262 Shares 4720 views

Jak zrobić fundament rur azbestowo-cementowych?

Fundament z rur azbestowo-cementowych, można zbudować własną rękę, ale przed rozpoczęciem pracy należy brać pod uwagę wszystkie cechy dla tego rodzaju podłoża, a także dowiedzieć się więcej o procesie technologicznym. Ten typ Fundacja jest skuteczną alternatywą dla taśmy lub monolitycznej płyty podłoża. Taka podstawa jest zazwyczaj wykorzystywane w budowie niewielki ciężar konstrukcji. Ponadto, praca nie nastąpi zbyt kosztowne. Należy zauważyć, że tego typu fundacji jest niemal niezbędna, jeśli chodzi o kadrowanie domy lub budynki gospodarcze. Ale nie możemy ignorować faktu, że ma pewne wady, z których jeden znajduje wyraz w tym, że budynek nie będzie miał piwnicy lub piwnicy.

Cechy konstrukcyjne

Fundam rur zawierających azbest nie sugeruje aktywację techniki ciężkim. Podstawa strukturalne, w których wsparcie może zostać skonfigurowany w jeden z dwóch sposobów. Pierwszy polega na wykorzystaniu gotowych stosów. Ale w prywatnym budownictwie mieszkaniowym, metoda ta rzadko stosowane, ze względu na potrzebę wypożyczenia specjalistycznego sprzętu. Druga metoda polega na produkcję słupów bezpośrednio w glebie. W tym przypadku, roztwór musi wypełnić szalunek, który jest utworzony we wstępnie otwór wydobywczy w ziemi. W roli deskowania stosować różnego rodzaju projekty, z których niektóre mogą być drewniane deski.

Fundament z rur azbestowo-cementowych jest bardzo ustawne również z tego powodu, że rury, które są wykorzystywane jako szalunku, mają bardzo niską wagę. Korzystanie z tych produktów, masz gwarancję, że beton nie będzie narażony na działanie wody. Ponadto, obsługuje nie strasznie zewnętrzne zakłócenia, ponieważ rury azbestowo cementowe mają wystarczająco imponujące margines bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy sprawiają, że są one idealne do aranżacji stałego szalunku. Wybierz zbudować może być odpowiednia średnica rury.

Fundament z rur azbestowo-cementowych mogą być budowane w obszarze, który jest różny nierówny teren. Ponadto, dopuszcza wyższy procent wilgotności gleby. Ważne przed rozpoczęciem budowy pod przyszłą wagę projektu, ponieważ waga imponującej liczby podpór powinny być powiększone.

fundamentem wszystkiego Technologii

Początkowo uczyni wszystkie obliczenia, których realizacja jest korzystne dla profesjonalistów. W celu określenia liczby stanowisk należy wziąć pod uwagę fakt, że największa odległość pomiędzy wspornikami nie powinna być większa niż 2,5 m. W następnym kroku należy przystąpić do wytwarzania obszar, na którym konstrukcja będzie wykonywane. Gleba powinna być wolna od zanieczyszczeń i ciał obcych. Z żyznej gleby będzie musiał pozbyć się warstwy. Po tym, grunt jest zazwyczaj przeniesione do innej części serwisu tak, że nie wystaje przeszkodę w pracy.

Przed jak zrobić fundament rur azbestowo-cementowych, trzeba zrobić układ bazowy. Ważne jest, aby sprawdzić, jak dobrze umieszczone na rogach, które będzie ciągnąć sznurka lub sznurka specjalny znacznik. To musi być zrobione nie tylko od strony podstawy, ale również na przekątnej, ważne jest, aby upewnić się, że aby uzyskać idealny prostokąt. Dopiero wtedy można rozpocząć prace nad otworów wiertniczych, w których zostaną zainstalowane łożyska.

W celu zbudowania fundamentu molo rur azbestowo-cementowych, trzeba dobrze przygotować, które są wiercone przez wiertło ogrodzie, ale mogą być również wykorzystywane narzędzie Tise. Jeśli zamierzają wykonywać pracę na terytorium trudnym terenie, jest to niezbędne do korzystania z wiertnicy, która będzie miała do wynajęcia. Należy pamiętać, że takie podejście będzie wzrost kosztów pracy. Pomoc jest niezbędna, aby pochować poniżej zamarza glebowych.

dopasowane poduszki

Przed przystąpieniem do instalacji rur azbestowo-cementowych na fundamencie, jest konieczne, aby przygotować się do dolnej części odwiertu, który jest wypełniony piaskiem poduszki. Jest to konieczne, aby wypełnić tak, że po ubiciu okazało warstwę, której grubość wynosi około 20 cm. W celu amortyzowania łatwiej ubijanie, jest konieczne, aby rzucić wody. Jeśli praca odbywa się na stosunkowo miękkim podłożu, w dolnej części otworu wiertniczego, mogą tworzyć konkretnego nośnika, a jego średnica powinna być nieco większa w porównaniu ze wskaźnikiem, osobliwego rury azbestu. W celu zapewnienia izolacji dna odwiertu zaleca się ułożenie gęstą warstwę polietylenu, to eliminuje prawdopodobieństwo wilgoci w glebie zaprawy betonowej.

montaż rur

Podczas montażu podstawy dla rur azbestowo-cementowych z rękami, a następnie kolejny etap może zacząć instalować rur azbestowo-cementowych. Ustaw element musi być ściśle w pozycji pionowej, to będzie musiał użyć spacer. Pamiętaj, aby analizować równość instalacji rur, przy użyciu poziomu budowniczego.

wzmocnienie

Prop koniecznie musi być wzmocniona, należy najpierw przygotować ramę wzmacniającą barów. Konieczne pas w poziomie i pionie. Po umieszczeniu rury mogą być pominięte. Jeśli planujesz zbudować rurociągi poziome pręty zbrojeniowe mają być wyprowadzone do łączenia ze wzmocnieniem rusztu.

betonowania

Po tym, można przystąpić do wypełnienia, należy to zrobić w warstwach, aby móc usunąć powietrze. Uzyskuje się między rurką a przestrzenią odwiertu jest pokryta piaskiem i ubić dokładnie. W górnej części rury, musi być cięte w poziomie, po instalacji można przystąpić do głowy i pakowania oraz hydroizolacji. Jeżeli zakłada się obecność tratwie fundacji, następnym krokiem jest dla nich zrobić.