284 Shares 7621 views

Mój komputer nie widzi drukarki?

Problemy związane z drukarkami, być może, dość powszechne wśród użytkowników komputerów PC. Dziś będziemy rozmawiać o tym, dlaczego komputer nie widzi drukarkę i jak radzić sobie z tym problemem.


Co dobrego jest drukarką?

Teraz drukowanie może wyprodukować prawie każdy na każdym rogu – w centrach handlowych, małych i dużych biurach, w pracy, w końcu. Jednak najlepiej jest kupić osobisty „maszyny do pisania”. Szczególnie ważne jest to urządzenie dla tych, którzy ciągle potrzebują drukować dużo.

Wybieranie drukarki jest bardzo obszerna. Mogą być w kolorze lub czerni i bieli, duże i małe, pojedyncze i zawiera szereg funkcji, zwykłych oraz z różnych „skrętów”, takich jak Wi-Fi. Tak więc, ludzie zawsze trzeba wybrać drukarkę przez długi czas. Przy zakupie już w domu, bardzo często pojawia się problem: komputer nie widzi drukarki. Samsung, Canon, HP, lub dowolny inny – niezależnie od producenta marki, Twój „przyjaciel żelaza” może „nie przyjaciółmi” z nowego zakupu. Będziemy teraz pod uwagę wszystkie możliwe przyczyny awarii komputera do pracy z urządzeniem drukującym.

Spokojny, ale spokój

Wyobraź sobie, że masz tylko (lub ostatnio) kupił sobie nową drukarkę i natychmiast postanowił spróbować go w akcji. Oto plik jest otwarty, a po naciśnięciu przycisku drukowania i …. nic! Komputer nie wykazuje oznak początku procesu drukowania, a drukarka jest „cichy”. Jeśli jesteś w domu, idea, że władze „nie poklepać po głowie” za nie przekazał raportu, nie przyszedł do głowy. Jeśli pech złapać w pracy, szef wymiata na pomysł, aby zadzwonić do pana. Niestety, profesjonalny może natychmiast przyjść z pomocą, ale dostawa pracy może „spalić”. Pierwszą rzeczą, którą trzeba pamiętać, jest to, że w tej sprawie nie ma miejsca do paniki. Czasami problem z drukarką może doprowadzić do napadów złości i co nie „wyrzucić przez okno”, to sprzęt roboczy.

Tak więc, jeśli komputer nie widzi podłączoną drukarkę, przede wszystkim, nie panikuj. Po tym, spójrzmy na problem ze sobą.

Czy wszystkie podłączone?

Jak głupie, jak się może wydawać, upewnij się, że wszystkie kable, a sam drukarka podłączona do komputera. Może właśnie przeniesiony lub skontaktować się z kabla. Sprawdź połączenie z pierwszym przypadku, jeśli komputer nie widzi drukarki. Przewód USB lub złącze mogą być uszkodzone. W takim przypadku, należy najpierw spróbować go z drukarką do podłączenia do wszystkich portów, a następnie sprawdź przewód. Czy masz jakieś inne jak praca? Dołączyć go do swojej drukarki, a następnie spróbuj ponownie wydrukować dokument. To nie działa? Tkwi w drugim końcu i spróbuj ponownie. Znowu nie działa? Wtedy na pewno przyjrzeć sprzętu – jeśli drukarka jest włączona? Wliczone w cenę? Potem pomyślmy sprawdzić dalej.

Kierowcy w locie

Najczęstszym zapytania zadawane przez wielu użytkowników – dlatego komputer nie widzi drukarki Canon. W tej sprawie, by tak rzec, „Canon” na czele. Na szczęście, przyczyną, z reguły bardzo szybko i łatwo wyeliminowane.

Każdy wie, że aby coś lub inny sprzęt działa na komputerze, należy zainstalować go na specjalnych apletów wsparcia – sterownik. Po podłączeniu drukarki, trzeba je zainstalować. Z różnych powodów (co dokładnie, w celu ustalenia precyzyjnie jest to niemożliwe z tego powodu, że wiele z nich), te same sterowniki, „leci” od czasu do czasu, to jest uszkodzony lub całkowicie usunięte. Tak więc, jeśli komputer nie widzi drukarki, a złącza i kable są OK, sprawdź sterownik. Lepiej, oczywiście, po prostu „carry” je i ponownie umieścić zero. Zazwyczaj sterownik jest zainstalowany z płyty dostarczonej wraz z drukarką, ale można je znaleźć na stronie internetowej producenta. Teraz już wiesz, dlaczego komputer nie widzi drukarki w niektórych przypadkach. Ale są problemy i pohlesche. Zobaczmy, dlaczego nawet komputer może kategorycznie odmówić pracy z drukarką.

