92 Shares 6071 views

Drzewo w łazience. Wanna z drewna

Obecnie jednym z głównych kryteriów wyboru wnętrzu na równi z wygodą i funkcjonalnością jest przyjazny dla środowiska. Drewniane meble, akcesoria i inne przedmioty są coraz częściej znajdują się w łazience. Wanna wykonana z drewna nie tylko doskonale uzupełnia wnętrze, ale również wykonuje wszystkie funkcje zwykłych odpowiedników. Nie można nazwać innowacją, ponieważ tratwy, łodzie, Wanny wykonane z tego materiału.


typy

Takie elementy sanitarne są podzielone na kilka odmian, wśród których należy określić następujące elementy:

  • Wanny prostokątne wyglądać prostokątnych drewnianych skrzyniach. Pomimo dość prymitywny wygląd, taka kąpiel z drzewa uzyskała jego rozprzestrzenianiu kosztem łatwości wytwarzania. Taka forma jest najlepsza dla małych przestrzeniach.
  • Łaźni z beczki, sposób tworzenia który jest praktycznie identyczne z wytwarzaniem konwencjonalnych bębny mogą mieć różne kształty: okrągłe, owalne, lub podobne duże rynnę. Wykonanie zależy od życzeń i wyobraźni pana klienta. Wszystkie elementy są impregnowane specjalnych rozwiązań, aby zapewnić szczelność.
  • Łaźni statki – to elitarne widok. Technologii produkcji jest podobny do powstania tych statkach często są one podane taki sam kształt. Są dziełem sztuki, i są montowane na specjalnie zaprojektowanej postumencie w centrum pomieszczenia są punktem kulminacyjnym wnętrza. Koszt z nich, oczywiście, odpowiednie.
  • Wydrążone wanny z rafinowanej wygląd i są wykonane z jednego kawałka drewna, ten sposób przez wysoki stopień wiarygodności, która nie może chlubię innych opcji, i zdolność do całkowitego utworzenia dowolną postać. Główną wadą są wysokie koszty ze względu na złożoność produkcji i zastosowanego materiału.
  • Ofuro to tradycyjny japoński czcionki, który jest używany do produkcji modrzewia, sosny lub dębu. Taka kąpiel z drewna ma niestandardowy kształt, w przeciwieństwie do innych opcji. Konstrukcja jest uzupełniona przez występ, zapewniając prostotę użytkowania. Po kąpieli jest często używany na sucho beczkę wypełnioną ziołami i trociny.

zalety

Zanim wybierzesz jedną lub drugą opcję, warto zapoznać się z zaletami takich kąpielach w sposób bardziej szczegółowy.

Drewno ma pozytywny wpływ na ludzkie ciało i ma działanie lecznicze, a woda, która wypełnia kąpieli, uzyskuje korzystne właściwości. Również mówi, że normalizacja układu nerwowego, eliminacja przeziębienia i szybkiego gojenia skaleczeń i innych uszkodzeń skóry.

Z estetycznego punktu widzenia, drzewo zawsze wygląda oryginalny i nadaje się do niemal każdego wnętrza, a uplifting i pomaga złagodzić stres.

Wanna wykonana z naturalnego drewna, pozwalając prawdziwy ośrodek spa w domu. można czerpać przyjemność z kontaktu skóry z naturalnego materiału przyjaznego dla środowiska.

koszt

Kąpiel białe z drewna lub pełnego drewna będzie kosztować dużo więcej pieniędzy niż z żeliwa lub akrylu, ale koszty są uzasadnione niestandardowym wyglądzie i przyjemność użytkowania. Cena obejmuje koszt materiałów, handmade, funkcjonalny i praktyczny projekt, który będzie cieszył przez każdego klienta.

Jest możliwe zastosowanie aromatyczne procedury, dopasowując je do masażu. Często są światła i inne przydatne przedmioty, które również wpływają na ostateczną cenę.

Jak przedłużyć życie?

Drzewo w łazience wymaga dokładnej i starannej konserwacji, gdyż podlega gnić, który może rozpocząć się od najmniejszego uszkodzenia powierzchni. Oczyszczanie prowadzi się za pomocą specjalnie do tego materiału. Nie narusza struktury i nie koroduje drzewa.

Zgodnie z tymi zasadami i innych zaleceń podanych przez producenta, nie ma wątpliwości, w operacji długoterminowego elementu wnętrza.

Jest to niepożądane, że łazienka wykonana z drewna, które są prezentowane na papierze fotograficznym używany przez jeden dzień kilka razy. Nie nadaje się również do kąpieli i mycia zwierząt. Aby zachować swój wygląd, powinny być traktowane jako cenny obiekt.

produkcja

Wanny wykonane z różnych drewna i może mieć dowolny kształt. Najszerzej zakupione modrzew, orzech, dąb i cedr, ze względu na swoje właściwości, są one najlepszym rozwiązaniem dla takiej instalacji. Również dość popularne egzotyczne drzewa zwane teak, mahoń, Zebrawood, wenge. Taki materiał jest bardzo odporny na wilgoć, stosuje się do utworzenia statków.

