166 Shares 5017 views

Sanatorium "Don" w Essentuki – sanatorium MIA Rosja

Ośrodek miasta wartości Yessentuki federalnym prawie 2 wieki słynącego z unikalnych źródeł mineralnych. Zostały one po raz pierwszy odkryta w 1811 roku, aw 1823 roku po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych uznane gojenie. U zarania ubiegłego wieku, Essentuki uzyskała status najlepszego rosyjskiego ośrodka.

Obecnie ponad 20 źródeł mineralnych Yessentuki. Są one wykorzystywane do picia, kąpieli, inhalacji i irygacji. Muł z dna Tambukansky jeziora jest szeroko stosowany w procedurach błoto leczenia.

Yessentuki istnieje wiele ośrodków zdrowia i przychodni, a jeden z nich – sanatorium „Don” – października 1992 stał się instytucją medyczną wewnętrznych wojsk Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Federacji Rosyjskiej.

Sanatorium "Don" (Essentuki) – do MUP

Ośrodek ten położony jest w kurorcie Yessentuki, Stawropol terytorium, na adres: Ulica Vokzalnaya, budynek 5a. Działa przez cały rok kalendarzowy i jest w stanie równocześnie gościć 275 osób.

Tutaj poddania się badaniom lekarskim, leczenie i rehabilitację istniejących policjantów i członków ich rodzin, w tym dzieci w wieku 4 lat i Mia i emerytowanych pracowników cywilnych pracujących w jednostkach wojskowych i instytucji Wojsk Wewnętrznych Rosji.

infrastruktura sanatorium

Sanatorium „Ks” (Essentuki) zajmują powierzchnię równą 2,2 m i jest złożone 8 kondygnacji, który obejmuje:

 • gabinety;
 • sali koncertowej;
 • sala konferencyjna;
 • biblioteka;
 • sala taneczna;
 • centrum fitness;
 • basen;
 • pokoju jadalnym;
 • sauna.

Pacjenci są zakwaterowani w komfortowych pokojach jedno- i dwuosobowych, które składa się z sypialni oraz łazienki. Podwójne apartamenty obejmują salon, sypialnię, łazienkę i telewizor, lodówkę i telefon, loggia.

Dla miłośników organizowane różnorodne trzech posiłków dziennie, biorąc pod uwagę wymagania lekarza prowadzącego. Naczynia są z dobrego smaku i właściwości użytkowe. mianowanych dni czczo W razie potrzeby pacjentów. Przestrzeganie klinicznych monitorów żywienie dietetyka, pielęgniarek i lekarzy na służbie.

Procedury lecznicze

Sanatorium „Don” w Essentuki leczenia pacjentów cierpiących na choroby:

 • układu moczowo-płciowego;
 • okaleczenia kobiecych narządów płciowych;
 • układu mięśniowo-szkieletowego;
 • układu pokarmowego.

W leczeniu tych chorób stosuje się balneotherapy i terapii błoto przeprowadza ginekologicznych, z przewodu pokarmowego i procedury urologiczne, hydropatia, inhalacje. Oprócz tych procedur stosowane są fizjoterapię, fitoplankton, klimatyczne, Needle, psychologiczny, refleks i terapii manualnej i masażu leczniczego terrenku.

Aby zdiagnozować sanatorium wykorzystuje najnowocześniejszy sprzęt chorób. Gdy są one szeroko stosowane do obróbki wodnej chlorek węglanu sodowego wodą mineralną, która stała się karta Essentukov.

wczasowiczom

Dla tych, którzy preferują aktywny Oferty spędzania czasu wolnego siatkówki, tenis stołowy, bilard. Zwłaszcza dla młodych pacjentów zorganizowano salę gier, a w sąsiedztwie terytorium sanatorium wybudowany plac zabaw. Miłośnicy czytania mogą zapisać się do biblioteki, która ma ponad 4 miliony egzemplarzy książek.

Ponadto pacjenci mają możliwość oceny nie tylko atrakcji Yessentuki, ale całego regionu – miasta kurorcie kaukaskiej Mineral Waters, Dombey, Chegem kanion, wodospady miód, Elbrus. W tym celu, sanatorium „Don” (Essentuki) organizuje wizyt.

Jak programy rozrywkowe organizowane występy Centrum Kultury Głównego Departamentu Spraw Wewnętrznych Rosji na terytorium Stawropol. Na scenie sali koncertowej śpiewała piosenki, które stały się popularne w trudnych latach wojny, a także patriotyczne nowoczesną kompozycję. Robić turyści mają okazję rozmawiać ze sceny, wykonując dzieła autorskie do własnego akompaniamentu lub znanych piosenek.

Sanatorium "Don" (Essentuki): Opinie

Pacjenci zostali odpoczywa w sanatorium, mówić pozytywnie o uprzejmy i wysoko wykwalifikowany personel medyczny. Według nich, pokoje są przytulne i odznaczają się dobrym poziomem komfortu. Jako dodatkowy znak plusa wskazuje dobrą lokalizację – w samym sercu miasta – i obecność Yessentuki sprężyn niepowtarzalny mineralnych, ma niesamowite właściwości lecznicze.

Teren jest dobrze zagospodarowany – posadzone piękne kwiaty, rośnie wiele drzew, ale dlatego, że powietrze tutaj jest wspaniałe. W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu uzdrowiskowego znajduje Dolna Medical Park z galerii pitnej, sali koncertowej imienia F. Szalapinem i centralnego placu miasta.

Życzymy dobrego zdrowia i radości dla każdego, kto zdecydował się na odpoczynek ten wspaniały ośrodek!