251 Shares 5095 views

siłacz

struktury anatomiczne, które składają się z tkanki mięśniowej – człowiek mięśni. Dzięki nim, możliwość ruchu człowieka w przestrzeni, praca serca , a reszta z narządów wewnętrznych. Zawartość tkanki mięśniowej w organizmie kobiety – 28-32%. U mężczyzn, liczba ta jest nieco większa i wynosi 45%.


Istnieją trzy rodzaje tkanki mięśniowej :

– szkieletowych,

– gładkie,

– serce.

mięsień szkieletowy składa się z włókien prążkowanych zebrane w wiązki. Wewnątrz są przędze składające się z białek, dzięki której funkcja podstawowa – skurcz.

mięsień sercowy ma strukturę podobną do włókien prążkowanych. Są one ze sobą powiązane w niektórych obszarach. Ze względu na takie cechy mięśnia serca jest zdolny do szybkiego spadku.

Gładka siłacz reprezentowane w ścianach wszystkich narządów wewnętrznych. Skurcz włókien mięśniowych danych jest powolny.

Ludzki mięsień szkieletowy mają dobrą nerwów i ukrwienie. Każdy wiązki mięśni dopasować nerwy, naczynia krwionośne. Mają powłokę, która jest reprezentowana przez tkanki łącznej. Nerwy, które są dostosowane do mięśni zawierają silnik i czuciowe. Pierwsze impulsy transmisji z rdzenia kręgowego w wyniku umowy włókien mięśniowych. Zatem mięśnie w organizmie to zrobić odruchowo. Na impulsy pochodzące z rdzenia kręgowego wpływa na mózg. Dlatego akcja staje się arbitralna. W przypadku obniżenia siły mięśni przenieść różnych części ciała, który powoduje ruch organu lub zachowania pewnej stanowi człowiek. Efekt ten uzyskuje się poprzez mięśni zginaczy stawu i skoordynowana praca i mięśni prostowników, które wykonują przeciwnych działań.

Mięśnie człowieka wykonać pracę mechaniczną. Są ograniczone, a zatem działają na kości jako dźwigni. Każdy ruch wymaga dużych ilości energii. Jej źródłem jest rozpad i późniejsze utlenianie substancji organicznych (tłuszcze, węglowodany, kwasy nukleinowe). Substancje organiczne w mięśniu reakcji, które muszą koniecznie uczestniczyć tlenu.

Po długotrwałym wydajności mięśniowej stosowanie stopniowo maleje. Stan ten nazywany jest zmęczenie. Po odpoczynku zdolność mięśni do pracy tkanka odzyskuje w pełni.

Podstawowe ludzkie mięśnie wykonują tylko swoje specyficzne funkcje. Do tych należą:

– mięśnie szyi. Zapewniają nachylenia i obrotu głowy, trzymając ją w stanie fizjologicznym;

– trapez. Skupia kręgosłupa do łopatek, podnieść obręczy barkowej;

– naramienny. Główną cechą jest ruch górnych kończyn do tyłu do przodu, w kierunku pasa;

– na dwugłowy (biceps). Odpowiedzialny za zginając rękę w stawie barkowym ;

-trehglavaya mięsień naramienny. Wykonuje ruch ręką do tyłu, przyciskając je do ciała, wysięgnikach;

– mięśnie przedramienia. Są one podzielone na prostowników i zginaczy, które odpowiednio przeprowadzić rozbudowę i zgięcie rąk i palców. Istnieje również wkładki i pronator, które wykonują ruch do kości promieniowej;

– duży mięsień piersiowy ćwiczenia przynoszą rękę do ciała, obniża podniesioną rękę, podnosi żeber;

– skośne obrócić ciało w bok, przy jednoczesnej redukcji oporu klatki piersiowej w dół, wygnij kręgosłup, unieś miednicę w stałej klatce piersiowej;

– w abdominis rectus. Wykonywana jest przez wygięcie kręgosłupa;

– najszerszego grzbietu. Na swój koszt przeprowadzonej upuszczenie broni. ciągnie go też z powrotem, obraca się wewnątrz;

– pośladkowy wielki. Wykonuje obrót i rozszerzenia biodra zewnątrz. To oddaje w wyprostowanej pozycji ciała;

– tylne mięśnie ud. zgięcie nogi w stawie kolanowym jest niemożliwe do wyobrażenia bez normalnego funkcjonowania mięśni;

– czworogłowe femoris. Rozprostować nogi w stawie kolanowym tylko kosztem jego pracy;

– mięsień piszczelowy. Uczestniczy w przedłużeniu stóp, jednocześnie podnosząc jego przyśrodkowej granicy.

Mięśnie człowieka jest ważnym organem ciała ludzkiego, przez które prowadzone są nie tylko wszystkie ludzkie ruchy, ale także skoordynowaną pracę wszystkich narządów wewnętrznych.