311 Shares 3084 views

Paracetamol 325: instrukcje użycia

Każde dziecko i dorosły co najmniej raz, ale w obliczu stosowania leków zawierających paracetamol. To narzędzie jest jednym z najczęstszych i dostępnych. Jednak nie każdy wie, że lek może mieć inną dawkę. W tym artykule porozmawiamy o tym, co jest "Paracetamol 325". Instrukcje dotyczące użytkowania zostaną opisane poniżej.


Co znajduje się w składzie obiektu iw jakiej formie jest wydany?

Lekiem "Paracetamol 325" jest tabletka. Instrukcja mówi, że głównym składnikiem jest paracetamol. Dodatkowo substancje pomocnicze mogą występować w narkotykach. Jednak zależy to od formy uwolnienia pigułek. Tabletki mogą mieć powłokę kapsułki, która jak najszybciej dostarcza leki do żołądka i jest już tam rozpuszczona. Również w sprzedaży można znaleźć zwykłe szorstkie tabletki "Paracetamol 325". Instrukcje dotyczące stosowania tego leku są zazwyczaj dołączane oddzielnie lub wskazane bezpośrednio na opakowaniu.

Kiedy należy używać leku?

W jakich przypadkach zaleca się paracetamol 325? Instrukcja mówi, że lek całkowicie usuwa ciepło i ból. Ponadto lek może mieć lekki efekt przeciwzapalny. Dlatego świadectwo o jego przyjęciu będzie następowało:

  • Gorączka u dorosłych i dzieci;
  • Bóle głowy i bóle mięśni ;
  • Ząbki i migreny;
  • Procesy zapalne, które powodują wzrost temperatury ciała i tak dalej.

Ponieważ instrukcja mówi o przygotowaniu instrukcji "Paracetamol 325", środek nie zawiera działania przeciwwirusowego i antybakteryjnego. Dlatego często stosuje się je w złożonych terapiach do leczenia procesów patologicznych.

Paracetamol 325: instrukcje użycia

Środek podaje się zazwyczaj w indywidualnej dawce. W takim przypadku każdy pacjent wybiera oddzielny schemat i czas trwania kursu korekcji. Jednakże, gdy lek jest stosowany samodzielnie, istnieją pewne ograniczenia. Należy zawsze pamiętać o informacji podanych w instrukcjach.

Podsumowanie wskazuje, że lek jest przyjmowany w dawce od 10 do 15 miligramów na kilogram masy ciała pacjenta. Jeśli osoba waży 60 kg, może wziąć od 600 do 900 miligramów leku. W jednej tabletce, jak wiadomo, zawiera 325 mg składnika aktywnego. Na tej podstawie możemy stwierdzić, że jednorazowa recepcja to 1-3 kapsułek. Procedurę można powtórzyć nie wcześniej niż 4 godziny później. W takim przypadku dawka dobowa nie powinna przekraczać 60 miligramów na kilogram. U pacjenta waga 60 kg, jego dawka dzienna leku nie może przekraczać 10 tabletek.

Czy lek stosowany jest u niemowląt?

Pozwala na stosowanie leku Paracetamol 325 u dzieci. Należy jednak zawsze przestrzegać wskazanej dawki leku. Więc jeśli dziecko waży 10 kilogramów, to pojedyncza dawka powinna wynosić 100-150 miligramów leku. Chodzi o jedną trzecią lub ćwiartkę pigułki.

Warto zauważyć, że w przypadku separacji lepiej jest wybrać surowe tabletki, a nie granulowane kapsułki. W przeciwnym razie możesz po prostu pogodzić się z dawką. Dla dzieci pierwszego roku życia warto wybrać alternatywną formę leku. Najbardziej dogodnymi są czopki doodbytnicze, które mają dawkę 100 miligramów substancji czynnej na kapsułkę.

Co z matkami w ciąży i karmiących?

