609 Shares 7005 views

Siergiej Tietiuchin: życie osobiste i biografia

Tetyuhin Sergey Jurewicz – legendarny rosyjski siatkarz pochodzący z Uzbekistanu. Jest on jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w historii Federacji Rosyjskiej.


Dzieciństwo i młodość

Urodzony w 1975 roku Siergiej Tietiuchin. Wkrótce zaczął uprawiać sport, a już jako dziecko było jasne, że z mężczyzną by dokonać dobrego sportowca. Pierwszy zespół siatkówka gracz będzie „Skrzydła Sowietów” z miasta Taszkiencie.

Na początku lat dziewięćdziesiątych sytuacja w Uzbekistanie nie przyczynił się do tego, że gracz może rozwijać swój talent. W wieku siedemnastu Tetyuhin wraz z rodziną przeniósł się do stałego pobytu w Biełgorod. Tam zaczyna grać dla lokalnego zespołu „Belogorye”. Od tego momentu zaczął profesjonalną karierę jest naprawdę przyszłe legendy rosyjskiego siatkówkę.

kariera

Pomimo faktu, że zawodnik zaczął grać w 1991 roku w Taszkencie, naprawdę, był w stanie otworzyć tylko po Zacząłem grać dla drużyny rosyjskiej. Jednak osiągnięcia pierwszy musiał czekać cztery lata. To było w 1995 Biełgorod udało się wygrać Puchar Rosji. W sezonie 1996-1998, Sergey został mistrzem kraju. 1999 również stał się znaczący dla siatkówki: zdobył nagrodę najlepszego gracza sezonu.

W 1999 roku Siergiej wyjechał do Włoch, gdzie gra dla „Parma”. W tym czasie zespół tylko wstał z drugiej ligi, a dzięki dobrej grze Tetyukhin i kilku „Parma” rosyjskich graczy byli w stanie podjąć piąte miejsce w sezonie. We Włoszech zawodnik zagra tylko dwa sezony, przed powrotem do Rosji, Biełgorod.

W przyszłości, sportowiec nie tylko stać się najlepszym graczem mistrzostw Rosji i wygrać wiele nagród.

Prawie cały czas Tetyuhin zagra dla zespołu z Biełgorod. Od 2006 roku przeniósł się do Kazan "Zenith", gdzie gra pre-2010.

Dziś Sergey jest komenda „Belogorye”, który wrócił z „Zenith” jest jeszcze w 2011 roku.

Kariera w rosyjskiej drużyny narodowej

Siergiej Tietiuchin – siatkarz, który grał w reprezentacji rekordową liczbę meczów – 307. Zadebiutował jako części głównego zespołu kraju już w wieku dziewiętnastu lat. To był zespół młodzieżowy, który w 1994 roku zdobył mistrzostwo kontynentalne odbędzie się w Turcji.

Dla drużyny seniorów po raz pierwszy Sergey grał dwa lata później, w tej grze rosyjski zespół pokonał Japończyków. W 1999 roku Rosja wygrała Puchar Świata, ale sam gracz stał się Zasłużony Mistrz Sportu.

W 2002 roku Rosja zakończy się w mowę zwycięstwa w Lidze Światowej, a także zajmuje drugie miejsce na mistrzostwach świata. Po kolejnych trzech latach zawodnik zdecyduje się zrobić przerwę i zaczyna angażować się w siatkówkę plażową. On jest tutaj, aby osiągnąć sukces, ale pod koniec 2005 roku powróci do sportu. W 2009 roku weźmie kolejną pauzę, który będzie trwał prawie dwa lata.

W 2011 Tetyuhin powrotów iw wieku trzydziestu sześciu wysłanym do Pucharu Świata i tam z wygranymi zespołu pomimo sceptycznych prognoz pisarzy sportowych.

2012 był przełomowym dla wszystkich siatkarzy: Rosyjska reprezentacja siatkówki wygrał Olimpiadę. Następnie zdobyła złoto olimpijskie Siergiej Tietiuchin. Zdjęcia ze zwycięstwem konkursie siatkówka krążyły różne media.

Po olimpiadzie, gracz mówi o końcu zespołu, ale wrócił do zespołu w 2015 roku i grał w kilku dużych turniejach, w których nie było możliwe do osiągnięcia wysokich wyników.

Siergiej Tietiuchin: rodzina i życie poza sportem

Prywatne życie sportowiec nie mniej intensywne niż sportowej karierze. Siatkówka imię żona Natalia, para ma troje dzieci – synów Ivan Pasza i Sasha. Ivan poszedł śladami ojca, a obecnie gra w zespole „Belogorye-2”, który stoi w młodzieżowej krajowych mistrzostwach.

Siergiej Tietiuchin jest również członkiem myśli Biełgorod. Ze względu na swoje osiągnięcia został uhonorowany nieść pochodnię olimpijską.

Nagrody i osiągnięcia

Bardzo skuteczna jest sportowcem Siergiej Tietiuchin. Jego biografia jest pełna wielu różnych faktów, ale liczba osiągnięć i nagród zasługuje na szczególną uwagę.

Niewielu zawodników udało się osiągnąć przynajmniej część tego, co jest przestrzegane rosyjskiego siatkarka.

  • Jest wielokrotnym zwycięzcą igrzysk, a zwycięzca w 2012 roku.
  • Zwycięzca srebro na Mistrzostwach Świata w 2002 roku.
  • Wielokrotny medalista brąz i srebro na Mistrzostwach Europy.
  • dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata. Ma cały zestaw medali Ligi Światowej.
  • W 2004 roku Siergiej zdobył srebrny medal na Eurolidze.
  • W zespole młodzieżowym, stał się mistrz świata i mistrz Europy.

Zbiór sportowca wielu osobistych osiągnięć, wśród nich tytuł najlepszego gracza sezonu regularnego, oraz wiele innych ważnych tytułów.

Patrząc na wszystkich zalet legendarnego sportowca, to łatwo się domyślić, że jest posiadaczem wielu nagród państwowych. Siergiej Tietiuchin został odznaczony Medalem Honoru, kolejność Przyjaźni medal „za zasługi dla Ojczyzny”.

wniosek

Pomimo swojego wieku, zawodnik i do dnia dzisiejszego nadal służyć na poziomie klubowym. Sergey – siatkarz, który wszedł jego imię nie tylko w historii rosyjskiej siatkówki, ale również na całym świecie. Znany jest na całym świecie jako wybitny gracz, który ma pokonać wiele na drodze do chwały. Dziś Sergey pomaga jeden z jego synów, aby stać się siatkarz. Jest on przekonany, że jego syn jest całkowicie zdolny nie tylko powtórzyć sukces swojego ojca, ale ich prześcignąć. Oto on, rosyjski sportowiec Siergiej Tietiuchin, którzy nadal zachwycać fanów z ich osiągnięć sportowych.