221 Shares 1970 views

IDE Java

Z koncepcją platformy Java zna prawie każdy właściciel prymitywnego telefonu komórkowego. środowisko programistyczne Java zakłada stworzenie uniwersalnego, który może być użyty do uruchomienia, niezależnie od systemu operacyjnego. Weźmy pod uwagę podstawowe aspekty jego funkcjonowania i użytkowania.

Co to środowisko programistyczne Javy?

W rzeczywistości, środowisko programistyczne jest tylko język programowania oparty na uniwersalnych poleceń, które są ujmowane w Java Runtime Environment.

Z grubsza rzecz biorąc, środowisko programistyczne języka Java bez początkowo siedzibę w tej samej platformie systemu Windows nie będzie działać. Ale takie wsparcie jest natywnie, eliminując jakąkolwiek użytkownika z konieczności instalowania dodatkowych komponentów.

Aplikacje w technologii komputerowej

Początkowo projekt ten został opracowany przez firmę Sun Microsystems, która została później obsługiwanych firmę Oracle.

Zawartość kodu wykonywalnego taka, że to nie zależy od rodzaju zainstalowanego systemu operacyjnego. Sam język odnosi się do narzędzi programistycznych obiektowych, systemów zbliżonych do programowania operacyjnego.

Ale w końcu środowisko programistyczne Java z systemów mobilnych komputera lub jest całkowicie niezależna.

Wbudowane moduły systemów mobilnych

Jeśli mówimy o smartfonach i tabletach, ta sama wersja Eclipse IDE ( Java) odnosi się tylko do korzystania z aplikacji graficznych, które pozwala na tworzenie aplikacji Java opartego w ciągu kilku minut.

W rzeczywistości, w zgłoszeniu sam wyprodukował jedne adresowania lub dochodzenie, którego funkcje są dostarczane przez system operacyjny.

I dotyczy to urządzeń mobilnych. Zauważyliśmy, że czasami ostatecznie lub Windows Phone, Android lub zaczyna „plucie” pod względem oferty natychmiastowe aktualizacje? To nie jest tak inny, jak dwóch komponentów:

  • Java Runtime;
  • Microsoft .NET Framework.

Co to jest najbardziej smutne, pierwszy składnik nie jest związane z błędami systemowymi. Platforma jest całkowicie niezależny i są wykonywane w zakresie poleceń domyślnych.

Zintegrowany rozwój rozwój środowiska JAVA: Prosta aplikacja

Fakt, że ten system jest stosowany w wersjach mobilnych, nikt nie ma wątpliwości. Wspiera środowisko programistyczne Java Android, nie mówiąc o produktach „jabłko”.

Jednak z punktu widzenia sytuacja nie jest tak proste aplikacje wykonywalne. Oto dlaczego.

aplety wykonywalne

Po pierwsze, po prostu zwrócić uwagę na system, w którym odpowiedni Archiver (WinRAR – 7-Zip – przynajmniej lepiej) musi być zainstalowany.

środowisko programistyczne dla języka Java-program odnosi się do faktu, że dane są przechowywane w archiwum, który nie jest dostępny, aby otworzyć standardowych narzędzi systemu Windows.

zarchiwizowane dane

W najlepszym przypadku odciągi mogą być używane jak wyżej. Ale jeśli tworzenie archiwum technologii stosowanej metody dodatkowe (maksymalnie) kompresji tutaj nic nie pomoże.

Nawet zaktualizować Archiver nie będzie w stanie dokonać niezbędnych zmian. Nie będzie musiał zastosować aktualizację całej platformy, choć początkowy komunikat o dostępnej aktualizacji „wisi” w zasobniku systemowym.

aktualizacja platformy

Aktualizacja odbywa się po prostu. Wystarczy kliknąć na ikonę w zasobniku miga, oferując zainstalować aktualizację dostępną. Czas uznawania może trwać nawet do kilku minut. To jest normalne.

Jeśli nie chcesz czekać, nie ma problemu – możesz przejść do oficjalnego udziału Microsoftu i pobrać program stamtąd. Nie lubię tej metody? Zainstalować JDK lub J2SE, która jest rozszerzeniem Javy, a później zainstalować niezbędne moduły wybrany, a następnie aktywacja następuje automatycznie. Pod koniec procesu może potrzebować pełnego ponownego uruchomienia systemu.

Dlaczego Java nie zależy od systemu operacyjnego?

