451 Shares 4856 views

Metal "Monterrey": instrukcja montażu, wskazówki

Metal jest praktyczne, niezawodne i niedrogie pokrycie dachu. Obecnie istnieje sporo swoich marek. Kto jest najpopularniejszym metal jest uważany za „Monterrey” (instrukcje zostaną podane poniżej). Co to za rzeczy? W tym artykule skupię się na tej powierzchni, zostaną dostarczone instrukcje dotyczące instalacji metalowej „Monterey” i jej analogów.


Klasyfikacja głównym

Produkt ten posiada trzy główne opcje:

 1. Maxi.
 2. Standardowy.
 3. Super.

Wyżej wymienione rodzaje różnią się nieco od siebie. W szczególności, różne wartości profilu kroku i długości fali.

Główne zalety

Jak wspomniano wcześniej, zadaszenie jest obecnie bardzo popularne. Jego przystępna cena to jedna z głównych zalet. Ponadto, powłoka charakteryzuje się szeregiem innych cech dodatnich. Materiał ten jest bardzo odporny na korozję. Ponadto przez cały czas doskonale zachowuje swój pierwotny kolor.

niska waga

Jest to ważna zaleta. Metr kwadratowy powłoki waży około 5 kg. Dzięki tej pracy instalacji znacznie ułatwione. Ponadto, znacznie niższy koszt wymaga całego systemu dachowego. Instrukcje instalacji nie wyczerpują zapewnia dodatkowe wzmocnienie.

Wysoka szybkość i łatwość wykonania robót

Wiele z nich jest zaangażowany w metalu „Monterrey”. Instalacja, instrukcja, która jest dość prosty, jest wystarczająco szybki. dach średnich mogą być całkowicie pokryte w ciągu kilku dni. Wynika to z prostotą technologii. Niezależnie wyposażyć dach jest całkiem realne. Obecnie wielu jako pokrycie dachowe jest używany blachodachówka „Monterrey”. Instrukcja montażu materiału jest tak oczywiste, że opakowanie może być przeprowadzone, a własnymi rękami.

atrakcyjność wizualną

Korzystanie z tego materiału zapewnia szerokie możliwości w zakresie projektowania. Szeroka różnorodność kolorów i tekstury różnych metali „Monterrey”. Instrukcja instalacji – opis techniki instalacyjnej. Stosując wyobraźnię i kierując się zaleceniami mogą być realizowane projekty śmiałe i oryginalne wzornictwo. Warto również zauważyć, że materiał ten jest bezpieczny pod względem ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska.

Charakterystyka dachu „bigos”

Powszechnie wiadomo, że dach powinien skutecznie chronić wnętrze konstrukcji od pogody. Przyjmuje się także, że jej życie będzie wystarczająco długo. W tym przypadku istnieje potrzeba właściwego usytuowania „tort”, zanim zostanie ustanowione metal „Monterrey”. Instrukcja instalacji muszą być przestrzegane dokładnie. „Ciasto” obejmuje wiele warstw. Nie możemy wykluczyć żadnej z nich. W przeciwnym razie, jakość dachu nieuchronnie pogarsza.

Najczęściej „ciasto” obejmuje następujące elementy:

 1. Zewnętrzna warstwa (metal "Monterrey").
 2. Rama (listewki, na którym umieszczony jest materiał).
 3. Uszczelniania folii.
 4. Konstrukcja do wentylacji (przeznaczone do uszczelniania przestrzeni pomiędzy i skrzyni).
 5. Podszewka.
 6. Par warstwa regulująca (film, który zapobiega pary wodnej z wnętrza budynku na warstwę izolacyjną).
 7. izolacja termiczna.
 8. kontrobreshetka wewnętrzne (zaprojektowany do wentylacji przestrzeni pomiędzy wodoszczelną folią a warstwą izolacji).

Szczegółowe instrukcje instalacji metalu „Monterey” zostaną pokazane na.

prace przygotowawcze

Na nich trzeba zadbać zanim zostaną określoną metalu „Monterrey”. Instrukcja instalacji (co są prace przygotowawcze, zostaną opisane później) wymaga gruntownej pracy z konstrukcji dachu. Od jakości kształcenia będzie zależeć od wyniku końcowego. Jeśli planujemy r metalowy dach w trakcie remontu dachu, a następnie, po pierwsze, należy usunąć starą farbę. Następnie należy zwrócić uwagę na weryfikację prawidłowej postaci promieni. Jest to również zrobić z nowymi projektami przy budowie domu. Ponadto, szerokość i długość są mierzone nachylenie. W niektórych przypadkach, małe odchylenia mogą być wykryte. Dodatkowe elementy pomogą poprawić tę sytuację.

ramka

Instrukcja montażu na dachu z dachówki „Monterrey” wskazuje na potrzebę uporządkowania struktury nośnej pod powłoką. Aby ustawić wewnętrzne kontrobreshetki muszą prętów o przekroju 50 mm. Są one nadziewane w krokwiach. Hydroizolacja jest położony na szczycie kontrobreshetki. Wcześniej ten używany materiał podobny do pokrycia dachowego. Obecnie korzystne jest zwykle podawana do bardziej nowoczesnych produktów. Mówimy o hydroizolacji, Micro filmach. Ich stylistyka odbywa się raczej swobodnie. Miało to miejsce trochę luzu. Jednak film nie może dotykać materiału izolacyjnego. Top zewnętrzna kontrobreshetka jest przymocowany starannie. Technologia ta jest podobna do układu wewnętrznej ramy. Następnie musimy zbudować skrzynię. Ten projekt, który jest wykonany z metalu, r „Monterrey”. Do budowy płyty powinny być stosowane, dodaje się środek antyseptyczny.

