755 Shares 4112 views

Ivan Shmelev: biografia, zdjęcia i kreatywność

Shmelev Iwan Siergiejewicz – słynny rosyjski pisarz. W swojej pracy opisał życie w różnych sektorach społeczeństwa, ale szczególnie sympatyczny, wcielił życie „małego człowieka”. Zdjęcie Ivana Shmeleva jest przedstawiony poniżej.


pochodzenie Shmelev

Iwan Siergiejewicz urodził się 21 września 1873. Był rodzajem Zamoskvoretskaya kupców. Jednakże handel małego zainteresowania ojca. Zawierała ona liczne kąpiele i stolarzy spółdzielcze. rodzina Shmelev były staroobrzędowców, tak to był rodzaj, demokratyczna. Staroobrzędowców, jako właściciele, i zwykłych pracowników mieszkających zwartych społeczności. powinni stosować się do ogólnych zasad dla wszystkich, duchowy i zasad moralnych. Ivan Shmelev dorastał w atmosferze ogólnej harmonii i życzliwość. Chłonął wszystko co najlepsze w relacjach międzyludzkich. Z biegiem lat te doświadczenia z dzieciństwa znalazły odzwierciedlenie w jego twórczości.

Znajomość klasyki

Home Education Iwan Siergiejewicz zajmowała się głównie matka. To ona nauczyła syna dużo czytać. Dlatego Ivan dzieciństwa znał dzieła pisarzy takich jak Puszkina, Gogola, Tołstoja, Turgieniewa i innych. Ich badanie trwało przez całe życie. Później uczył się w gimnazjum Ivan Shmelev. Jego biografia naznaczona pogłębiania wiedzy literackiej. Iwan Siergiejewicz był szczęśliwy czytać książki Leskov, Korolenko Uspienski, Melnikov Pechenskogo. W pewnym sensie byli jego literackich idoli. Oczywiście, to nie powstrzymało efekt tworzenia przyszłego pisarza Aleksandra Sergeevicha Puszkina. Potwierdzają to później działa Shmelev: „Tajemnica Puszkina” „Wieczny Ideal”, „Skarb”, spotkania

debiut literacki

Ivan Shmelev, którego biografia jesteśmy zainteresowani, zadebiutował jako autor w 1895 roku. W czasopiśmie „Russian Przeglądu” został opublikowany swoją historię „Młyn”. Praca ta odnosi się do powstawania osobowości drogi człowieka do kreatywności poprzez przezwyciężenie trudności życia, zrozumienie losu i charakteru zwykłych ludzi.

Książka, przyniósł rozczarowanie

Po jego małżeństwo z młodą żoną udał się na wyspę Valaam, gdzie starożytne klasztory i pustelnie, Shmelev Iwan Siergiejewicz.

Biografia wielu autorów znajduje odzwierciedlenie w ich pracy, a Shmelev – nie jest wyjątkiem. Efektem tej podróży była książka „Na skałach Balaama …”. Jego publikacja przedstawia początkujący autor wielu rozczarowań. Fakt, że Pobiedonoscew oberprokuror Święty Synod, dzięki któremu ta książka miała się odbyć, znalezionych w wywrotową dyskursu produktu. Shmelev ostatecznie został zmuszony do cięcia tekstu, zmienić pracę, pozbawiając jego utworzenie skórkę autora. Ten niespokojny Iwan Siergiejewicz. Uznał, że o karierze literackiej – nie jego droga. Po tym Iwan Siergiejewicz napisał prawie 10 lat. Jednak musiał jakoś utrzymać rodzinę. Dlatego postanowiłem znaleźć nowe źródło dochodu Shmelev Ivan Siergiejewicz. Biografia dalszych latach życia nadal będzie związany z literaturą. Ale gdy on zdecydował, co zrobić z czegoś innego.