Czy lek "Paracetamol 325" pozwala na naukę w tym okresie? Podsumowanie wskazuje możliwość użycia leku. Lekarze mówią, że taki lek jest jednym z najbardziej nieszkodliwych dla przyszłych i karmiących matek. Jest to spowodowane bezpiecznym składnikiem aktywnym i kapsułkami o małej dawce.

W normalnych warunkach lek jest stosowany w ilości 500 miligramów na tabletkę. Często matki oczekujące biorą połowę kapsułki. Tak więc, bez obawy przed użyciem tabletki "Paracetamol" (325 mg).

Instrukcja ta pozwala na ponowne przyjęcie leku w przypadku braku dodatniej dynamiki.

Przeciwwskazania do stosowania leku

Lek ten ma przeciwwskazania. Muszą być uwzględniane podczas korygowania.

Nie należy przyjmować pigułek z wątrobą i chorobą nerek w ostrym kształcie. Ponadto, z pewnymi patologiami krwi, warto zrezygnować z takiego leczenia. Jeśli jest zwiększona wrażliwość na paracetamol, to jest bezwzględnie zabronione picie leku.

Leku nie należy stosować w przypadku bólu brzucha o nieznanym pochodzeniu. W przeciwnym razie grozi to zamazaniem obrazu klinicznego. W takim przypadku lekarz nie może prawidłowo zdiagnozować i przepisać leczenia. Jeśli występuje stan zapalny w jelicie, musisz również przestać używać leków, zwłaszcza w postaci czopków doodbytniczych.

Ponadto nie należy przekraczać dawki. Może to powodować negatywne reakcje układu nerwowego, przewodu pokarmowego i innych narządów.

Jak długo trwa ostatni lek?

Natychmiast po spożyciu tabletek rozpoczyna się aktywna absorpcja ich we krwi. W ciągu godziny warunek zostaje zwolniony. W tym przypadku istotną rolę odgrywa typ objawów, z którymi chcesz się pozbyć.

Tak więc, z bólem głowy i bólem z zębów, pacjent poczuje ulgę po 15-20 minutach. W takim przypadku działanie tabletek może być bardzo długie. Często powrót do powstawania patologii nie występuje w ogóle.

W celu obniżenia temperatury lek podaje się w określonej dawce, której efekt obserwuje się po około jednej godzinie. U małych dzieci gorączka może powrócić po około 5-8 godzinach. Dorośli powinni być przygotowani na to, że objawy pojawią się nieco wcześniej.

Lek jest wydalany głównie przez nerki z moczem i kałem.

Zalecenia dotyczące dopuszczenia

  • Nigdy nie pić Paracetamolu 325 z napojami gazowanymi, sokiem lub kawą.
  • Lepiej jest podawać lek po spożyciu posiłku.
  • Jeśli leczenie odbywa się podczas laktacji, podaj następną dawkę natychmiast po karmieniu niemowlęcia.
  • W przypadku wystąpienia działań niepożądanych należy przerwać korekcję i wezwać lekarza.
  • Jeśli lek nie pomoże w ciągu jednego dnia, nie zwiększaj dawki. Zadzwoń do lekarza.
  • Nie używaj środków odurzających u noworodków przez okres do trzech miesięcy.

Podsumowując i kończąc

Teraz wiesz o leku "Paracetamol 325". Zastosowanie, dawkowanie, instrukcje i preparat są opisane powyżej. Lekarstwem jest jeden z najbezpieczniejszych leków przeciwgorączkowych i przeciwbólowych. Dlatego można go używać do udzielania pomocy nadzwyczajnej. Zawsze jednak bierz pod uwagę dawkę leku.

Tabletki "Paracetamol 325" nie należy przyjmować w ciągu trzech dni jako leków przeciwgorączkowych. Także korekcja nie powinna trwać dłużej niż pięć dni, jeśli użyjesz kompozycji jako leku przeciwbólowego. Bardzo często lek jest stosowany raz, aby złagodzić stan osoby. To nie jest zabronione przez lekarzy. Trzeba jednak uważać i uważać na wybór dawki. Dobrze i nie zachoruj!