niezbędne obliczenia

Zalecana rozdzielczość Płyty stosowane w budownictwie toczenie – 32h100 mm pod warunkiem, że wiązary do skoku układzie wynosi 900 mm. Jeśli ta wartość jest większa, trzeba będzie skorzystać z innej części planszy. Powierzchnia metalu powinny być brane pod uwagę przy wyborze układu krok łat. Odległość pomiędzy pierwszym i drugim (na okapie) – do 300 mm. Gdy lokalizacja resztę stanowiły płytki schodkowego. Bierze także pod uwagę charakterystykę wybranego materiału.

ważne informacje

Podczas instalowania elementów mechanicznych należy wziąć pod uwagę pewne niuanse. Plancka koniecznie musi wspinać się do powierzchni skrzyń o odległość równą metalu fali profil wysokości. Wymiary występu – 40 mm. W przypadku „Monterrey” typu Super zalecanych lub standardowych skrzynek krok – 350 mm – 400 mm maxi. Najbardziej złożone zespoły dachowe wymaga instalacji ciągłej listwy. Mówimy o miejscach, gdzie kominy, tworzenie kątów wewnętrznych i tak dalej. Najpóźniej do zainstalowania dolinę. Są to gotowe elementy dachowe. Montaż odbywa się z zakładką 100 mm. fartuchy domowe muszą być zainstalowane wylot spalin na miejscu. W tym celu paski przyległości.

Funkcje układania arkuszy

Ta praca może się rozpocząć po zakończeniu fazy przygotowawczej. Układanie odbywa się w jednym lub dwóch rzędach pionowo. To zależy od wysokości rampy. Jeśli dach małych stawach pokrycia dachowego, powłoka jest bardziej niezawodny. Niemniej przewozić długie arkusze i pracować z nimi dostarczać wiele niedogodności.

Głównymi niuanse

Zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi prac instalacyjnych nie należy używać arkuszy, które są dłuższe niż 4 metry. W tym przypadku, układanie może być wykonana zarówno z prawej do lewej, a w odwrotnej kolejności. Ale tutaj trzeba coś do rozważenia. Jeśli chodzi o montaż po lewej stronie, arkusze nakładające się być utworzona przez następny element w serii podkladyvaniem pod poprzednim. Montaż metalowego „Monterey” w przeciwnym kierunku, aby zrobić inaczej. Szerokość zakładki w obu przypadkach jest identyczna – 150 mm.

Instrukcje i porady dotyczące instalacji metalu

Pierwszy arkusz jest umieszczony na dachu. Gdy ten występ z okapu na 50 mm. To powoduje zwis. Jego głównym zadaniem jest zapobieganie deszczówkę się pod pokryć dachowych. Arkusz musi być starannie wyrównane. Mocuje się je w górnej części przez jedną śrubą. Trzeba wykonać, aby przenieść go z łatwością. Możliwe jest wtedy, aby rozpocząć r następny arkusz. Nie zapomnij o szerokości nakładania – 150 mm. To musi być starannie wyrównane. Następnie arkusz jest mocowany za pomocą śrub do poprzedniego elementu. Tak więc to nie jest ustalona na skrzyni. R jednego lub dwóch kolejnych płyt odbywa się w podobny sposób. Następny będzie musiał pracować z gotowego modułu, który obejmuje połączone ze sobą 3-4 elementów. Powinno być dostosowane do listew końcowych i gzymsu. Dopiero wtedy można zacząć konsolidować arkusze do łat.

informacje dodatkowe

Układanie metalu „Monterey” własnymi rękami wykonane ze specjalnych śrub, które są wyposażone w podkładki specjalnych gatunków gumy uszczelniające. wkręty samogwintujące należy wkręcić w miejsce ugięcia fali. Za 1 metr kwadratowy. m. Pokrycie to konieczne do ośmiu elementów jest. Należy również zwrócić uwagę na ominięcie komin. Zgodnie z informacjami, które zawiera instrukcje dotyczące instalacji metalu „Monterey”, wymagają instalacji zewnętrznych i wewnętrznych fartuchach. Producentów zaleca, aby nie ignorować tych problemów. fartuch wewnętrzny musi być zmontowane przed ułożeniem pokrycia dachowego. Aby utworzyć konieczność używania specjalnych pasków przyległości. Gęstszy wspólna rura wymaga silikonem. Instalacja na zewnątrz fartuch wykonany po ułożeniu arkuszy. Aby to zrobić, należy użyć elementów, które są malowane w kolorze pokrycia dachowego. Opierają się o pionowe ścianki osiedlają się w podobny sposób. stosuje się również płytkę oporową. Zalecane nakładanie – 100 mm. Montaż akcesoriów jest ostatnim etapem instalacji. W szczególności odnosi się ono do drabin dachowych urządzeń dla straży śniegu, złącza antenowego i tak dalej. Podczas instalacji powłoki ochronnej na arkuszach muszą być usunięte. W przyszłości będzie to bardzo trudne. W niektórych przypadkach, przycinanie arkusza. Zastosowanie elementów z tarcz ściernych jest zabronione. Faktem jest, że w procesie cięcia tych materiałów, ogrzewanie musi być wykluczone. Niszczy powłoki ochronnej metallotserepitsy. W tej sytuacji, do cięcia blach najlepiej jest użyć nożyc do metalu, jeśli chodzi o kierunku wzdłużnym. Zastosowanie piła lub wyrzynarka zalecane dla przekroju ciętego materiału. Do metalu trwa tak długo, jak to możliwe, miejsce plastry są kolorowe farby.