Ivan Shmelev zostaniu prawnikiem

Iwan Siergiejewicz postanowił wprowadzić Uniwersytecie Moskiewskim w celu uzyskania zawodu prawnika. Wiele się zmieniło od tamtego czasu, a co najważniejsze – otoczenie pisarza. Ta szkoła miała rejestrację nowej generacji intelektualistów. Iwan Siergiejewicz rozmawiał z wykształconych ludzi inteligentnych, które wzbogacają i rozwijają swoją osobowość i kreatywność. Uniwersytet ukończył w 1898 roku. Ivan Shmelev jakiś czas służył w Moskwie, asystent adwokata (niska pozycja). Następnie przeniósł się do Włodzimierza. Tutaj Iwan Siergiejewicz rozpoczął pracę inspektora podatkowego. Nawet w tej rutynowej Shmelev pracy, jako osobą kreatywną, byłem w stanie znaleźć swoje zalety. Wyciągnął swoje przeżycia i wrażenia podczas licznych podróży przez kraj, zwiedzanie zatłoczonych śniadaniem. Tak stopniowo zgromadził pomysły na jego przyszłych książek.

Wracając do dzieła literackiego

Shmelev w 1905 roku postanowił wrócić do pisania. W czasopiśmie „Rosyjski pomysł” i „czytania dla dzieci” zaczęły pojawiać się jego dzieła. Były małe próbki raczej wstydliwy, test samego Shmelev pola pisarzy. Wątpliwości w końcu zniknął. Iwan Siergiejewicz została ostatecznie potwierdzona dokonanego wyboru. Postanowił zostawić usługę. Ivan Shmelev przybył do stolicy. W 1907 roku rozpoczął się nowy etap swojej działalności literackiej.

Wtedy i przydatne doświadczenie komunikowania się z ludźmi, zdobyte w trakcie swoich podróży po prowincji Vladimir. Pisarz Ivan Shmelev już wiedział, że jakaś nowa siła wisi wśród ludzi, istnieją nastroje protestacyjne, jest gotowość do zmiany, w tym poprzez obrót. W małej prozy Iwana Siergiejewicz odzwierciedla wszystkie te obserwacje.

„Rozpad”

W 1906 roku okazało się jego powieść pt „Disintegration”. Opisuje historię stosunków między ojcem a synem. Ojciec nie chce żadnych zmian, był przyzwyczajony do zrobić wszystko, staroświecki sposób. To właściciel cegielni. Jego syn, z drugiej strony, chcąc zmienić. Jego przepełnione nowych pomysłów. Zatem istnieje konflikt pokoleń w obrębie tej samej rodziny. Do śmierci i to, i jeszcze okolicznościach bohater ołowiu. Tragiczny koniec, jednak nie budzi pesymizm i poczucie beznadziejności.

„Człowiek z restauracji”

„Człowiek z restauracji” – kolejna historia Shmelev. Jest on często nazywany znakiem rozpoznawczym tego pisarza. Historia pojawiła się w 1910 roku. Dotknął również na temat ojców i dzieci. Jednak tym razem impreza odbywa się na tle wściekły rewolucyjnych nastrojów w społeczeństwie. Nacisk Iwana Siergiejewicz, jednak nie są problemy społeczne i ludzkie relacje, wybory życiowe problem.

„Obrót Life”

Shmelev z żoną po rozpoczęciu I wojny światowej przeniósł się do Kaluga osiedla. W tym czasie dokonał nowego odkrycia dla siebie. Okazuje się, że nie tylko fizycznie mutilates wojownikiem, ale także moralnie. Bohaterem nowego Shmelev story „Obrót Życia” – stolarz. Podczas wojny jego firma poprawiła się znacząco z powodu zleceń na krzyże i trumien. Napływ pieniędzy na pierwszy mistrz schlebia, ale po pewnym czasie zdał sobie sprawę, że zarobione na wykorzystaniu zasobów ludzkich smutek nie przynoszą szczęścia.

