192 Shares 5797 views

Wymiana Filtr kabinowy swoje ręce

Wymiana filtra kabiny – prostą operację, która wymagać będzie nie więcej niż pięć minut (zdemontować stary filtr i zainstalować nową). Jednak w specjalnych salonach za które pobierają duże sumy, jest absolutnie nieuzasadnione.


Filtr można kupić w każdym sklepie auto lub centrum serwisowego. Konieczne jest, aby zwrócić uwagę na jakość produktu. Zaleca się, aby kupić części od autoryzowanych dealerów, tak że składniki będą trwać dłużej, a konieczność częstych napraw jest całkowicie wyeliminowane.

Zastanowić się, jak produkować filtr kabinowy wymiana w Toyota Corolla i Mazda 3.

o Toyota

Praktycznie wszystkie samochody wnętrze filtr znajduje się pod schowkiem. Inżynierowie „Toyota” postanowił nie płynąć pod prąd, i umieścić go w tym samym miejscu.

Tak więc, proces! Początkowo należy wcisnąć schowek i zdjąć prawą stronę ustalające projektowania mount. Dalsze zdemontować cały schowek, w tym celu ściany boczne są kompresowane lekko i wyciągnął go.

Zmiana filtr kabinowy Toyota Corolla jest prowadzona przez usunięcie pokrywy z tworzywa sztucznego, która jest zamocowana w niszy. Usunięcie pokrywy zatrzask, a filtr jest usuwany. Nowy włożony tak, że jej krawędzie są lekko wciśnięty. Gdy projekt jest na swoim miejscu i jest zamknięta.

Teraz już tylko zainstalować schowek. Jego ściany, jak to było w czasie usuwania sprężone do kołków mieści się otwory, po czym nakrętka jest skręcona.

o Mazda

Wymiana filtra kabiny Mazda 3 jest wytwarzany jest również bardzo proste. Przede wszystkim konieczne jest, aby odłączyć akumulator, a prace będą prowadzone w pobliżu obecnych układów transportujących.

W schowku samochodu z narzędziami otscholkivaetsya gniazdo i lewo ruch zdemontowane. Na jej podstawie są do montażu, powinny one być odkręcona i ciało schowku wyskoczy. Pod schowek jest ochrona z tworzywa sztucznego, jest ona ustalana na dwóch wierzchowców. Po jego demontażu z lewej strony fotela pasażera jest zdemontowany to kolejny klip, tym razem, aby zdjąć pokrywę ochronną i zapewnia dostęp do mocowania bezpieczników.

Następnie wymiana filtra kabiny odbywa się poprzez demontaż skrzynki bezpieczników, jest odłączone złącze może wreszcie usunąć filtry. Mazda 6 Dwa filtr. Przed zainstalowaniem nowej dobrze jest konieczne do wycierania komorę, usunięcia nagromadzonych zanieczyszczeń i montaż wszystko w odwrotnej kolejności.

Po zakończeniu prac, trzeba rzucać zaciskach akumulatora akumulator i sprawdzić działanie wszystkich urządzeń. Po przywróceniu zasilania, zaleca się, aby ustawić pozycję początkową podnośniki szyb. Aby to zrobić, silnik zostanie uruchomiony, a każde szkło jest całkowicie podniesiona z przycisku. W tym celu konieczne jest, aby zachować co najmniej 3 minut (po całkowitym zamknięciu). Gdy usłyszysz charakterystyczne kliknięcie, trzeba puścić przycisk i wykonać operację dla dolnego położenia szkła.

Jeśli wymianie filtra kabinowego jest wykonane przez siebie, zaleca się, aby wkleić na jego dodatkową uszczelką piankową, która jest wykorzystywana do izolacji cieplnej okien mieszkalnych. Dzięki temu można wygodnie zamontować produkt eliminuje lukę pomiędzy obrabianym przedmiotem a obudową.

Nie jest konieczne, aby wydać pieniądze, gdy radzić sobie na własną rękę jest tak proste!