370 Shares 4687 views

Dlaczego drukarka drukuje paski tekstu i grafiki?

Obecnie koszt urządzeń drukujących dla komputerów spadła tak bardzo, że mogą one być postrzegane jako część systemu komputerowego praktycznie każdym domu. Choć do niedawna możliwość obecności wyjściu cyfrowym informacji na papierze mógł się pochwalić tylko komputerów biurowych. Wszystko to stało się możliwe dzięki postępu: wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych i rozpoczęciem masowej produkcji urządzeń grupy. Jednak pomimo ulepszeń w technologii, wiele prędzej czy później się zastanawiać, dlaczego drukarka drukuje paski. Często wygląda to następująco: jeden dzień, użytkownik włącza urządzenia drukującego i wysyła dane wyjściowe do żądanej danych – wszystko dzieje się jak zwykle. Ale zauważa, że drukarka drukuje paski. To jest: obraz (grafika lub zwykły tekst) jeżeli członek zespołów – drukowane odcinki przeplatają się z niewytłumaczalnych przerw. Wartość pozwoleń waha się od małych, których nie można zwrócić uwagę na istotne, na widok której wiele osób zaczyna panikować i nie jest idea zakupem nowej drukarki. Na szczęście, jeśli rozumiesz, dlaczego drukarka drukuje paski, często jest to możliwe, aby naprawić problem jest stosunkowo prosta. To wszystko zależy od stopnia skomplikowania uszkodzenia.

Powody, dla których drukarka drukuje paski

Najczęściej taka awaria w urządzeniach z zasadą druku atramentowego. Chociaż drukarka, barwnik sublimacyjny zostaje wystawiony na nim jednak zupełnie inna przyczyna (zwykle z powodu niewłaściwie dopasowane nośnikowe). Tak więc, „wifi”.

Urządzenia te charakteryzują się najniższym kosztem wśród rozwiązań alternatywnych, jednak, aby zachować możliwość jakość wydruku wymagają okresowej wykonanie pewnego rodzaju „profilaktyki”. To polega na tym, że nawet w przypadku korzystania z drukarki nie jest konieczne, to nadal konieczne jest włączenie raz w tygodniu. Jest on zawarty w rodzaju sieci i przycisków, ale nie jest obowiązkowe i nie zaszkodzi. Jeśli jest do przeprowadzenia w odpowiednim czasie, kwestia, dlaczego drukarka drukuje paski, nigdy nie powstać.

Przyczyną niepowodzenia drukowania spowodowanych wysychaniem tuszu w dyszy głowicy drukującej. Średnica otworów jest zbyt mała, nawet mały kawałek wyschniętej farby powoduje, że kanał jest zamknięty. Stąd konieczność okresowego włączania: drukarki automatycznie przepływa mały udział barwnika przez główkę, co zapobiega zatykaniu. Wielu nie wiem – i nie są drukowane przez wiele tygodni. Nie jest zaskakujące, że istnieją problemy. Jeśli jednak rozpocząć drukowanie pasa, należy przejść do ustawień sterownika drukarki (rozdział „Konserwacja”) i wykonać czyszczenie głowicy. Zawsze jest to punkt (do drukarek atramentowych).

Innym powodem jest to, że farba kończy. W tym przypadku, należy wymienić kasetę z nowym lub uzupełnić starą.

Nawiasem mówiąc, wydajność tankowania nie jest zalecane przez producentów, ponieważ, po pierwsze, że kaseta z tonerem jest przeznaczony dla pewnej liczby wydruków (zwykle starają się „dopasować” do jednego napełnienia), a po drugie, rodzaje niedopasowania farby jest złe dla głowic.

Rozwiązywanie problemów

Tak więc, może być konieczne, aby przywrócić drukarkę:

– dla modeli strumieniem prewencyjnej głowicy czyszczącej poprzez menu sterownika;

– napełnić pojemnik lub kupić nowy;

– dysze czyszczące zatykaniu obsługi serwisowej lub samodzielnie (ze szczególnym ciecz).