354 Shares 9448 views

Falownik 12 V 220 V: zakres i korzyści eksploatacji

Falowniki 12 w 220 V są dość popularnymi urządzeniami. Są przeznaczone do konwersji napięcia. Najczęściej modele są stosowane w samochodach. Ze względu na te sterowniki mają możliwość wykorzystania w kabinie samochodu różnych urządzeń elektrycznych.


W rolnictwie używane są więcej falowników. Narzędzia elektryczne do modeli mogą być podłączone do 3 kW. Aby lepiej zrozumieć urządzenia, należy rozważyć konkretne typy falowników.

Modele samochodów

Falowniki samochodowe produkowane są z różnymi możliwościami. Jeśli weźmiemy pod uwagę modele przy 500 W, zazwyczaj używają rezystorów drutowych. Wiele modyfikacji sprzedaje się ze stabilizatorami. W systemie ochrony inwertery są zupełnie inne. Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikację 100 W, mogą one pracować w urządzeniach elektrycznych o mocy do 2,5 kW. Średnio częstotliwość progowa przetworników mieści się w zakresie 55 Hz. Czas przełączania urządzenia w tym przypadku zależy od producenta i konkretnej marki.

Urządzenia do inkubacji

W przypadku inkubatorów często stosuje się 200W falowników. Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że są wyposażone w automatyczny system zamykania. Parametr progowej częstotliwości przetworników wynosi około 54 Hz. Wiele falowników może pochwalić się wysokim współczynnikiem sprawności. Ważne jest również, aby pamiętać, że są sprzedawane bardzo zwarte i ważyć nieco.

Średnia pojemność urządzenia nie przekracza 200 A na godzinę. Jeśli weźmiemy pod uwagę przetwornicę 12-220 1000W, często jest ona sprzedawana z filtrem sieciowym. System sterowania modeli jest typu mikroprocesorowego. Wiele modyfikacji na rynku przedstawiają systemy tłumienia impulsów. Częstotliwość progowa przetworników znajduje się w zakresie 50 Hz. Napięcie wejściowe modeli wynosi 220 V. Jednakże odchylenie może się znacznie różnić. W takim przypadku warto rozważyć producenta przed dokonaniem zakupu.

Modyfikacje systemów alarmowych

Falowniki niskiego napięcia są stosowane w systemach alarmowych. Parametr przeciążenia przetwornika nie przekracza 30 A. Jeśli weźmiemy pod uwagę przetwornicę 12 w 220 na 500 W, to z zasady wydajność urządzeń nie przekracza 70%. Wiele modyfikacji jest sprzedawanych z systemami ochrony impulsów. Średnie napięcie to 10 V. Połączenia tego typu urządzeń są bardzo proste.

Częstotliwość progowa przetworników nie przekracza 50 Hz. Jeśli weźmiemy pod uwagę falownik 12 w zakresie od 220 do 600 W, to jest on sprzedawany z czujnikiem liniowym. Przede wszystkim urządzenie pozwala rozwiązać problemy z przeciążeniem sieci. Falownik również pomaga w radzeniu sobie z zakłóceniami. System ochrony przed ładowaniem nie jest zainstalowany we wszystkich wersjach. Parametrem napięcia wyjściowego w modelach jest 220 V. W tym przypadku częstotliwość graniczna przetwornicy zmienia się na poziomie 30 Hz.

Urządzenia do ogrzewania kotłów

Falowniki do kotłów grzewczych są produkowane z niezawodnym systemem ochrony. Modele mocy wyjściowej mogą osiągnąć 100 W. Jeśli weźmiemy pod uwagę konwencjonalną modyfikację, progowa częstotliwość przetwornicy nie przekracza 45 Hz. W takim przypadku minimalna dopuszczalna temperatura przetwornicy wynosi -15 stopni. W niektórych przypadkach wydajność może wynieść 80%. Do podłączenia urządzenia do panelu bocznego znajduje się złącze.

