839 Shares 1400 views

„Mu Mu” – Muzeum Śmieci w regionie Kaluga

Na wiosnę 2016 roku, niedaleko od wspaniałego miasta Kaługa otworzył bardzo nietypowy wystawę. To muzeum śmieci w regionie Kaluga, która jest dzisiaj pierwszym i jedynym w całej Rosji. Gdzie jest to miejsce niezwykłe, które wykazuje obecny w swojej kolekcji i komu to będzie ciekawe do odwiedzenia?


Pierwsze muzeum sztuki w Rosji gruzu

Współczesny człowiek produkuje ogromną ilość śmieci dziennie. Niektórzy artyści starają się rzemiosła z odpadów i obywateli świadomych przekazania odpadów do recyklingu. Jednak te wysiłki w celu utrzymania korzystnych warunków środowiskowych w dużych miastach nie jest wystarczające. Pomysł stworzenia artystycznego śmieci kosmicznych pochodziła z grupą kreatywnych projektantów «Büro». Pień ludzie często pozostawiają trochę materiału odlanego-off dla nowych tworów. To, co się stało w tym przypadku. Z myślą o recyklingu śmieci tylko projektantom, gromadząc rozmaite hangaru ciekawych rzeczy „szkoda wyrzucić”. Rozwiązaniem tego problemu było twórcze: obrócić składowanie śmieci w kolekcji dzieł sztuki. Wyglądał jak muzeum śmieci w regionie Kaluga.

Aby utworzyć z kosza i każdy może!

Do tej pory kolekcja Muzeum składa się z ponad stu oryginalnych eksponatów. Jest to użyteczne elementy użytku domowego i przedmiotów artystycznych. Autorzy projektu sami nazywają ich muzeum śmieci w regionie Kaluga czule: „Mu Mu” – skrót od pierwszych liter pełnej nazwy. Ekspozycja o powierzchni 1000 m 2 i jest podzielony na obszary motywów. Ozdobą kolekcji – działa przez znanych projektantów. To Nirit Levan Packer, Tatyana Ovchinnikova Stanislav Gomzikov, Leonty Ozernikov i wiele innych. Przylegające do dzieł uznanych mistrzów rzemiosła widać zwykłych ludzi zaangażowanych w pracę twórczą z materiału odpadowego. Każdy odwiedzający muzeum mogą zaoferować podarować własne prace ekspozycję. Pod warunkiem, że są one wykonane z materiału, który najbardziej nowocześni ludzie nie wahają się złożyć do śmietnika.

Ideą wystawy

Muzeum śmieci w Żukowski District, regionu Kaluga – jest nie tylko dziełem twórców, ale również ideologiczne przesłanie społeczeństwa. Głównym celem wystawy – aby widz myśleć o problemach współczesnej ekologii. Eksponaty „śmieci” Muzeum wykazać, że śmieci mogą wyglądać atrakcyjnie i być pomocne. Co więcej, jest wiele pomysłów kreatywnych osób zainteresowanych pracą z odpadami. Muzeum śmieci w regionie Kaluga nie można nazwać nudny wystawa ekologiczna. Przedmioty sztuki wykonane z odpadów organicznych w połączeniu z informacjami o ochronie przyrody, instalacji i interaktywnej rozrywki.

ciekawych eksponatów

Obok każdego obiektu w muzeum znajduje się karta ze szczegółowym opisem. Eksponaty Tutaj widzimy zupełnie inna: to zestaw perkusyjny, motocykl naturalnej wielkości palmy z plastikowych butelek . „Inteligentnego domu” i bezdomnych Niesamowite oferuje interaktywne stertę śmieci „Hlamur pokojowej” i model helikoptera w pełnym rozmiarze. Każdy obiekt lub instalacja może być oglądany przez długi czas. Muzeum Śmieci w regionie Kałudze jest wyjątkowy, jego eksponaty to interesujący nie tylko z estetycznego punktu widzenia. Odwiedzający chciał ustalić, z którego jest wykonane albo że rzeźba. Do dyspozycji Gości są Muzeum strefę zdjęciem oraz dodatkową rozrywkę. Zest ekspozycja – duży basen z kulkami, które mogą iść w dół wzgórza rurę z drugiego piętra. Goście mogą również wziąć udział w ekscytujących zadań, przejdź przez labirynt w lustrze lub śledzić kurs lin.

Jak dostać się do muzeum?

Gdzie jest muzeum śmieci w regionie Kaluga, jak dostać się do tej interesującej wystawy? Zobacz kolekcję dzieł sztuki stworzonych z odpadów, możliwe jest w strefie Żukowski. W muzeum znajduje się w Business Park „Rooks”, to 41-ty kilometr autostrady federalnej A-108. Najbliższe miasto – wieś Iste. Jeśli podróżujesz samochodem, najprostszym sposobem, aby dostać się na nawigatora. Dokładne współrzędne muzeum: 55.123576, 36,825026. Można również dojechać środkami transportu publicznego, najdogodniejszą opcję – autobus „Sierpuchowska-Obnińsku”. Poprosić kierowcę, aby zatrzymać się w pobliżu „Rooks” parku biznesowego. Z A-108 napęd wiele autobusów podmiejskich z Obnińsku i Kałudze.

Informacje dla zwiedzających

Muzeum śmieciarka w harmonogramie prac regionu Kaluga jest dość wygodne dla gości. W piątek, sobotę i niedzielę można odwiedzić wystawę od 11.00 do 17.00. Rejestracji wstępnej nie jest wymagana, można kupić bilety przy wejściu. Zamów wycieczek indywidualnych lub grupowych w dzień powszedni, można, na osobistą zgodą administracji muzeum. Koszt zwiedzanie wystawy dla dorosłych – 200 rubli, dla dzieci i emerytów – 150 rubli. Należy pamiętać, że niektóre z eksponatów jest zabronione dotykać, inne, przeciwnie, są specjalnie stworzone dla aktywnego badania. Aby uniknąć nieporozumień, starannie przestudiować tablic informacyjnych i nie wahaj się zadawać pytania do pracowników wystawienniczej. Pamiętaj, aby odwiedzić całą rodziną śmieci muzeum w Kałudze regionie! Adres ekspozycję do zapamiętania jest prosty: 41-th km Federal Highway A-108. „Mu Mu” stale rozwija, ostatnio w pobliżu muzeum otwarto kawiarnię z rozsądnych cenach. Wystawa trwa również zachwyci gości z nowych eksponatów i atrakcji.