86 Shares 7706 views

Polyanthus róże – ciekawy pomysł na części dekoracji

Ten rodzaj kwiatów został umieszczony w latach siedemdziesiątych, dwa wieki temu, francuskich hodowców. Dla tego typu karłowatej przekroczył ukwiecony ogród różany z herbatą, herbata-hybryd i innych kategorii. Wynik ten przejął od swoich przodków wszystkie cenne właściwości. Te krzewy obojętnym wobec nadmiaru wilgoci w glebie, mało podatnego na choroby grzybowe. Dobrze znosi zimy pod lekkim przykryciem, w przypadku zamrożenia – samoleczenia. Rozkwitu obfitej i ciągły podczas sezonu grzewczego, pąki lub prosty frotte zebranych objętościowych kwiatostany. Niska wysokość 45-60 cm pozwala im się zarejestrować krawężniki, skaliste ogrodów, klombów, tworzenie sadzenia grupy. Dobry pomysł, aby kultywować i używać do dekoracji witryn Polyanthus róże. Troska o nich wymagana jest tylko na początku hodowli, ale to będą nagradzani niezwykłej urody.


lądowanie

róże Polyanthus są sadzone w słonecznym miejscu i może być trochę ciemno. Przez skład ziemi nie są wybredni, mogą rosnąć wszędzie, ale najlepiej jest uważany za średniej lub neutralnym gruncie, bogate w próchnicę. Stała mieszkaniem im przesiedleni na wiosnę. Rozcieńczania takich jak kolory polyanthus róż, sadzenie sadzonek wytwarza się wraz ze wzrostem odległości pomiędzy krzewów 30-45 cm, w zależności od odmiany. Podłoże pod nimi uprzednio na 1 m 2 Dodano: nawóz – 10 kg – 100 g nawozu fosforan, sól potasu – 60 ° C.

pielęgnacja

W ogóle, bezpretensjonalny polyanthus wzrósł w pierwszym roku życia wymagają stałej uwagi. większość prac w tym sezonie, w którym ich dalszy rozwój zależy. Obawy te obejmują: ograniczenie kwitnienia, co sprawia, że jest to dobry czas na tworzenie krzewu, stały rozluźnienia gleby i usunąć chwasty, podlewanie niemal przez cały sezon. Począwszy od trzeciej dekady sierpnia zmniejszona ilość wody.

Wraz z nadejściem mrozów oczyszczonego z kwiatów roślin i liści, gałęzi połączonych ze sobą. Grunt pod nimi spud, na górze robi złoże deski, filc, zadaszenia. Tuleja spoczywa na przygotowanym podłożu i chowa się pod materiałem ochronnym. Jako górną pokrywą za pomocą desek lub skrzynkach. Kiedy silne mrozy dodatkowo pokryte ziemią. Na wiosnę, z przybyciem pierwszych ciepłe dni schronieniem jest stopniowo usuwany. Pierwszy grabie, po pewnym czasie oprócz drewnianych pokładów, a gdy ziemia nagrzewa się, zdjął tkaninę okrywającą.

Każdego roku, róże Polyanthus poddawane są umiarkowanym przycinanie, pozostawiając ucieczce trzech kubków. Słabe lub uszkodzone pędy są usuwane.

posypanie

Polyanthus róże po przycięciu powinna karmić. Około krzewów kopania podłoża z dodatkiem 1 m2 nawozu lub kompostu – 5 kg, superfosfat – 60 ° C. przeprowadzi także okresowe podawanie. Nawozy mineralne wybiera krzewów pod fazy rozwoju od końca lecie mieszaniny azotu. Z roztworu organiczny dziewanny 1 do 10. Co dwa tygodnie, a następnie nanoszenie na liście prowadzi podlewania.