175 Shares 9958 views

Dokumenty dotyczące polityki noworodka. Medycyna noworodka polityka

Wykonanie dokumentacji noworodka – ważny proces. W Rosji, zapłacił dużo czasu. Jeżeli rodzice nie przeszkadza o czasie produkcji niektórych papierów wartościowych, dziecko czeka na pewne problemy. Jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji polityki noworodka? Więc jeśli trzeba ten papier? Co oferuje? Gdzie je zdobyć? Zrozumieć to wszystko będzie kontynuowana. Zrozumienie zasad ustanowionych w Rosji w rzeczywistości nie jest tak trudne, jak się wydaje.


Jaka jest polityka MLA

Aby zacząć w ogóle zrozumieć, o co chodzi. Co to jest ubezpieczenie? Więc czy jest to niezbędne dla obywateli?

W Rosji, ludność może otrzymać bezpłatną opiekę medyczną. Bo to jest zobowiązany do posiadania ubezpieczenia zdrowotnego. MHI polityka – dokument, który daje obywatelom wszystkich grup wiekowych do zagwarantowania świadczenia bezpłatnego leczenia w publicznej, a nawet w niektórych prywatnych placówek medycznych.

W związku z tym tylko płatne usługi świadczone są bez tego papieru. polityka MHI Ubezpieczenie jest mały kawałek papieru, na którym określa informacje o właścicielu i numer swojego rachunku ubezpieczeń (przypisany na odniesienie w niektórych przypadkach z oświadczeniem).

Kto może dostać

Kto kwalifikuje się do polityki medycznej w Rosji? To pytanie dręczy tych, którzy po raz pierwszy przybył w kraju. Po tym wszystkim, większość ludności jest świadomy informacji.

Teraz następujące osoby można zidentyfikować wśród odbiorców polityki MHI:

  • dorosłych obywateli Federacji Rosyjskiej;
  • dzieci;
  • obcokrajowców.

Okazuje się, że niemal każdy jest uprawniony do otrzymania tego dokumentu. Jedynie w przypadku cudzoziemców będzie musiał spróbować dość. Dla nich dokumenty dotyczące rejestracji i warunki trudniejsze.

gdzie się udać

Gdzie mogę dostać politykę? Innym ważnym punktem, godne uwagi opinii publicznej. Aby zrozumieć ten temat nie jest tak trudne. Obywatele są zapraszani do kilku scenariuszy. Jednak główną zaletą coraz politykę – rzeczywistą swobodę wyboru organizacji, które trzeba rozwiązać z żądaniem.

Wszyscy obywatele mają prawo do zbadania dokumentów do rejestracji (w tym noworodków) w następujących miejscach:

  • w instytucjach edukacyjnych (w praktyce prawie nigdy nie występuje);
  • firmy ubezpieczeniowe;
  • w centrach wielofunkcyjnych.

W praktyce, większość ludności jest zasysane do firm ubezpieczeniowych. To właśnie w tych organizacji udało się szybko wdrożyć pomysły. Dlatego zaleca się, aby ustalić, po pierwsze, że usługi, które firmy ubezpieczeniowe są najbardziej zainteresowani.

Czy muszę mieć politykę noworodkowy

Niektórzy rodzice kwestionowali potrzebę medycznej polisy dla dziecka. Więc tak naprawdę potrzebują tego dokumentu? Rzeczywiście, w praktyce, nie może bez niego żyć w Rosji. Dokładniej, jest to bardzo trudne.

Polityka dla noworodków – jest jednym z najważniejszych dokumentów. To koniecznie trzeba zwrócić. Można to zrobić, na przykład, bez paszportu. Ale polityka MHI powinno być. Dlaczego?

Bez tego dokumentu, noworodka nie będą mogli otrzymać bezpłatną opiekę medyczną. Ponadto, nie mogą być dołączone do monitorowania jednego lub innej poradni dziecięcej. Zgodnie z tym, miejscowy lekarz nie będzie uczęszczać dziecko w domu, a także na wezwanie. Nie bezpłatnej opieki medycznej dla dziecka nie jest bez medpolisa. Sama na zasadzie bezpośredniej płatności, a nawet jeśli nie we wszystkich organizacjach.

Okazuje się, że noworodek potrzebuje polityki medycznej. Jeśli rodzice planują pobierać tylko obserwować zdrowie dziecka, nie można skakać na układ tego dokumentu. Ale nie należy zapominać o tym. Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak będzie wymagana organizacja polityka MHI.

termin

Prawie każdy instrument ma swój własny porządek w terminie. Jeśli nie spełniają ustawowych terminów, będzie musiał ponieść karę administracyjną. Po prostu, aby zapłacić grzywnę. Czy jest jakiś okres, za rejestrację dziecka polityki zdrowotnej?

Tutaj opinie są podzielone ludności. Ktoś powiedział, że takie ograniczenia istnieją. W celu rejestracji podaje się tylko jeden miesiąc od daty urodzenia dziecka. Niektórzy wskazują na rzeczywistym brakiem jakichkolwiek ograniczeń czasowych w tym zakresie. Komu wierzyć?

Im więcej zaufania powinno wywołać drugą kategorię osób. Jak pokazuje praktyka, egzekucja prawa polityki medycznej nie ma żadnych ograniczeń. Jest to możliwe i jeden miesiąc, aby złożyć odpowiednie dokumenty, a w roku. Nie grzywny lub jakakolwiek inna kara nie będzie.