Falowniki do pomp

Falownik dla stacji pompowych, z reguły, wytwarzany jest z systemem zabezpieczenia przed przegrzaniem. W tym przypadku maksymalna pojemność wynosi 300 A na godzinę. Jeśli weźmiemy pod uwagę falownik 12 w 220 V przy 300 W, to wydajność nie przekracza 75%. Częstotliwość progowa przetwornicy wynosi 55 Hz. Dopuszczalna odchyłka w sieci wynosi 3 A. Kontrolery w tym przypadku są typu impulsowego.

Minimalna dopuszczalna temperatura falowników zmienia się w zakresie -20 stopni. Jeśli weźmiemy pod uwagę falownik 12 w 220 V przy 600 W, wówczas jego częstotliwość wynosi 60 Hz. System z przeciążeniem jest instalowany z filtrem. Obudowa jest dostępna w wielu wodoodpornych modelach. Stabilizator konwerterów jest używany z wbudowanym filtrem. Do sterowania urządzeniem używany jest sterownik. W wielu modyfikacjach zainstalowano filtr siatkowy.

Modele systemów komputerowych

Urządzenia do systemów komputerowych są sprzedawane z małą mocą. Częstotliwość pracy przetworników w tym przypadku nie przekracza 45 Hz. W wielu modyfikacjach nie ma automatycznych systemów zamykania. Wskaźnik napięcia wyjściowego zmienia się w granicach 220 V

W przypadku zautomatyzowanych napędów urządzenia są dobrze dopasowane. Pojemność modeli wynosi około 230 A na godzinę. Regulatory są z reguły stosowane z regulatorami. Jeśli weźmiemy pod uwagę model przy 300 W, to nie ma systemu tłumienia sygnału. Należy również zauważyć, że częstotliwość progowa nie przekracza 30 Hz. Średnio sprawność wynosi 77%.

Model z własnymi rękami

Zmienić falownik 12 w 220 5000 W własnymi rękami jest dość trudne. Aby zbudować model jakościowy, używany jest konwerter 300 W. Jeśli weźmiemy pod uwagę modyfikacje samochodów, to sterownik jest bardziej celowy, aby wybrać typ impulsu.

W razie potrzeby jednostka tyrystorowa może być pobierana z komputera osobistego. Parametr napięcia wyjściowego powinien wynosić około 220 W. Kondensatory do montażu są instalowane przez typ. Wreszcie wybrano złącze dla falownika. Urządzenia z regulatorami są bardzo rzadkie.

Urządzenia Energenie

Ten niedrogi przetwornica 12-220 V służy do zasilania energii elektrycznej pompom. W takim przypadku częstotliwość progowa przetwornicy wynosi 30 Hz. Należy również zauważyć, że minimalna dopuszczalna temperatura przetwornicy wynosi -15 stopni. Jeśli mówimy o cechach projektowych, ważne jest, aby pamiętać, że kondensatory są używane w pół-otwartym typie. W przypadku systemów komputerowych ten model nie jest odpowiedni. Wskaźnik przeciążenia falownika wynosi 2,4 A. System nie ma automatycznego wyłączania. Średni czas przełączania wynosi 4 ms. Sterownik modelu jest używany bez regulatora.

Zalety Luxeon IPS-2000

Przedstawiona przetwornica 12-220 z ładowaniem ma wiele zalet. Przede wszystkim ważne jest, aby pamiętać, że służy do podłączenia lamp diody. Dla systemów alarmowych jest również odpowiedni. Częstotliwość graniczna przetwornicy jest na poziomie 55 Hz. W takim przypadku czujnik ma typ impulsu. System ochrony przed przeciążeniem jest instalowany z jednym filtrem.

Przewodność przetwornika nie jest wystarczająco wysoka. Dla samochodów, ten model nie pasuje, zdecydowanie. Przede wszystkim należy wspomnieć, że złącze w urządzeniu jest typu dwubiegunowego. Napięcie wyjściowe modyfikacji wynosi 220 V. Sprawność falownika wynosi 78%. Sprawa jest raczej zwarta i waży nieco. Zabezpieczenie przed ładowaniem w urządzeniu przez producenta nie jest zapewnione. Maksymalne odchylenie napięcia progowego nie przekracza 10 V.

