistych. Właściciele muszą nosić Czyszczenie mułu 3 razy w roku, raz w roku trzeba będzie wymienić membranę na sprężarek.

Opis popularnych modeli

Jeśli potrzebujesz, aby zaspokoić dla rodziny 5 osób, to należy wybrać „Topaz-5” systemu. Dopuszczalny montaż w łazience, jeśli nie zostaną przekroczone strumień oczyszczający. Rury muszą być instalowane w systemie do głębokości osiemdziesięciu centymetrów. Model ten zajmuje powierzchnię jednego metra kwadratowego. Moc 1,5 kW, który jest prawie żadnego wpływu na koszty operacyjne. Cechy techniczne zapewniają funkcjonalność w każdych warunkach. Kiedy dochodzi do wersji standardowej, to dopuszczalne jest przyległości z rury kanalizacyjnej polietylenowego. W celu podjęcia oczyszczonych ścieków są zmuszeni do powierzchni, to zaleca się stosowanie stacji 5 Long. Średni koszt standardowego modelu w zakresie od 76 000 do 102 000 rubli. „Topaz-8” jest uważany za popularny dla rodziny składającej się z 8 osób. Jeśli porównamy pojemność poprzedniego widoku, to przekracza emisji podwoiła się i wynosi 440 litrów. System będzie w stanie obsłużyć dwie toalety, te same prysznice, zlewy maszyn domowych i trzy umywalki. Koszt tego modelu wynosi 98 700 rubli.

Dla „Topaz-10” będzie musiał zapłacić 121 tysięcy rubli. Model ten będzie w stanie przetworzyć nawet większej ilości ścieków. Jeśli chodzi o „Tapas-15”, 20 i 30, danych systemu jest przeznaczone do wspólnego wykorzystania.

wniosek

System „Topaz” będzie mógł pełnić swoją funkcję, jeśli wybrać odpowiedni model. Ważne jest, aby prawidłowo obliczyć ilość ścieków, tylko wtedy, gdy urządzenie jest przeciążone podczas pracy. W przeciwnym razie, można przepłacić za system.