Jak już wspomniano, to odnosi się do języka zorientowanego obiektowo (podobny do C + / C ++, który jest zaprogramowany w systemie Windows).

Ale jego istotą jest to, że maszyna wirtualna Java, jest w stanie przesyłać pliki wykonywalne nie komend do specjalnych kodów bajtowych uznanych przez jakiegokolwiek systemu komputerowego, niezależnie od dewelopera. Równie dobre środowisko programistyczne dla języka Java-programów jest używana na komputerze, a na platformie Intel-i systemów mobilnych Android, Blackberry, iOS i inne.

W większości Środowisko oprogramowania „poniekąd” nie ma już wbudowaną za wykonanie języka poleceń. I to nie ma zastosowania do konkretnych środowiskach, takich jak Microsoft .NET Framework lub jakichkolwiek innych, że producenci są rozwijających się systemów operacyjnych dla funkcjonowania własnych apletów.

urządzenia mobilne

Ponieważ nawet dla zwykłych telefonów komórkowych bez systemu operacyjnego na pokładzie, ale posiada również oryginalne wsparcie dla tej platformy. Zazwyczaj instalatorzy mają rozszerzenie JAR lub JAD i dość elementarny zainstalowany nawet w prymitywnych komórkowych.

System operacyjny może być używany archiwizujące takie jak WinRAR, które uznają takie samorozpakowujących archiwów takich jak SFX-plik bez żadnych problemów. Po dwukrotnym kliknięciu na tym pliku, jego zawartość zostanie rozpakowany automatycznie i archiwum z platformą Java, w tym przypadku działa w tle.

Co mogę powiedzieć, bo nawet stare gry na prostym telefonie można ustawić dość łatwo. Chociaż uważa się, że w tych „nowoczesnych” systemów operacyjnych nie są stosowane, to nie jest.

Nawet w starszych modelach, takich jak Nokia 3310 Platforma jest. W przeciwnym razie, w jaki sposób działa telefon? W tym samym systemie, jak to jest już jasne i mają wbudowaną obsługę, która jest odpowiedzialna za środowisko programistyczne Java.

Jeśli chodzi o nas samych poleceń używanych podczas tworzenia aplikacji, ich opis może zająć zbyt wiele czasu. Ale jeśli idea tworzenia aplikacji w oparciu o ten język jest nadal istnieje, lepiej jest zainstalować specjalistyczny program jak platformy oferowanej przez środowisko Delphi (graficzny interfejs użytkownika jest bardzo podobny).

wniosek

Jak widać, środowisko programistyczne Java jest powszechnie kompatybilny z każdym systemem. Ale działa znacznie szybciej niż poleceń transmisji opartych na C + / C ++. Według niektórych badań, wydajność może być wyższa o 20-30 razy, chociaż zużycie pamięci jest na poziomie wyższej rangi.

Ale jeśli podsumować pewne rezultaty, warto zauważyć rzeczywistą wszechstronność oferowanych przez środowisko programistyczne Javy. W rzeczywistości, to jest kompatybilne ze wszystkimi systemami, które sprawia, że najbardziej popularny do tworzenia tych samych aplikacji multimedialnych i gier.

Trzeba też powiedzieć, że najnowsza wersja Javy jest oparty na wsparciu ogólnych narzędzi programistycznych, które są oparte na technologii Eiffela oraz C #, radykalnie różni się od środka C ++. Tutaj można skorzystać z automatycznej konwersji typów danych skalarnych i przywozu tak zwanych pól statycznych, nie wspominając o możliwości tworzenia dokumentacji z kodem źródłowym.

Java SE 6 zawiera wiele nowych funkcji, które obejmują nawet uznanie kalendarzy japońskich i buddyjskich, zdolność do tworzenia pełny serwer HTTP, przyspieszone przeniesienia klasy przepływu i danych skompresowanych w celu zwiększenia wydajności do 70%, nie mówiąc już o deskę rozdzielczą JConsole OpenGL i wspiera sprzętowe DirectX.

Odnosi się to głównie do kart graficznych, chociaż może odnosić się do użycia nawet urządzenia audio (zwykle wirtualny kierowcy na podstawie ASIO4ALL). To samo dotyczy niektórych syntezatorów programowych lub MIDI-klawiatury. Jednak korzystanie z apletów Java-wykonywalnego nie zawsze jest świadczona.