436 Shares 5635 views

Zapalenie oskrzeli jest leczeniem u dzieci. Rozwój choroby, przyczyny, objawy

Ostre infekcje wirusowo-oddechowe są czasem skomplikowane przez chorobę leżących u ich podstaw dróg oddechowych. Co zrobić, jeśli moje dziecko rozwija zapalenie oskrzeli? Leczenie dzieci z chorobami układu oddechowego obejmuje zwykle antybiotykoterapię, tłumienie przymusowego suchego kaszlu w początkowym okresie, usunięcie obrzęku błony śluzowej. Kiedy kaszel staje się mokry, dziecko jest przepisane leki, które rozcieńczyć plwocinę i ułatwić kaszel.


Jak rozpoczyna się choroba?

Zapalenie oskrzeli jest zapaleniem oskrzeli. Na nich powietrze pochodzi z górnych dróg oddechowych do pęcherzyków płucnych. Ściana oskrzeli od wewnątrz pokryta jest błoną śluzową wyłożoną ciliatedem nabłonka. Wśród jej komórek są gruczoły i komórki kubkowe, które wytwarzają śluz. Wraz z zapaleniem oskrzeli, po jakimś czasie rozwija się hipereza i obrzęk śluzowy, zwiększa się powstawanie śluzu i plamowanie powiększonego nabłonka. Wszystko to prowadzi do pogwałcenia dróg oddechowych i trudności w oddychaniu.

Na początku choroby obserwujemy suche zapalenie oskrzeli. Leczenie u dzieci w tym okresie powinno mieć na celu usunięcie obrzęku błony śluzowej i zmniejszenie bolesnego suchego kaszlu. Ogólny stan zapalenia oskrzeli jest zwykle zadowalający. Temperatura jest normalna lub podbrana. Dlatego dzieci mogą wytwarzać gorące lub kontrastujące kąpiele stóp i inne rozrywki.

Na klatce piersiowej iz tyłu można umieścić plasterki musztardy. Zaleca się, aby małe dzieci robić muszle musztardowe. Można stosować parowanie drogą wziewną. Do ziół należy zachować ostrożność. Faktem jest, że niektóre dzieci mogą mieć uczucie alergii na zioło, a to spowoduje skurcz oskrzeli i pogorszenie oddechu.

Wśród przyczyn zapalenia oskrzeli są infekcje, wpływ czynników fizycznych i chemicznych, takich jak hipotermia, kurz powietrza, obecność w nich substancji szkodliwych. Są uczulone zapalenie oskrzeli. Chociaż czynniki powodujące infekcje wirusowe układu oddechowego najczęściej powodują zapalenie oskrzeli, leczenie u dzieci tej choroby powinno uwzględniać fakt, że zakażenie wirusem jest prawie zawsze warstwowane bakteryjnie. Mogą to być gronkowce, pneumokoki, paciorkowce i inne bakterie. Spowodują one ropiste zapalenie oskrzeli. Leczenie choroby od razu powinno obejmować antybiotyki.

Objawy zapalenia oskrzeli

Na początku choroby pacjenci skarżą się na poczucie smutku za mostkiem, złe samopoczucie. Mają bolesny suchy kaszel, który w 2 do 5 dzień jest zastępowany mokrym kaszlem, z wydzieliną plwociny śluzowej lub śluzowej. Ból głowy może być niepokojący. Temperatura jest zwykle normalna, czasami podprogowa.

W przypadku dotknięcia małego oskrzela chore dziecko może rozwinąć tak zwany zespół zapalny, związany z naruszeniem ich drożności. W związku z tym występuje duszność lub krótki wiatr. Oddech dziecka jest trudny przy wydychaniu, świszczący oddech. Szczególnie często powoduje alergiczne zapalenie oskrzeli. Leczenie powinno obejmować odczulające leki przeciwhistaminowe iw ciężkich przypadkach – hormony.

Co predysponuje do zapalenia oskrzeli

Wystąpienie zapalenia oskrzeli ułatwia: hipotermia, oddychanie przez nos, adenoidy, ogniska zakażenia w nosogardzieli, zmniejszenie odporności.

Leczenie zapalenia oskrzeli

Jeśli rozpoznano zapalenie oskrzeli, leczenie u dzieci jest zwykle wykonywane na zasadzie ambulatoryjnej. Ale w przypadku komplikacji z zapaleniem płuc, lekarz może wysłać dziecko do szpitala. Ubieraj dzieci w szpitalu również z obturacyjnym zapaleniem oskrzeli. Antybiotyki są zalecane w leczeniu, najczęściej w zastrzykach. Zaleca się obfite napoje, musztardę, puszki, alkohol ścisków na klatce piersiowej, gorące kąpiele stóp. Wyznaczone narkotyki wykrztuśne i przeciwgorączkowe. W obstrukcyjnym zespole – leki, które sprzyjają rozszerzaniu się oskrzeli, czasami – hormonom. Z alergicznym zapaleniem oskrzeli – antyhistaminami.

Kiedy dziecko ma kaszel i inne objawy zapalenia oskrzeli, musisz się skontaktować z lekarzem. Wczesne leczenie przyczyni się do szybkiego i całkowitego wyzdrowienia Twojego dziecka.