890 Shares 9243 views

Chirurgia jaskry, przyczyny jaskry

Jaskra jest chorobą przewlekłą i został sklasyfikowany przez ekspertów jako poważny. Jego charakterystyczny znak jest podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe. Czasem może to pójść w dół i może być stale i niezmiennie pozostają wysokie. Konsekwencją tej choroby jest spadek ostrości wzroku, postrzeganie znika dokładność naruszone opinię. W początkowych stadiach rozwoju jaskry nie powoduje żadnego dyskomfortu dla pacjenta, więc może tylko diagnozować okulisty przeprowadzania inspekcji. Kiedy diagnoza „jaskra” operacji jest nieuniknione.


Przyczyny jaskry
Do tej pory, dokładne przyczyny jaskry nie są obecne. Ale istnieje kilka czynników, które wpływają na rozwój choroby. Często zdarza się, że choroba dotyka ludzi w wieku od czterdziestu lat. Im starsza osoba dostaje, tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na tę chorobę. Innym takim czynnikiem jest podobny do choroby u krewnych. Nadal w diagnozie „jaskra” powodów do poszukiwania wśród wielu czynników. to
– choroby układu sercowo-naczyniowego,
– wcześniej przeniesiony choroby oczu
– urazy, stłuczenia twarzy,
– operacje przeprowadza się w przód,
– choroba cukrzycy.

Jeśli istnieje co najmniej jeden z czynników, które mogą wywołać diagnozę „jaskra”, nie ma powodu, aby zobaczyć się z lekarzem do szczegółowej kontroli.
Najczęstszym pytanie, które dotyczy osób z rozpoznaniem „jaskra” – operacja jest nieunikniona? Niestety, tak, tylko operacja może pomóc leczyć choroby. Innym jeszcze ratunkowy z jaskrą. Te fundusze lekartsvennye które są tylko nieznacznie zmniejszyć objawy objawy choroby, ale nie ich pozbyć na stałe.

objawy jaskry
Choroba jest we wczesnym stadium nie objawiać. Tylko w niektórych postaciach jaskry może być zwiększone łzawienie, ostra reakcja na światło, lub bolesnych doznań w oczach. Czując żadnych perechiselnnyh objawów należy udać się do lekarza na badania. W większości przypadków choroba ta dotyka ludzi w średnim i starszym wieku, więc trzeba wziąć checkups zapobiegawczych co najmniej raz w roku. Ponadto, znaczenie tych badań, które nie manifestują się we wczesnym stadium jaskry lekarza, aby je zobaczyć. Im wcześniej choroba zostanie zdiagnozowana, tym większe prawdopodobieństwo sukcesu w leczeniu. Kiedy diagnoza „jaskra” operacji jest metodą leczenia, która ma dobre wyniki.

interwencja chirurgiczna
Choroba ta może być całkowicie utwardzona, gdyż jest przewlekły. Stosowanie leków na jaskrę, aby zmniejszyć ciśnienie wewnątrzgałkowe, ale nie zatrzymać postęp choroby. A ze względu na działanie może utrzymać dobre widzenie.

Na tym etapie rozwoju medycyny jest bardzo wysokiej jakości i skuteczna operacja odczytu laserowego. Po przetrzymaniu ich uzyskuje się stabilne i dobry wynik, a w całym uszkodzenia oka jest minimalne. Przeprowadzenie takiej operacji zajmuje trochę czasu, a laser działa na drugim oku.
Kiedy diagnoza „jaskra”, operacji, choć nieuniknione, ale pozwala osiągnąć dodatnią dynamikę w leczeniu choroby, spójnych wyników, a co najważniejsze – aby zapisać obraz.

Jaskra – poważna choroba przewlekła, które muszą być leczone natychmiast. Z reguły leczenie nie daje dowód pozytywnych rezultatów. Dlatego jest bardziej wskazane, aby uciekać się do chirurgii laserowej. Procedura leczenia w warunkach ambulatoryjnych i sposobu trwa kilka minut. Pooperacyjne konsekwencje minimalne, a ciśnienie wewnątrzgałkowe wraca do normy, a wszystkie wskaźniki są znormalizowane.