Kąpiel z drewna przetworzonego przez specjalne pociągów, chroni przed negatywnym wpływem wilgoci, infekcje grzybicze i przedłużenia okresu eksploatacji. Budowa dużych rozmiarach wykonane są poszczególne części wymaganych formularzy, które następnie są dobrze przymocowane do siebie. Ostatnim krokiem jest polerowanie i impregnacja specjalnym lakierem, który zawiera żadnych szkodliwych substancji.

Rozmaitych postaciach

projektanci Fantasy są tak nieograniczone, że nawet zlew wykonany z drewna w łazience może być najbardziej dziwaczne formy. To będzie prawdziwy dekoracji wnętrz. Wanny mogą być dokonywane w formie eleganckiego jachtu, statku pirackim lub wdzięku średniowiecznej łodzi. Klasyczne wersje prostokątny są wyposażone w wygodnej zagłówkiem uzupełnienie ergonomiczny kształt i stopniowo przechodzi w samym złożu. Można również znaleźć oryginalne rzeczy, ozdobione małymi wstawkami z akrylu i szkła.

materiały

Od czasów starożytnych, znane z drzew, które nie tylko nie są niszczone przez stałej obecności wody, ale są trwalsze i silniejsze. Wśród tych gatunków warto zauważyć, mahoń, wenge, modrzew, teak, i drzewa herbacianego. Wanny o doskonałych właściwościach zewnętrznych i wykonane są również z zwykle dąb, który jest często stosowany w tworzeniu znanymi beczkach dębowych. Ale wszystkie te materiały są wysokiej wartości. Ponadto, muszą one zostać poddane specjalnej obróbce, zanim zostaną one użyte w procesie wytwarzania kąpieli.

Użycie niskiej lasach jest wysoce niepożądane, ponieważ wynik nie jest zadowolony tylko z właścicielem, ale na próżno i doprowadzić do wykorzystania finansów, czasu i wysiłku.

prace przygotowawcze

Aby rozpocząć rysunku składa się z pożądanego wyrobu, zgodnie z którym materiał jest cięty. Płyty muszą być szlifowane w celu uzyskania gładkiej powierzchni. Instrukcja przetwarzania za pomocą papieru ściernego zbyt dużo czasu, więc należy użyć szlifierki.

Należy zauważyć, że kąpiel nie jest używana powłoka lakieru, więc powierzchnia musi być wolna od najmniejszych wstrząsami i zadziorów, które mogą powodować zarysowania i uszkodzenia skóry.

Plasterki i przetwarzane płyty są pokryte przez specjalne pociągów ochrony materiału przed wpływami zewnętrznymi. Konieczne jest, aby wybrać wysokiej jakości starterów środki, jak drzewo jest często w kontakcie z wodą, to nie jest najlepszy sposób mogą wpłynąć na wygląd produktu. Najlepszym rozwiązaniem byłoby preparaty znanych producentów.

montaż

Po starter jest całkowicie wchłaniany zaczyna natychmiastowy montaż. Najprostszym sposobem, aby produkt prostokątny, może wnieść każda osoba bez specjalnych umiejętności. Wszystkie powierzchnie należy zapewnić przepływ powietrza, więc przy wyborze rozmiaru ważne jest, aby łazienka wykonana z drewna, wykonane własnymi rękami, nie styka się ze ścianami.

Mocowanie płyt wykonanych z drewnianymi kołkami. Najpierw idę na dno wanny. Kolce są stosowane do zabezpieczenia płyty są umieszczane w otworach, których powierzchnia jest powleczona klejem.

Podczas montażu, końce płyt substancją uszczelniającą na zakończeniu tej samej kompozycji są zabezpieczone szwami. Po podłączeniu, użytkownicy mogą wykonywać nadmiar uszczelniacza, należy je przetrzeć czystą, suchą szmatką.

Dno jest wzmocniony za pomocą prętów, które są stałe na całej długości podstawy prostopadle do płyty. Słupki są przybite w pewnej odległości od siebie o co najmniej 5 cm. To drewno musi dołączyć każdą płytę na dole. Otwór do odpływu wody jest cięty za pomocą wiertarki wyposażonej w dyszę wylotową. Słupki będzie wykonanie, nogi, ustalonych na zewnątrz dna wsparcia. Wysokość podpór dobiera się w zależności od rodzaju syfonu.

Podobnie, kołnierze są zmontowane. Wewnętrzne końce płyt umieszczone na krawędzi wyrobu, zaleca się cięcia pod kątem 45 stopni. Zapewni to lepsze i bardziej niezawodne połączenie. Następnie, wybrany rozcinane miejsce montażu syfonu.