654 Shares 2255 views

Nieuregulowane skrzyżowanie: SDA. Wskazówki nieuregulowanych skrzyżowań

Kierowca, jadąc kontrolowanym drogi przechodzące tyle, by wykonać rozkaz światłach lub policjanta ruchu drogowego. W zasadzie, jest to dość proste. Przenieś się w nieregulowanym skrzyżowaniu jest znacznie trudniejsze.


Co jest taka izolacja

Zbliżając się do skrzyżowania dróg, należy zwrócić uwagę niż zamówionej sekwencji kierunków transportowych. Regulowane i nieregulowane przecięcia ma jedną dużą różnicę – obecność lub nieobecność światłach i kontrolera ruchu. Obecność tego ostatniego sugeruje kontrolowane skrzyżowania, a brak dowodów, że są, przeciwnie, nieuregulowanych przecięcie dróg.

insygnia

znaki drogowe pomoże osoba za kierownicą pojazdu, aby zrozumieć, w jaki sposób przejść przez jezdnię przed nim i słuszne. Zatem nieuregulowane skrzyżowanie zestaw – „Ustąp”, „główna droga”, „autostrada”, „Koniec autostrady”, „skrzyżowanie z drogi podporządkowanej”, „Junction wtórny droga” i inne.

Jechać prawidłowo i bez wypadków drogowych można, po prostu będąc w stanie odczytywać znaki.

Wskazówki nieuregulowanych skrzyżowań: zasady

Przed rozpoczęciem ruchu w nieregulowanym skrzyżowania, należy zbadać wszystkie określone znaki. A następnie, biorąc je pod uwagę, zaczynają się poruszać, zgodnie z zasadami. Nieuregulowane skrzyżowanie nie spowoduje Ci trudność, jeśli wiesz, jak odczytywać znaki i zapamiętać zasady ruchu drogowego.

Pojazdy bezdrożach mają zalety w stosunku do tramwaju, niezależnie od kierunku ruchu i stanu jezdni, na której występują. Dlatego samochody są zawsze za nimi tęsknię, a dopiero potem zaczynają się poruszać zgodnie z ustalonymi znakami drogowymi.

Przed przekroczeniem drogi jest znak „droga główna”

Jak już wspomniano, ruch w nieregulowanych skrzyżowaniach zależy od zestawu znaków. Dlatego też, w celu prawidłowego prowadzenia pojazdów nieuregulowanego skrzyżowaniu dróg, należy wiedzieć, komu brakuje i gdzie masz przewagę. Istnieje kilka wariantów podróży nieuregulowane skrzyżowanie.

To wszystko zależy od tego, jak się z głównej drogi i swoje położenie w stosunku do niej.

1. Jeżeli pojazd znajduje się przy głównej drodze i idzie w prawo, potem przepływ pojazdu w następujący sposób:

 • Jeśli chcesz podróżować w kierunku do przodu – ustąpić nie ma nikogo.
 • Plan skręcić w prawo – i masz przewagę. Zgodnie z tym, przechodzi przez pierwszy punkt przecięcia.
 • Skręć w lewo – szczególnie przegap nadjeżdżających samochodów, które, podobnie jak jesteś na głównej drodze. Mianowicie, trzeba zbliżyć się do środku skrzyżowania, poczekać, aż będą podróżować, a dopiero potem przystąpić. W przypadku pojazdów nadjeżdżających skręcić w lewo, jesteś w tym samym czasie jazdy po prawej stronie samochodu.
 • Jeśli masz zamiar zawrócić, kolejność jest taka sama jak podczas skrętu w lewo.

2. Głównym droga skręca w prawo. Twoje działania:

 • Podczas jazdy prosto pamięta prawo interferencji. Jeśli nie jest to samochód, a potem go pominąć, a następnie uruchomić na przejazd przez skrzyżowanie.
 • Skręć w prawo – jest to jedyny kierunek, w którym masz przewagę. Dlatego można bezpiecznie wyłączyć, nie ulegając nikogo.
 • Podczas skrętu w lewo mijamy samochody, które znajdują się po prawej i przesunąć w prawo lub w lewo. Jeśli upośledzenie prawo zamierza skręcić w prawo, a następnie mogą poruszać się w tym samym czasie, jak w tej sytuacji, nie pozwól jej ruch.
 • Odwrócenie. W tej sytuacji, te same zasady działają, i że podczas skrętu w lewo.

3. Głównym droga skręca w lewo. Twoje działania:

 • W razie potrzeby przesunąć w prawo w pierwszej kolejności, więc można przejść pierwszy.
 • Podczas skręcania w prawo, mają tę zaletę, dlatego, nie dając nikomu wykonywania manewru.
 • skręcić w lewo dzieje tego samego algorytmu, jako że prawa.
 • Na przełomie powinien ustąpić pojazdów poruszających się po lewej stronie, zgodnie z SDA. są nieuregulowane skrzyżowanie, tak jak przejechać głównej drogi przed nimi, a zaletą jest utworzona przez fakt, że są one przeszkodą dla Ciebie.

