424 Shares 1429 views

Zakręcony doku: Opis właściwości lecznicze

Roślina szczawiu kędzierzawego często można znaleźć wzdłuż dróg, w pobliżu domów, wzdłuż brzegów potoków, rowków, małych rzek. Należy do rodziny Polygonaceae. W Rosji, do niedawna uważany za chwast roślin.


opis

Jak wszyscy członkowie tej rodziny, szczawiu kędzierzawego też jest wieloletnia. Wysokość łodyg roślin może osiągnąć sto dwadzieścia centymetrów. Kultura jest powszechne w wielu, nawet bardzo różni się w swoich warunkach klimatycznych, ale jego narodzin jest Japonia.

kręcone korzenie dok mieć typ pręta, są dość długie. To bardzo delikatne liście są naprzeciwko. Według jego Kątem są one kręcone, dzięki czemu roślina zawdzięcza swoją nazwę – „szczawiu kędzierzawego”

Rodzinę tę charakteryzuje głównie gryki wiechowaty kwiatostanu. To nie jest wyjątkiem i ten rodzaj szczaw. Wiele belki są zebrane w szczotką: tworzą rodzaj czerwonawo-zielonkawym miotły. Owoce rośliny mają trójkątne niełupek kształt. Szczaw czas kwiat jest okres od czerwca do połowy lipca, w zależności od miejsca wzrostu.

informacje ogólne

We wczesnych latach małe rozety pojawia się w kulturze zebranych z liści, ale od drugiego roku, łodyga zaczyna aktywnie przybiera na wadze, stając rowkowane i czerwonawy dół. Siauliai Liście są dość duże. Mają rodzaj kwaśnego smaku, który nie ma nic do mylić. Zakręcony doku, jak również innych przedstawicieli rodzaju o tej samej nazwie, to roślina wilgoci kochający, dzięki czemu może być często znaleźć w strumieni lub rowków. Jej młode liście, jest miękkie, smaczniejsze nich. Z nich można gotować zupę, zrobić okroshka, sałatki i tak dalej. D. Jednak w starszych liściach gromadzą znacznie więcej kwasu szczawiowego. Zakręcony dok jest powszechnie stosowany w kuchni, która od dawna doceniane przez jego smak i jakość odżywczą. Cenił bardzo i dzięki doskonałych właściwościach terapeutycznych.

skład chemiczny

Zakręcony dok znajduje się lista najbardziej popularnych roślin leczniczych. Nawet w czasach starożytnych, właściwości lecznicze tego przedstawiciela rodziny gryki wiedział Eskulapa. Cud jego cech opisanych w rękopisach znanych arabskich naukowców. Zakręcony dok służy wyłącznie: przydatne jako łodygi i liści, korzeni, a nawet kwiaty. Bardzo interesujący jest skład chemiczny roślin. Jej system korzeniowy zawiera ogromne ilości witaminy C i K w liściach – posiada karoten, witaminy B1, B2, PP, a także połączenia wielordzeniowych. Kłącze zawiera również antraglyukozid i garbniki, niezwykle bogate w żelazo, a nawet trochę olejku.

Zastosowanie w medycynie tradycyjnej

W celach terapeutycznych, ten herb był używany przez starożytnych Indian. W medycynie ludowej jest stosowany zarówno jako środków protivodizenteriynoe i poprawić funkcjonalność w przewodzie pokarmowym. Zakręcony stacji dokującej, a dziś jest szeroko stosowany w medycynie ludowej. Jego popularność związana jest z cudownych właściwości korzeni, które mają działanie ściągające. Ale dzięki kwaśnych liściach roślin człowiek może uniknąć nudności lub zgaga. Gdyby założyć ran i skaleczeń, przyczynią się one do szybkiego gojenia. Świeże liście i wywary z owoców szczaw kędzierzawy jest stosowany w szkorbut, zewnętrznie mogą być podjęte w celu wzmocnienia dziąseł.

System korzeniowy – Właściwości

To podziemna część Curly szczawiu cenione najbardziej. Napar z korzeni i liści działa jako tonik, uspokajające, a mający wpływ regenerujący. Jest on również stosowany w niestrawności i trąd, przeziębienie lub zimno, z gorączką warunkach jak napotne i przeciwgorączkowe.

Już korzeń szczawiu kędzierzawego przez długi czas powszechnie stosowane w ginekologii. Wywar z tym zaleca tradycyjne zawody użyciu gruźlica płuc, krwawienie, kaszel i opłucnej. Kędzierzawego właściwości lecznicze znane są już od starożytności Pomaga przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego i dyskineza, zaburzenia pęcherzyka żółciowego w żółci, jak również pewnych chorób gruczołów krwi, śledziony i limfatycznych.

Napar z kłączy jest sprawdzana w pomaganiu oskrzeli i astma, katar górnych dróg i wrzody. Od dawna uważane za najlepsze lekarstwo, usuwanie wydzieliny, takie jak ropienie uszu lub spojówek.

Inne funkcje

Ziołowe wywar z korzeni i zwinięty szczawiu jest stosowana jako doskonały hemostazy. Jest on również pomaga z niedokrwistością, zagrożonych aborcji, jako środek moczopędny z zapaleniem nerek, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie cewki moczowej, ból w sercu, schistosomiasis, jak również hemoroidy lub reumatyzm.

Okłady z ziół szczaw kędzierzawy nasi przodkowie stosowane do różnych nowotworów, w tym nowotworowych. Poza tym od dawna wiadomo, że zgnieciony korzenie i liście mają wpływ przeciwpasożytniczych. Skład smarować te obszary skóry, które nawiedziło egzemy i świerzb. Liście są szeroko stosowane tradycyjnych uzdrowicieli i świąd, wysypka, ropnie i opryszczka. Startego świeżego korzenia dołączony do miejsca ukąszenia węża, pomoże uniknąć wypadków. Ponadto, proszek lub wywar z korzeni uzdrowicieli ludowych zalecają picie w leczeniu uzależnienia od alkoholu, a także antybakteryjnie i anthelminthic.

Dzisiaj, szczawiu kędzierzawego i jest aktywnie wykorzystywana w oficjalnej medycyny. Badania kliniczne potwierdziły, że całkowicie alkoholowe i wodne ekstrakty z kłączy i owoców pcheł ale zaskakujące roślin są bardzo skuteczne w takich chorobach jak pellagra. Ponadto wyciąg oficjalna medycyna szczawiu kędzierzawego jest stosowany jako środek przeczyszczający, w ich wpływu przekraczając nawet rabarbar.