Rzeczywiście, gdy rodzice nie są ograniczone w czasie. Ale ludzie idą za kulisy zasad. Aby noworodek nie miał żadnych problemów z opieki zdrowotnej, zaleca się, aby zrobić projekt MHI politykę w ciągu jednego miesiąca od dnia narodzin dziecka. Więc dokument zostanie wykonana w czasie pierwszej wizyty niezależnego państwa w klinice dziecięcej.

nie od razu

Polisa dla noworodka jest bardzo ważne. Ale trzeba wiedzieć jeszcze jeden fakt: gdy skontaktować się z firmą ubezpieczeniową w celu uzyskania dokumentów studyjnych natychmiast zawiedzie. Wykonana jest około 2-3 tygodnie, czasem miesiąc. Ale to nie oznacza, że dziecko nie będzie w stanie otrzymać darmową opiekę medyczną.

Zamiast stałej polityki obywateli MLA zostaną wydane tymczasowe obsługę dokumentów. Ma około 2 tygodnie. I to pozwala zastąpić stałą politykę medyczną. Zazwyczaj do czasu zakończenia stałej czasowej papieru jest gotowy.

Wygląda na to tymczasowy exposé z firmy ubezpieczeniowej. Określa ona dane dotyczące odbiorcy (w tym przypadku noworodków), jak również na ważność dokumentu. Side wybity instytucja jeżeli świadectwo zostało wydane. polityka tymczasowy teraz lub laminowane lub umieszczone w specjalnej ochrony plików. poprzednio wydane mogą zostać zniszczone po otrzymaniu stałej dokumentu. Albo zostawić pamiątkę.

aplikacja

A teraz można dowiedzieć się, jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji polityki noworodka, i gdzie je zdobyć. Pierwszą rzeczą, którą trzeba – standardową aplikację. Pomyśl o tym wcześniej nie jest to konieczne. Po to jest wypełniona, co do zasady, na komputerze z firmy ubezpieczeniowej. Następnie wydrukowane i przekazane rodzicom do podpisania.

Nawiasem mówiąc, przedstawicieli prawnych noworodka musi być formularz zgłoszeniowy dla polityki OMC dziecka. Najważniejszą rzeczą jest to, że pozycja na liście papierów wartościowych nie można się martwić z góry. Znacznie bardziej interesujące wiedzieć o resztę dokumentów. Nie są one tak dużo, jak się wydaje.

metryka urodzenia

Jakie są dokumenty do rejestracji polityki noworodka potrzebne w pierwszej kolejności? Głównym papier, bez których nie może w jakikolwiek sposób w ogóle zrobić, to metryka urodzenia. Musisz podać tylko oryginał. On nie podniósł, tylko sprawdzone informacje o nazwie i rodziców.

Uzyskać świadectwo urodzenia może być tylko w urzędzie stanu cywilnego. W produkcji tego papieru podano miesiąc od dnia narodzin dziecka. Kontakt jest wymagany w wydziale rejestracji urodzeń. Tam rodzice napisać formularz zgłoszeniowy, a następnie dołączyć go do aktu małżeństwa, a także dowodu tożsamości oraz oświadczenie ze szpitala. Kilka minut czekania – i potwierdzenia cesji na rzecz rękach dziecka!

Tożsamość tożsamości dominującej

Jakie inne dokumenty potrzebne do polityki noworodka? Poniższy papier nie powstaje w ogóle nie ma problemu. Mówimy o dowodu osobistego jednego z rodziców. Togo, który będzie działał jako wnioskodawcy przy stosowaniu do firmy ubezpieczeniowej.

Jeśli w momencie rejestracji paszportów rodziców są wymieniane, zaleca się, aby poczekać. Po tym wszystkim, nie istnieją żadne zasadnicze ograniczenia produkcji MHI bez polityki. Wystarczy przynieść oryginalny paszport. Kopie firm ubezpieczeniowych nie akceptują, nawet notarialnie. A warto wiedzieć.

snils

Ale to nie wszystkie dokumenty do rejestracji polityki noworodka. Najnowsze innowacje w rosyjskim ustawodawstwem przyniósł rodzice więcej kłopotów w produkcji pierwszego wydania dziecka. Chodzi o to, że przed listą wszystkiego co potrzebne do polisy obowiązkowego ubezpieczenia medycznego zakończony. Teraz, na zasadzie obowiązkowej od obywateli wymaga snils. Bez niej nie można odwołać się do firmy ubezpieczeniowej – Polityka dziecko nie można zamówić.

Snils podjąć, trzeba napisać formularz zgłoszeniowy do JAF. Aby to zrobić, jeden z rodziców noworodka powinna przyjść do tej organizacji i pokazać swój dowód osobisty i akt urodzenia dziecka. Następnie, natychmiast lub po kilku dniach, snils będą wydawane przedstawicielom prawnym dziecka.

W praktyce wielu rodziców spróbować natychmiast po uzyskaniu świadectwa urodzenia noworodka kontakcie FIU. Ale nawet w urzędzie polecam to zrobić dopiero po 7-10 dniach. Więc informacji o zarejestrowanych obywatela zostaną przekazane na fundusz emerytalny. I nie ma problemów z uzyskaniem snils nie powstać.

Czy muszę mieć pozwolenie na pobyt

Wiele osób zastanawia się, czy dokumenty potwierdzające niezbędne zezwolenie na pobyt dziecka , aby uzyskać politykę OMC. Ogólnie rzecz biorąc, te papiery wartościowe nie będą zbędne. Ale nie są one zawarte w dokumentach wymaganych do rejestracji polityki noworodka.

W związku z tym, będzie to wystarczy zgłosić adres zamieszkania dziecka. Jednym z nich jest planowane. Bardziej niż cokolwiek od rodziców noworodka nie jest konieczne. Po złożeniu dokumentów do rejestracji oryginalnych opracowań polityka można odebrać od firmy ubezpieczeniowej. W rzeczywistości, nie wszystko jest tak trudne, jak się wydaje. polityka MHI noworodka nie będzie trudno dostać się do Rosji, czy przygotowany wcześniej.