Och, nasza nieuwaga

Och, tak, następny problem, który może oznaczać, że komputer nie widzi drukarki – to nasza nieuwaga banalne do systemu operacyjnego. Oznacza to, że jeśli masz wiele drukarek lub innych drukarek, nie zaszkodzi sprawdzić ustawienia, które kierują się w „maszynie”. Być może te same ustawienia dla jakiegoś powodu stracił. To cały powód tzw awarii. Panika w tym przypadku nie jest tego warta. Wystarczy umieścić w odpowiednim miejscu w żądanym urządzeniem. Następnie komputer zostanie wydrukowany. Proste i szybkie rozwiązanie. Jeśli nie można znaleźć drukarkę, a następnie ponownie zainstalować sterownik.

Automatyczne lub nie

Innym powodem, choć nie bardzo ważne i powszechne, może się okazać, że komputer może być wyłączone przez ustawienie automatyczne drukowanie. Jest on odpowiedzialny za rozpoczęcie procesu drukowania. Aby rozwiązać ten problem, należy przejść do „Print Queue” i znaleźć odpowiednie pole. To ustaw typ uruchamiania Automatyczny, a wszystkie przypadki.

awaria systemu

Dość powszechne, a ważny problem odmowy do pracy z drukarką są awarie systemu komputerowego. Kiedy to nastąpi, tym bardziej prawdopodobne, trzeba będzie „znosić pod zerowym” systemu operacyjnego i zainstalować go ponownie. Po tym będziesz miał dużo czasu, aby przywrócić system i umieścić wszystkie niezbędne sterowniki na komputerze, w tym drukarki. Potem znowu, trzeba „iść” we wszystkich poprzednich akapitów, które zostały już opisane powyżej i sprawdź, czy drukarka działa. Jeśli nie, to istnieją dwie możliwości. Pierwszy – jest to, że nie masz wymagane sterowniki. Drugi – awaria samej drukarki. Co robić? Aby zmienić sprzęt lub pójść i wydrukować wszystkie niezbędne dokumenty poza domem.

System niezgodność

Podobnie jak wielu z powyższych powodów, niezgodność sterownika i systemu – jest to kolejna wersja dlaczego komputer nie widzi drukarki. Oczywiście, aby dowiedzieć się, że jest dość trudne, jeśli nie zwracać uwagę przy zakupie tak zwane „małe rzeczy”. Charakterystyka drukarki, zwykle obsługiwanego systemu, w którym urządzenie będzie działać prawidłowo, bez żadnych trzasków. W ten sposób swoją nieostrożność może doprowadzić do dużo czasu, aby puzzle, dlaczego nie można wydrukować w domu / biurze / pracy. Ponadto, istnieją także sytuacje, w których poprawne problemem zbliża jest po prostu niemożliwe – sterowniki dla bardziej „nowy” lub „stare czasy” systemy operacyjne nie są obsługiwane.

Tak więc, jeśli masz do czynienia z tym problemem, nie rozpaczaj. Spróbuj wyszukać wymaganego sterownika w Internecie, w szczególności na stronie producenta. Wszystko będzie trzeba – jest, aby wybrać model drukarki i pobrać plik. Następnie należy uruchomić proces instalacji i postępuj zgodnie z instrukcjami. Należy zwrócić szczególną uwagę na każde słowo do napisania. Jeśli mówi się, że drukarka podczas instalacji musi być wyłączony, a trzeba umieścić go w zespole, to tak jest. Wszelkie „nieposłuszeństwo” może prowadzić do „krzywizny” kierowców, dlatego drukarka nadal nie rozpocznie. programy niezbędne zostanie zainstalowany, ale sens będzie zero z nich. Dlatego upewnij się, że Twój nowy sprzęt jest obsługiwany przez system operacyjny komputera. Pozwoli to zaoszczędzić od niepotrzebnych problemów. Pamiętaj, jeśli nie jesteś w stanie określić przyczynę awarii, to najlepiej skonsultować się ze specjalistą. On ci pomoże. Powodzenia!