485 Shares 4515 views

Haval H9: dane techniczne i zdjęcia. Rama SUV. Konfiguracja. Test Drive

Full-size SUV Haval H9 został przedstawiony na Beijing Auto Show w kwietniu 2015 niepokojem chińska „Wielki Mur” (Wielki Mur). Tam też został wyznaczony przez perspektywę modelu sprzedaży. Maszyna oferowana przez dealerów samochodowych w Chinach, Rosji i Australii.

Podobieństwo ze słynnym modelu

Na zewnątrz Haval H9 przypomina kontury słynny japoński zwrotnicy Land Cruiser Prado, a oglądane z pewnej odległości, te dwa modele są niemal niemożliwe do odróżnienia. Jednakże, nie ma skarg od japońskiego koncernu „Toyota” nie została wyrażona, a chińska kopia wszedł do produkcji.

Model Haval H9 stał się ciężki potwierdzenie zyskuje siłę marki Wielki Mur. Ponadto chiński SUV posiada szereg cech, które sugerują wyłącznego rozwoju zastrzeżone. słusznie samochód stał się wiodącym modelem w linii Great Wall Haval i wkrótce będzie mógł zacząć konkurować z wiodącymi firmami japońskich i europejskich produkcji ATV ramkę. Walka będzie długa i trudna, ponieważ wszystkie modele znanych producentów są bardzo popularne i odznaczają się doskonałą jakością.

Opcje

Rama rover Haval H9 na rynku rosyjskim będzie dostępny w napęd na wszystkie koła z możliwością blokady mechanizmu różnicowego. Oczekuje się, że pakiet obejmuje urządzenie do nawigacji GPS, stabilność systemu ESP, adaptacyjne głowa AFS oświetlenie, centralny zamek, klimatyzację, czujniki parkowania, tempomat, kamery regulacji cofania , ksenonowe reflektory, wyświetlacz ciekłokrystaliczny, kvadrosistemu audio i pełną moc ,

Haval H9: Dane techniczne

Wymiary i parametry wagowe:

 • Długość pojazdu – 5090 mm;
 • Wysokość – 1910 mm;
 • Szerokość – 1926 mm;
 • Wysokość jazdy luz – 238 mm;
 • Rozstaw osi – 2800 mm;
 • sektor bagażu – 112 litrów w normalnym wykonaniu, 747 litrów miejsc składane 1457 litrów z siedzeniami złożony drugi i trzeci rząd;
 • Pojemność zbiornika paliwa – 65 litrów;
 • cały ciężar pojazdu – 2850 kg;
 • ograniczyć ciężar – 2325 kg.

podwozie

Konstrukcja nośna rama „Hawala” układ zapewnia najbardziej zaawansowane komponenty i podzespoły:

 • przodu dźwigni zawieszenia poprzeczne w amortyzatory hydrauliczne i sprężynami;
 • Tylny pół zależne zawiesina wielokrotne, z stabilności belki poprzecznej;
 • Hamulec przedni wentylowany, dysk z zaciskami czterech tłoków;
 • tył – tarczowe, niewentylowane;
 • Wielkość koła – 265/65 R18.”

Funkcje zarządzania

Warto zauważyć kierownicy Haval H9 struktura rack, o zmiennym biegu. Podczas jazdy na biegu autostrady przebiegającej o mniejszej średnicy, którego działanie nie ma znaczącego wpływu na przebieg stojaku. I podczas off-road mechanizm napędowy jest włączony do biegu z podwojonej liczby zębów, a następnie proporcjonalnie do amplitudy skoku obrotowych wzrasta mechanizm. W tym trybie, co znacznie zwiększa zwrotność SUV. To rozwiązanie technika chińskich ekspertów uznane za know-how.

wnętrze

Deweloperzy „Hawala” udało się połączyć wysoki poziom komfortu w samochodzie z dużą ilością urządzeń, czujników różnych czujników i urządzeń kontrolnych. Z wnętrza projektantów SUV zostały gruntownie przepracowane.

Tapicerki odprężające fotele, dyskretny kolor, materiał, miłe w dotyku. Oparcia forma relaksu, mając na odpoczynek. Atmosfera w salonie spokojny, stonowane oświetlenie.

