167 Shares 7765 views

Wstrząśnienie mózgu u dzieci

Wstrząśnienie mózgu u dzieci są bardziej prawdopodobne w traumy dziecięcej. W większości przypadków dzieci w przygotowaniu urazie mózgu wymagające hospitalizacji. Około 120 tysięcy dzieci rocznie z tej diagnozy są w rosyjskich szpitalach.


Urazowe uszkodzenie mózgu surowość przypisane do kategorii:

– łagodny lub po prostu wstrząs,

– umiarkowane, które obejmują uszkodzenie mózgu, stłuczenie i z łagodnym do umiarkowanego,

– i poważny, gdy istnieje mózg stłuczenie do ciężkiego, z krwiaki wewnątrzczaszkowe, z kompresją mózgu, złamania czaszki.

Kschastyu wszystkich urazów z dzieciństwa mózgu prawie 90% ze wstrząsem mózgu.

Ta kategoria uszkodzenia mózgu dzieci i rozważamy. Powodem wysokiego poziomu urazowości u dzieci jest zwiększenie aktywności fizycznej, ich niepokój i ciekawość. Dodano do tego niedoskonałych umiejętności motorycznych i słabej koordynacji ruchów. Ponadto dzieci zmniejszone poczucie zagrożenia i lęku wysokości. Głowa niemowlęcia są stosunkowo ciężkie, więc wchodzą one występują, zazwyczaj do góry nogami, a ręce nie zostały one ubezpieczone.

Wstrząśnienie mózgu u dzieci nie jest związana z poważnymi, nieodwracalnymi zmianami w nim, a takiej szkody, na szczęście bardzo rzadko prowadzi do poważnych powikłań.

Konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że ludzki mózg w dzieciństwie (zwłaszcza w okresie niemowlęcym) posiada znaczne różnice w mózgu dorosłego. Dlatego też wstrząśnienie mózgu u dziecka ma charakterystyczny różnicy przepływu obrażeń u dorosłych.

Kiedy dorosły dzieje wstrząs, to daje o sobie znany następujących głównych cech:

– możliwa utrata przytomności na kilka sekund, a następnie przez dłuższy okres czasu;

– ofiara zaczyna nudności i wymioty;

– ból głowy;

– możliwe amnezja, czyli gdy mężczyzna spada z pamięci wszystko, co wydarzyło się przed szkodą, samego urazu i po urazie.

Istnieją przypadki pewnych specyficznych objawów neurologicznych, takich jak oczopląs, braku koordynacji i kilka innych.

Wstrząs występuje u dzieci zupełnie inaczej. Tak więc, u dzieci w wieku poniżej jednego roku, takiego urazu charakteryzuje łagodne objawy. Dziecko nie jest utrata przytomności, mogą być pojedyncze lub powtarzające się wymioty, nudności, ale może mitralnej podczas karmienia, skóra staje się blada. Dziecko pokazuje bezmyślne niepokój i płacz, zauważył senność, utrata apetytu, zaburzeniami snu.

Wstrząśnienie mózgu u dzieci należących do kategorii wieku przedszkolnym, najczęściej towarzyszy utrata przytomności, oni jasno wyrażone nudności i wymioty po urazie. Skarżą się na ból głowy, ale przyspiesza lub spowalnia impuls pojawia się niestabilne ciśnienie krwi, bladość pojawia pocenie. Dziecko zaczyna kapryśna, staje się płaczliwy, nie ma zaburzenia snu.

Osobliwością ciała dziecka z takiej szkody przejawia się w tym, że długi czas trwania kompensacji może być zastąpiony szybko pogarsza. To znaczy, w prostych słowach, to wygląda – dziecko po upadku początkowo czuje się dobrze, ale po pewnym czasie zaczyna się pojawiać i szybko rosną objawy.

Co rodzice muszą być podjęte, gdy nie ma wstrząs mózgu u dzieci? Odpowiedź może być tylko jedna – dziecko musi koniecznie zbadać lekarz. A najlepsze jest to powinien być nazywany „karetka”, który musi koniecznie zabrać dziecko do szpitala, gdzie są neurochirurdzy lub neurologów dziecięcych. Taki środek nie byłby nadmierny.