657 Shares 6213 views

tajemnice rybackie: jak wiązać smycze do głównej linii?

Pierwszy początkujący wędkarz, czy spinningowe lub naśladowca dolnym biegu, aby dowiedzieć się, jak związać smycze do głównej linii. Ta umiejętność jest bardzo ważna. On szlifowane z doświadczeniem, metodą prób i błędów. Istnieje wiele sposobów, aby powiązać ze sobą dwa różne długości i grubości kawałka żyłki. W każdym przypadku, używając jego metody.

Przywiąż smycz unosić bieg

Tak więc, nie jest pręt pływaka z cewką gotowy do pracy, która już owinięty wymaganą długość żyłki. Dołączyć go do pływaka, możemy to naprawić. Następnie złapać bob. Może to być zarówno ruchomy i nieruchomy. Mocuje się w odległości około 15-20 cm od pływaka. Poniżej ciężarka wykonujemy pętlę, jak pokazano na rysunku. Zastanówmy się teraz , jak związać smycze do głównej linii. Wziąć kawałek ścieżek piaszczystych o średnicy nieco mniejszej, a na jednym końcu do podobnego pętli. Jeśli długość smyczy została podjęta początkowo do 25-30 cm, będzie to około 12 cm. Nie należy zapominać, po tych wszystkich zmianach, które po drugiej stronie żyłce załączonego haka. Można to zrobić w ten sam sposób. Aby połączyć się z główną linię i pętlę smyczy, po prostu trzyma je razem przez „pętlę w pętli”.

Jak związać smycze do głównej linii na Osła?

Jeśli jednostki dziania na pręt pływaka potrzeba dokładności i elegancji, w Donk, ale jeszcze bardziej, gdy rybacki „guma” niezbędnego do siły i mocy. Te wciągniki są rzadko umieścić jeden haczyk. Często są one od 3 do 7. W związku z powyższym, smycze związany tyle. Tak więc, głównym żyłka w dolnym biegu zaczyna się zwijać, a kończy się z ogromnym ciężarka. Ale nie jest to jedyna opcja. Niektórzy wędkarze używać trzy kawałki żyłki:

– pierwszy – do zasilacza cewki (karabinchika);

– po drugie – karabin z obciążnikami;

– trzeci jest używany na smyczy.

Te żyłki są zawsze zmniejszona średnica w tej samej kolejności. Typowo stosuje się od 0,5 mm do 0,28 mm. To płynne przejście mniej przejmujący uważać ryby. Teraz pozostaje tylko ustalić kolejność, jak związać smycze do głównej linii, tym bardziej, że jest używany jest wyraźnie różna grubość. Ile zostanie ustalona haki – rozwiązuje każdy rybak indywidualnie. Najważniejsze jest to, że sposób ich powiązanie pozostaje taka sama. Pierwsza pętla znajduje się w odległości 10 cm od obciążnikami, pozostając w odległości 15 cm od siebie. Teraz robimy smycze wymaganą długość i przymocować je do głównej linii w taki sam sposób „pętli do pętli”, jak pokazano na rysunku. Wszystko dolny bieg gotowy.

Jak inaczej zamontować smycz do głównej linii?

Istnieje wiele rodzajów sęków rybackich. Niektóre są dobre do mocowania haków, te ostatnie są niezbędne do wiązania pomiędzy kawałki żyłki. Jednym popularnym sposobem montażu jest „wąż” (lub „krew”) węzeł. Znany jest do żeglarzy i rybaków na całym świecie i jest uważana za najbardziej wytrzymałe i niezawodne. Pasuje to w następujący sposób. Zrobiono dwie żyłki (główne i smycz) do podłączenia. Pokrywają się ze sobą. Jeden koniec jest owinięty wokół innych co najmniej sześć razy. Następnie przechodzi z powrotem pomiędzy pętlami wykonane. Teraz podjąć drugi koniec, i wykonane wszystkie te same czynności, ale w przeciwnym kierunku. Dokręcić otrzymanego węzeł. Wreszcie, przyciąć końce żyłek wędkarskich niepotrzebnych. Jaśniej węzeł dziania widać na rysunku.

Alternatywnym sposobem związania się „krwawą” site

Wyżej opisany sposób dziania „krew” węzeł jest pierwszą, lecz nie jedyne. Można to zrobić trochę inaczej. Weźmy dwa końce linii i Crossover. Przykręcić je ze sobą, dzięki czemu co najmniej 14 zakrętów. Wtedy zidentyfikować węzeł środkowy i zrobić tam jest mała średnica otworu. Następny przemian przewlec żyłkę przez końce, ale ściśle w przeciwnym kierunku. Te węzły rybacka nie jest mniej wiarygodna. zgadzają się one trochę szybciej. Dlatego też, każdy wędkarz może zdefiniować dla siebie bardziej wygodny sposób mocowania smyczy. Również wśród zalet „krwawego” miejscu można zauważyć, że jest to bardzo proste. Jest równie dobrze spojone ze sobą nie tylko na żyłce, ale również liny lub splatane z nylonu, o różnych średnicach.

Wiązanie smycz węzeł „węzeł podwójny zderzakowy”

„Blood” węzeł nie jest jedynym sposobem, aby połączyć się z główną linię i prowadzenie. Istnieje wiele innych prostych metod. Na przykład, jest bardzo popularny wśród rybaków „węzeł podwójny zderzakowy” węzeł. Jest łatwy w montażu. Weźmy dwa końce linii i umieścić je równolegle do siebie. Wtedy jeden z nich owinąć wokół zarówno lasy w dwóch turach. Ponadto, koniec jest wkręcony utworzonych oddziałów i dokręcić je. Po prostu nie wiele. Następnie powtórz te same czynności, ale przy drugim końcu żyłki. Powinieneś dostać dwa guzki po obu stronach. Po tym, wyciągnąć dwa utrzymywane razem przez wędek w przeciwnych kierunkach. W rezultacie powinno się wspólny węzeł. Taki sposób mocowania smyczy jest bardzo wytrzymały, może być stosowane, gdy połączone monofilamentowe i plecionkę.