Strzelanie z synem

Do przodu szybko poszedł Sergei Shmelev, syna Iwana Siergiejewicz. Służył w Ałuszta komendanta armii Wrangla. Ten ostatni już uciekli, gdy Armia Czerwona wzięła Ałuszty. Więc został schwytany Sergei Shmelev. Ojciec bezskutecznie starał się zrobić wszystko, by uratować syna. Sergei Shmelev został zastrzelony. Był to ciężki cios dla jego rodziców.

emigracja

Iwan Siergiejewicz, doświadczywszy głodu w 1921 roku podjął decyzję o emigracji. Po pierwsze, wraz z żoną przeniósł się do Berlina (1922), a następnie na zaproszenie Bunin udał się do Paryża (1923). Tu żył aż do śmierci. Lata emigracji – nowy etap nie tylko w życiu Shmelev, ale również w jego pracy.

"The Sun of the Dead"

"The Sun of the Dead", słynny epicka powieść została napisana w tym czasie. Praca ta została w języku angielskim, niemieckim, francuskim i innych językach. Książka Shmelev jest prawdziwym dobrodziejstwem nie tylko krajowych, ale także w literaturze światowej. W pracach Iwan Siergiejewicz była próba podjęcia uczciwe spojrzenie na istotę tragedii, która dotknęła społeczeństwa rosyjskiego.

„Lato z Panem” (Ivan Shmelev)

Prace Ivan Siergiejewicz powstały w trudnym czasie dla naszego kraju. Impresje wykonywane były podstawą jego najbliższego Romana Shmeleva w Rosji w ostatnich latach – „Lato z Panem”. Pisarz, rysunek zdjęcia z wakacji prawosławnych, odsłania duszę narodu rosyjskiego. Adresowanie wieku dziecięcego, Iwan Siergiejewicz oddaje postrzeganie wierzących świat dziecka, które ufnie przyjętym w jego sercu Boga. Kupiec i chłop milieu w książce jest przedstawiony nie jest „ciemny królestwo”, i organiczne i holistyczne świat pełen kultury wewnętrznego, zdrowia moralnego ludzkości oraz miłości. Shmelev daleko od sentymentalnego lub romantycznej stylizacji. Przedstawia on prawdziwą drogę życia, nie tuszowanie jego brutalne i szorstką stroną, jego „cierpienia”. Dla czystej duszy dziecka otwarte są głównie dla jej radosne, jasne strony. Istnienie bohaterów ściśle związana z liturgii i życiu kościelnym. Po raz pierwszy w literaturze rosyjskiej, jak i głęboko w pełni odtworzone był ważnym warstwa życia narodowego – kościół i religijne. Modlitwa stanowi bohaterowie, ich doświadczenia psychologiczne otwiera życia duchowego chrześcijanina.

„Niania z Moskwy”

W powieści, Iwan Siergiejewicz „pielęgniarki z Moskwy”, powiedział losy prostej kobiety, która okazała się być wola okolicznościach w Paryżu. Pisarz jest historia, używając sympatyczny miękkie odcienie z nutami lekkiej ironii. Czytelnik jednocześnie czuć się autora do tego, co dzieje się ból i wielki smutek. Utwór został napisany w formie opowieści, ulubiony Shmelev. Należy zauważyć, że pisarz osiągnęły doskonałość. Niania Darya Stepanovna charakterystyczne dla wewnętrznego spokoju, głębokiej wiary, duchowego zdrowia i bezgranicznej dobroci. Uczeń pielęgniarka – kapryśny, niedbały, niegrzeczna dziewczynka. Autor pokazuje swój charakter z dobrym poczuciem humoru.

„Droga nieba”

Shmelev Iwan Siergiejewicz, którego prace możemy opisać, zaczął pracować nad swoim następnym powieści, zatytułowanej „Sposoby nieba” i prawie skończyłem. Jednak w tym czasie Olga, jego ukochana żona zmarła po chorobie. Stało się to w 1933 roku. Shmelev Iwan Siergiejewicz nie miał pojęcia o jego istnieniu bez tej kobiety. Pisarz musiał przejść przez wiele po jej śmierci. Miał zamiar kontynuować swój romans, ale jego życie zostało nagle zatrzymać atak serca.

Iwan Siergiejewicz Shmelev zmarł 24 czerwca 1950.