663 Shares 7221 views

z Elokim

„Elokim C” – lek, który jest stosowany do wyeliminowania objawów zapalnych i nadmiernego rogowacenia w chorobach, takich jak łuszczyca i przewlekłej egzemy. Wytwarzany lek w postaci jednorodnej maści prawie białej bez zanieczyszczeń z zewnątrz. Jest jeszcze inny rodzaj leku – Lotion „Elokim”.


W maści zawiera pirośluzan mometazonu i kwas salicylowy, a ponadto kompozycja wydaje się stearynian glikolu propylenowego, geksilegnglikol, biały wosk pszczeli, miękką białą wazelinę i oczyszczoną wodę. Mometazonu momentazona – silny kortykosteroid, który ma działanie przeciwświądowe, przeciwzapalne i zwężające naczynia. kwas salicylowy pomaga złuszczają warstwę rogową skóry i znacznie poprawia szybkie przenikanie do maści skóry. Rozwój działanie ogólnoustrojowe i stopień wchłaniania zależy od kilku czynników, w tym zmian w obszarze skóry, czasu trwania leczenia, stan naskórka, stosowanie opatrunków okluzyjnych. Złowione w krwiobiegu sistmeny leku jest szybko wydalany z kałem i moczem.

Maść „Elokim C” generalnie cienkie warstwy muszą być stosowane na obszarze zagrożonym jeden lub dwa razy dziennie. Maksymalna dzienna dawka jednostkowa może wynosić 15 gramów. Czas trwania leczenia zależy od ciężkości i przebiegu choroby. Zazwyczaj „Elokim C” dobrze tolerowane. Najczęstszymi działaniami niepożądanymi – uczucie pieczenia w miejscu gdzie zastosowano maść, świąd, złuszczanie.

Nie zaleca się czułością na pirośluzanu mometazonu, kwas salicylowy lub innych składników preparatu. Ponadto, maść nie jest odpowiednie dla bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych infekcji skóry i chorób pasożytniczych skóry. Nie można używać leku z okołoustnym zapalenie skóry i reakcje postvaktsionnyh. Nadmierne lub zbyt długotrwałe stosowanie maści mogą powodować hamowanie funkcji przysadki, nadnerczy oraz objawów syndromu Cushinga.

„Elokim C” jest przeznaczony wyłącznie do użytku na zewnątrz i nie jest stosowane w okulistyce. Konieczne jest, aby stosować się do pewnych zdarzeń, stosując maść na dużych obszarach dotkniętych skóry. Nie zaleca się stosowania maści na pieluszki i pieluchy. Lek nie powinien być stosowany w obszarze pachwiny i twarzy. Lek należy unikać kontaktu z otwartych ran i błon śluzowych. Nie używaj „Elokim C” wrzodów skóry, rany i rozstępy. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry lub nadmierne wysuszenie, należy natychmiast przerwać stosowanie leku.

„Elokim C” dla dzieci w wieku poniżej 12 lat powinny być stosowane tylko pod nadzorem lekarza. Dzieci powinny otrzymać minimalną ilość maści, ponieważ są one szczególnie narażone na jego skutki. Długotrwałe leczenie może mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Kobiety w ciąży są przepisywane lek tylko po dokładnej ocenie ryzyka.

Kwas salicylowy jest krem, więc przy użyciu „Elokoma C” równolegle ze skórą maści i czyste musi najpierw całkowicie usunąć leczenia nadfioletowego, a następnie rozpoczęciem naświetlania. Po sesji terapeutycznej leku może być ponownie zastosowane.

Przechowywać leki w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze do do 30 stopni. Okres przydatności do użycia wynosi dwa lata po upływie terminu podanego na opakowaniu, należy lek jest zabronione.

Ten artykuł jest jedynie w celach informacyjnych do działania leku, więc zanim go zastosować, konieczne jest, aby skonsultować się z wykwalifikowanym lekarzem i dokładnie przeanalizować producent podsumowania.