156 Shares 8624 views

Łuszczyca: objawem, który wskazuje na choroby

Trudny choroba skóry, która nie zagraża życiu, ale to znacznie wpływa na jego jakość ze względu na fakt, że dość znacznie psuje wygląd człowieka – jest łuszczyca. Rdzeń objaw, który odróżnić tę patologię, – pojawienie się wysypki na ciele specyficznego, „tablice”.

Są takie miejsca z uwagi na fakt, że ze względu na predyspozycję genetyczną głównie w komórkach skóry zaczynają energicznie podzielić na niektórych obszarach. Prowadzi to do tego, że w tych miejscach wytwarzanego specjalistycznych chemikaliów, zaostrza stan zapalny. Palenisko z tego powodu zaczyna wydzielać inny komponent do przyciągnięcia limfocyty. Ale same komórki te dodatkowo wzmacniają podział komórek skóry.

W jaki sposób łuszczyca: objawy

W większości przypadków choroba pojawia się po stresem hipotermii, chorób zakaźnych, podawania niektórych leków stosowanych u ludzi, które ma zakłóceń w strukturze genu odpowiedzialnego za podziałem komórek skóry. Patologia może nastąpić w każdej chwili, ale coraz częściej występuje w młodym wieku. Chore kobiety i mężczyźni z równą częstotliwością, panie zaczęły rozwijać się choroby wcześniej.

Łuszczyca objawem jest bardzo charakterystyczne, że zwraca się do niego: tę tablicę. Ona wygląda jak podniesiona powyżej różowe plamy skóry lub czerwony. To może swędzieć, ale to nie boli, jest objęty srebrzystych łusek białawych, ma tendencję do łączenia z innymi elementami. Formularz może być w postaci kropli, monety, rzadko zdarza się, jak brodawki lub łojotokowe żółtawego skorupy.

Są to tablice zwykle najpierw na łokciach i kolanach, może być w tych miejscach, gdzie skóra została rannych. Rzadziej charakterystyczny wysypka pojawia się pod pachami, fałdy uda i okolicy narządów płciowych. Istnieje także specyficzna forma choroby, gdy elementy mają niewielkie podobieństwo do wyżej opisanego tablicą, umieszczoną na podeszwach i dłoniach. Jest to początkowe objawy łuszczycy.

Porażka może wpłynąć na inne obszary: głowy, paznokcie.

Skąd wiesz na pewno, czy to łuszczyca?

Objaw-pointer jest sprawdzana przez dermatologa. Aby to zrobić, należy użyć czystej płytce szklanej. Muszą delikatnie zeskrobać płytki nazębnej.

  1. Po pierwsze, ona jest jak plamy, które byłyby wyprodukowane, jeśli skóra ze świec łojowych kapała.
  2. Jeśli to zeskrobać trochę więcej „łój” zostanie skasowana, tablica będzie czerwonawy i błyszczące.
  3. Jeśli trochę trzeć będzie widoczny czerwony krwawy punkt – zjawisko „plamy krwi”.

Czasem człowiek nie ma pojęcia, że miał łuszczycę: objaw jego głównego – płytki – nie znajduje się w widocznym miejscu, czy nie sprawia mi myśleć o chorobie, grzybica nie jest szczególnie zauważalny. Jednocześnie może czuć ból i dyskomfort w różnych stawach, zwłaszcza mniejsze umieszczone pomiędzy paliczków stóp i rąk. Pęcznieją, ruch stają się bolesne. może to być tego rodzaju łuszczycy jak łuszczycowe zapalenie stawów i artropatia.

Istnieje również takie skomplikowanym kształcie, jak choroby erytrodermii łuszczycowej powstałych przy ostrych odwołania preparatów hormonalnych, które w leczeniu łuszczycy lub nieracjonalne zastosowanie czynników przeciw łuszczycy. W tym przypadku, tablice są scalone w większe zmiany tendencję do rozprzestrzeniania na większym obszarze. Skóra na obszarze zagrożonym staje się czerwony, pęcznieje, staje się trudne i bolesne. Zakłócony stan ogólny, temperatura ciała wzrasta. Lekarz bada pacjenta tak, już po krótkim czasie widzi elementy charakterystyczne dla łuszczycy. W związku z tym, to jest bardzo trudne do ustalenia rozpoznania.

Tak więc, w celu dokładnego rozpoznania i leczenia trzeba skonsultować się z lekarzem, dermatologiem. Nie ryzykuj zdrowia, wybierając samą terapię sam, za radą przyjaciół i współpracowników. Łuszczyca nieleczona lub jeśli jest nieprawidłowa, erytrodermia może być skomplikowane i długi czas nie pójść do remisji, co jest bardzo ważne dla osoby cierpiącej na nią.