Przed przekroczeniem drogi jest znak „Ustąp”

Zgodnie z przepisami, jeśli droga jest znakiem z napisem „ustąpić”, najpierw przegapić samochody poruszające się wzdłuż głównej drogi, a następnie tych, którzy są przeszkodą dla ciebie jest w porządku.

Zatrzymać na skrzyżowaniu:

 • Przed wami jest oznaką „ustąpić”. W razie potrzeby, należy skręcić w prawo, brakuje przeszkodę w prawo (nawet jeśli to sprawia, że U-turn), również nie trafić w samochód na lewo ze względu na fakt, że jest on prowadzony przy głównej drodze. Jednakże, jeśli okaże się w prawo, masz prawo ruszyć jednocześnie. Podczas jazdy prosto korzystać z was ma samochodów na prawo i lewo, więc dają się na jezdni. Podczas skrętu w lewo, stracisz wszystko. To samo podczas wykonywania skrętu.
 • Główna droga znajduje się po prawej stronie. Podczas skręcania w prawo ma pierwszeństwo nadjeżdżającego samochodu. Również dziewiczy pojazdu w prawo, w przypadku odwrócenia. Nawet pominąć je, jeśli masz zamiar dalej prosto i skręcić w lewo. Przed cofania Wszystkie pojazdy będą musieli dać z trzech kierunków.
 • Główna droga po lewej stronie pojazdu. Przed włączeniem prawo musi ustąpić pojazdów nadjeżdżających i znajduje się na lewo, ponieważ znajdują się na głównej drodze, odpowiednio, mają przewagę. Ominąwszy samochody na głównej jezdni (lewa, z przeciwnym kierunku), a po prawej stronie (z przeszkodami po prawej), masz możliwość przekroczenia niekontrolowanego skrzyżowanie w kierunku prawo. Również nie mają tę zaletę, podczas skrętu w lewo.
 • U-turn na tym skrzyżowaniu lepiej nie wykonywać, ale jeśli nie ma innej opcji, a następnie rozpocząć manewr dozwolony pozwalają jedynie pojazdy z trzech kierunków.

Wskazówki nieuregulowanych równoważne drogi

W sytuacji, gdy trzeba przejść do skrzyżowania dróg równoważnych, główna zasada, której trzeba przestrzegać – jest przeszkodą w prawo.

Ktoś powinien przegapić, to zależy od tego, gdzie idziesz. Chcesz:

 • Skręć w prawo. W tej sytuacji, nie należy poddawać się każdemu, więc jako korzyść dla Ciebie, odpowiednio, samochód przechodzi pierwszy.
 • Proszę jechać prosto. Jeśli prawo jest pojazd, co oznacza, że brakuje go, a następnie przejazd przez siebie. Czasami okazuje się, że od czterech kierunkach jednocześnie motoryzacyjne planują przekroczyć nieuregulowanych przecięcia prostej drogi równoważnej. SDA nie reguluje tej sytuacji, więc kierowcy powinni ustalić między sobą, który z nich zacznie poruszać się w pierwszej kolejności.
 • Skręcić w lewo. W tych okolicznościach stanowić przeszkodę dla ciebie jest właściwym licznik i znajduje się po prawej stronie samochodu. Na tej podstawie możesz ruszyć dopiero po nich.
 • Dodać do zawracania. Aby rozpocząć ten manewr trzeba pominąć pojazd z trzech stron, a dopiero potem ruszyć.

Pieszych i nieuregulowane skrzyżowanie

Ponieważ nie ma regulacji na skrzyżowaniu w sytuacjach, gdzie likwidacja skrzyżowania osoba musi być bardzo ostrożny. Po nim w razie wypadku maksymalna kara zostanie rozładowany, a dla ciebie jako kierowca, sytuacja ta może doprowadzić do pozbawienia praw, a nawet więzienia.

Pieszy nieuregulowane skrzyżowanie, przenosząc na zebra ma pierwszeństwo przed każdym pojeździe. Jeżeli osoba zdecydowała się przejść przez ulicę, gdzie nie ma pieszych, nie trzeba go przegapić. Jednak, jak pokazuje praktyka, szybciej i łatwiej przyznać nieostrożnych przechodniów.

Wskazówki dla początkujących

Podsumowując zasady podróży nieuregulowanych skrzyżowań, istnieją trzy główne punkty, które powinny być przestrzegane:

 • Przeszkodą w prawo na przecięciu równoważne drogi. Konieczne jest, aby monitorować, czy pojazd ma prawo Ciebie.
 • Po zainstalowaniu znak „give way” był pierwotnie kierowca zwraca uwagę na kogoś, kto jeździ na głównej drodze, a następnie – na przesunięcie w prawo.
 • Jeśli droga na której można się poruszać, jest tam znak „głównej drogi”, to uważaj na tych, którzy również skierowany wzdłuż głównej drogi i po prawej stronie.