177 Shares 9763 views

Jeśli dysk nie jest wyświetlany

Zdarza się, że wczoraj komputer działa dobrze bez wyraźnego powodu zaczyna się niepowodzeniem. Szczególnie nieprzyjemne czy awarie są połączone z nośnikiem informacji – na dysku twardym. Jeżeli system nie wyświetla dysk twardy, a następnie właściciel komputera zaczyna panikować, aby pamiętać, jak się okazuje, wiele cennych danych cyfrowych zachowane urządzenia. To naprawdę, naprawdę, zaczyna doceniać dopiero, gdy coś go stracić.


W rzeczywistości, że wiadomość nie wyświetla dysku twardego – to nie powód, aby od razu biec do sklepu w celu wymiany podzespołów komputerowych i centrów serwisowych rozmowach telefoniczych, zainteresowanych możliwością odzysku. Bardzo często „naprawa” nieudane Urządzenie może być swoim własnym – trochę wolnego czasu i dokładności. Chociaż, oczywiście, wiele zależy od przyczyny, dzięki którym system nie wyświetla dysku twardego.

Zanim przyjrzymy się sposobom, aby przywrócić zdrowie, zauważamy dwa ważne punkty. Czasami na forach można znaleźć komunikat, że dysk twardy Seagate bardziej wiarygodne. Kto nie zna – to nazwa producenta. Lub podobny: Najbardziej niezawodne – twardy dysk WD lub Samsung lub jakikolwiek inny. To jest absolutnie bezpodstawne zarzuty. Żaden inny producent nie jest zainteresowany, aby produkować towary niskiej jakości, ponieważ oznacza ona potencjalną utratę zaufania ze strony nabywców. Dlatego też, jeśli jeszcze nie wyświetlany dysk twardy, a następnie ostatnią rzeczą jest, aby komunikować się z producentem.

I drugi. Jeśli dioda zasilania dysku twardego sprawia, że klikanie piskliwy (dotknięcie obroty silnika i hamulca), to prawdopodobieństwo samodzielnego odzyskiwania, niestety, jest niska.

Tak więc, jeśli po uruchomieniu komputera na ekranie widoczny jest komunikat Disk Boot Failure, a następnie uruchom komputer z płyty nie jest możliwe. Komputer po prostu nie „widzi” go. Naciskać na obudowie systemu jednostka przycisk Reset na pierwszym ekranie przedstawiającym często kliknij Delete (usuń). W ten sposób możemy uzyskać BIOS. Tutaj w sekcji poszukuje (ustawienia dysku Standart Primary Master, etc.). Widzimy, że w punktach nie zakaz korzystania z urządzenia (powinien być ustawiony Włączone).

Następujące (wszystkie z nich są wykonywane, gdy zasilanie komputera) jest sprawdzenie kabli. Nowoczesne metody utrwalania kable SATA są znacznie gorsze IDE sprawdzony czas (PATA). Jechać dwie pętle są połączone – moc od urządzenia i interfejsu na płycie głównej. Wyłączanie drugie miejsce na dysku i na płycie i ponownie podłączyć. Sprawdzamy wydajność. W przypadku pozytywnego wyniku Nie, to jest zastąpiona nową pętlę i czeku. Ze względu na niską jakość grupy kontaktowej w złącza jest często łamane kontaktu elektrycznego, a dysk nie jest wyświetlany. Pętla wymiana eliminuje ten problem. Pomocny i podłącz kabel zasilający.

Można również podłączyć kable SATA innego wolnego gniazda na płycie głównej.

Nie zapomnij, że najlepszym rozwiązaniem – aby sprawdzić dysk twardy na innym komputerze.

Należy pamiętać, że czasami pojawiają się problemy podczas próby podłączenia nowego napędu do starej płyty głównej. Na przykład dla prawidłowego funkcjonowania napędu dysku pojemności przekraczającej 2 TB wymaga układu obsługujący UEFI.