Zalety Porto

Opisana przemiennik 12-220 5 kW jest produkowany z obudową ochronną. Możesz spotkać go w samochodach różnych marek. Sprawa w tym przypadku jest wykonana z aluminium, więc nie waży się wiele. System ochrony jest używany z jednym filtrem. Parametrem napięcia wyjściowego przetwornicy jest 220 V. Warto również zauważyć, że minimalna dopuszczalna temperatura przetwornicy wynosi około -20 stopni. Częstotliwość progowa przetwornicy jest na poziomie 55 Hz. Zabezpieczenie przeciążeniowe w urządzeniu nie jest używane. Napięcie wejściowe modyfikacji wynosi 12 V. Sprawność urządzenia jest niska. W przypadku systemów grzewczych model dobrze pasuje.

Zastosowanie urządzeń Tesla

Przedstawiony falownik 12-220 (Moskwa, fabryka Demo-Rum) z czystą syną jest potrzebny w różnych obszarach. Przede wszystkim należy zauważyć, że można łączyć urządzenia elektryczne o mocy do 4 kW. W takim przypadku minimalna dopuszczalna temperatura przetwornicy wynosi 33 Hz. Problemy z ładowaniem w urządzeniu są rzadkie. Napięcie wejściowe przetwornicy wynosi 12 V. Rezystor tego modelu jest typu otwartego. System ochrony jest standardowo stosowany z dwoma filtrami.

Wydajność wspomnianego przetwornika wynosi 3 A na godzinę. Napięcie wyjściowe falownika wynosi 220 V, podczas gdy dopuszczalne odchylenie wynosi około 2 V. W takim przypadku sprawność urządzenia wynosi 60%. W przypadku systemów komputerowych model najprawdopodobniej nie będzie działał. Mechanizm tłumienia impulsów w konwerterze jest nieobecny. Należy również wspomnieć o niskim poziomie ponownego uruchomienia urządzenia.

Zalety IR6054

Przetwornica 12 w 220 3000 W (czysta sinusoida) jest przeznaczona do systemów komputerowych. Jest również używany do różnych urządzeń zabezpieczających. Zdolność tego urządzenia wynosi 4 A na godzinę. Prosta wartość progowa przetwornicy wynosi 44 Hz. Napięcie wyjściowe modelu wynosi 220 V, a dopuszczalne odchylenie nie przekracza 40 V.

System ochrony jest używany z dwoma filtrami. Skraplacze w urządzeniu są stosowane z rezystorami przepustowymi. W sumie model ma dwa diody zenera. Skuteczność systemu wynosi 70%. Minimalna dopuszczalna temperatura przetwornika wynosi minus 30 stopni. Aby podłączyć modyfikację do urządzeń, jest to złącze typu styków dwubiegunowych.

Zalety IR6065

Przetwornica 12-220 dla domu jest sprzedawana z systemem zabezpieczenia przeciążeniowego. W sumie model ma dwa filtry. Rezystor w tym przypadku jest typu przelotowego. Częstotliwość progowa przetwornicy wynosi 45 Hz. Obudowa jest wyposażona w uszczelkę chroniącą przed wilgocią. Falownik posiada automatyczny system zamykania. Moc wyjściowa modyfikacji wynosi 340 W.

Zalety Sine Power-300

Falownik jest produkowany z diodą zenera. W sumie model ma dwa kondensatory. W przypadku stacji pompowych urządzenia są dobrze dopasowane. Są one również wykorzystywane do zasilania różnych urządzeń o małej mocy. System ochrony przed przeciążeniem jest reprezentowany przez dwa filtry. W przypadku systemów komputerowych model jest nieodpowiedni. Przede wszystkim należy zauważyć niski parametr częstotliwości progowej przetwornicy. Sprawność falownika wynosi 75%.