514 Shares 4035 views

Zamek Vaduz Liechtenstein i innych atrakcji kraju

Niewielki i malownicze Księstwo Liechtenstein jest jednym z najmniejszych państw świata. Usytuowany w pobliżu Alp, urzeka gości na naturalnej scenerii i poczucie komfortu i spokoju. Jakie są atrakcje warte odwiedzenia w tym kraju? Co ciekawe o stolicy Liechtensteinu?


karzeł stan

Liechtenstein uznać stan karzeł jako obszar zaledwie 160 metrów kwadratowych. km i ludność 33.000 ludzi. W kraju znajduje się w Europie Zachodniej, otoczył się z potężnymi sąsiadami – Austrii i Szwajcarii.

15 BC, terytorium współczesnego państwa była częścią rzymskiej prowincji, w I wieku należał do Karolingów. Po upadku wszystkich ziem królestwa podzielone na księstwa. Księstwo Liechtensteinu pojawiły się w 1719 roku, po tym jak rodzina Liechtenstein nabył ziemię Shelenberga i Vaduz, a Anton Florian otrzymał status suwerennego godności księcia.

Całej historii principality doświadczył różne wpływy i łączy w sobie cechy Austrii, Bawarii, upraw szwajcarskich. Miejscowi mówią dialektem niemieckiego allemanskom, choć oficjalnie uznane standardowego niemieckiego.

Więcej sto lat temu, państwo nie posiada wysoki poziom gospodarki, teraz jest jednym z pierwszych krajów w zakresie standardów życia. lwia część budżetu opiera się na przemyśle i podatków od rejestracji międzynarodowych firm. Reszta wydaniu dodaje znaczków i turystyki. Każdego roku, po Liechtenstein wyda rzadkie znaczki, które są chętnie stają się kolektory. Ich sprzedaż jest 10% z budżetu krajowego.

Atrakcje w Liechtenstein

Ponad połowa kraju jest pokryta podnóża Alpy Retyckie, które schodzą w dolinę Renu. Górskie krajobrazy, doliny rzeczne, malownicze wioski i wiele dużych miast zrobić Liechtenstein przytulne i przyjemne dla turystycznym kraju.

Głównym miastem turystycznym księstwa – to jej kapitał miasto Vaduz Eschen z kościoła parafialnego w XIV wieku, kościół św Martin i dwa starożytne kaplice. W Triesenbergu jest ratusz i kościół św Józefa z witrażami i pięknych rzeźb.

Miasto jest Balzers Gutenberg Zamek, zbudowany już w XI wieku, św Mikołaja, kaplica św Piotra i NMP. Aktywni turyści przyjeżdżają w Balzers więcej i aby ćwiczyć wspinaczkę.

Miasto Schellenberg interesujący zamek z XVI wieku oraz pozostałości dawnej twierdzy. W zimie, Malbyune Stege i otwartych stokach narciarskich. Istnieje również łyżwiarstwo, robi lotniarstwo i wspinaczki.

Vaduz

Vaduz – główne miasto Liechtenstein – jest dość małe, że mieści się zaledwie 5000 mieszkańców. Można przypuszczać, że miasto istniało przed XII wieku, ale od tego czasu pojawia się w źródłach pisanych, to jego nazwisko brzmiało jak Farduzes. Oficjalnie przyjmuje się, że liczba Verdenbergsky Vaduz założona w XIII wieku.

Główną atrakcją miasta jest Zamek Vaduz. Shtadtle ulicy, na której się znajduje, jest również godne uwagi. Tu jest ratusz i główne budynki Vaduz: Spółka Akcyjna „Bank of Liechtenstein”, sklepy i muzeum.

Muzeum Narodowe w kraju sięga 1500 lat i jest w stylu gotyckim. Wcześniej, w budynku mieści się hotel, to tawerna, a jeszcze później był używany do spotkań rządowych, a więzienie znajdowało się w piwnicy.

Blok z głównych budynków rządowych Liechtenstein jest architektura próbka różnych okresów i epok. Szczególnie godne uwagi są Ratusz i Dom Rządu, a także szkołę muzyczną.

W pobliżu znajduje się neogotycki kościół św Florin 1873. W starej części miasta jest gotycka kaplica Leven Dom gościnny, wybudowanym w 1388 roku.

Blokada kapitał w Liechtensteinie

Średniowiecze zamek jest głównym symbolem miasta i jego znakiem rozpoznawczym. Vaduz Zamek został zbudowany około XII wieku. Oryginalny fundacja przetrwał do naszych czasów, a zamek był wielokrotnie przebudowywany, aż do XVII wieku.

Blokada Fundam 13 m, a grubość jej ścianki około 4 metrów. W zamku znajduje się średniowieczna kaplica św Anny z ołtarza, który najwyraźniej został złożony później i jest wykonany w stylu późnogotyckim.

Podczas wojny szwabskiej, szwajcarski zniszczył zamek Vaduz, ale podstawa przetrwały. W XVII wieku został przebudowany przez rozszerzenie zachodnią część. W XX wieku został odrestaurowany na rozkaz księcia Jana II.

Obecnie Vaduz Zamek jest rezydencją obecnego księcia Liechtensteinu, dlatego dostęp do zamku jest zamknięta. rodzina książę nabył zamek w 1712 roku, wraz z powiatu.

wniosek

Dlaczego warto iść do Liechtensteinu? Atrakcje w kraju – to zabytkowe kościoły, zamki i kaplice w niewielkiej górskiej miejscowości, cichej ulicy, szalony alpejskie krajobrazy i aktywną rozrywkę sportowych. Wszystko, czego potrzebujesz, aby pozostać obojętnym.