Model ten ma dobrą izolację, dźwięku od zewnątrz z trudem wnikają do wnętrza. W dolnej części korpusu w celu dopasowania go do ramki są przetwarzane przez kilka warstw mieszanki bitumicznej, zmieszanych z wypełniaczem gumy. Ta powłoka nie złuszcza się, pozostaje elastyczna, a więc idealny samochód dostaje ochronę przed hałasem.

Dźwięk silnika słychać w kabinie tylko wtedy, gdy samochód jest wart turbodiesel. silnik benzynowy przebiega sprawnie. Odnosi się wrażenie, że firma „Great Wall” specjalnie zwraca uwagę na wygłuszenia, który nigdy wcześniej nie zdarzyło. Były modelu i brzęczały i wbity w ruchu, czy jest to samochód ciężarowy lub samochód osobowy.

Ekscesy czy konieczność

Bezgłośny i siłowniki zamontowane na oknach. Ponadto, wszystkie okna są wyposażone w urządzenie Haval H9 „Stop”, który zatrzymuje napęd powstanie szkła, jeśli jakiś przeszkody na swojej drodze. Na przykład, dziecko wsunął rękę przez okno w momencie gdy szkło poszły w górę. Dość lekki dotyk i mechanizm przestanie się poruszać. Dla niektórych może się wydawać, że tych zmian – jest to dość ekscesów, ale komfort pojazdu zapewnia w tym bezpieczeństwa w jakiejkolwiek formie.

Konstrukcja wielu SUV Haval H9 różnych urządzeń mających zapewnić spokój kierowcy i pasażerów. Jazda w samochodzie powinna być zabawa, a w każdym razie nie wywołuje niepokój. Haval H9, napędy który numer w setki we wszystkich etapach produkcji testów jest właśnie taki bezpieczny samochód. Takie środki są całkiem uzasadnione, ponieważ po sprzedaży samochodu, który również nie jest tani, to nie jest konieczne wycofanie go do uzupełnienia braków.

elektrownia

Silniki Haval H9 przedstawiony na dwa sposoby: w linii czterocylindrowy silnik benzynowy o objętości 2 litrów i 218 litrów. a. oraz silnik wysokoprężny turbo o nacisku 332 litrów. e. 3-litrową, bezpośredni wtrysk palnej mieszaniny, a układ zmiany faz rozrządu. Silnik wysokoprężny ma sześć cylindrów w układzie o kształcie litery V, i jest wyposażony w osiem przekładnią automatyczną. Silnik benzynowy jest pokryta sześciobiegową automatyczne.

opinie klientów

Chiński SUV Haval H9 jego pojawienie się w 2014 roku, stworzył furię. Czołowi producenci samochodów widział go jako godnego konkurenta, który rozpoczął się pewnie i natychmiast znalazł swoją niszę na rynku. Troska „Great Wall” w ubiegłym roku wyprodukował stosunkowo mało pojazdy terenowe marki „Hawala”, wszystkie były wyprzedane w krótkim czasie.

Po raz pierwszy w historii motoryzacji zgłosiło Chiny roboty samochodu, i to było SUV Haval H9. Opinii o obiecującego modelu nie wolno się pojawiać, a wszystkie one były pozytywne. Opinie klientów zarządzania Wielkiej Tablica Grupy są bardzo ważne, ponieważ tylko właściciel może zapewnić pełny obraz niedociągnięć technicznych samochodu. Model Haval H9, opinii, które są bardzo pozytywne dzisiaj jednak wymaga dalszego rozwoju, a to pomoże jej obiektywne odpowiedzi kupujących.

koszt

SUV w pełnym rozmiarze, które obejmują „chiński” są wysoko cenione. Dużą rolę w określaniu kosztów urządzenia odgrywa stopień prestiżu, a następnie wydajność, niezawodność i długą żywotność. Haval H9, których cena jest utworzona na takim systemie, kosztuje od 1,2 mln do 2,15 mln rubli.

Chiński SUV – nowa maszyna, jego produkcja seryjna jest tylko coraz lepiej, więc obliczenie podstawowych pytań jest jeszcze przed nami. Niemniej Haval H9, których cena w zasadzie została już ustalona i którego sprzedaż zaczęły, może w każdej chwili stać się droższe niż rząd wielkości, o ile jego parametry równa czołowych modeli „Toyota”, „Mercedes”, „Audi” „Reno” i innych znanych marek.