444 Shares 1980 views

Sekrety ogrodnicze: przeszczepy truskawka wiosna

Corocznie ogród truskawek plony wzrosną. W tym przypadku istnieją liście, wąsy i łodygi kwiatowe. W czwartej klasie zatrzymuje wzrost życia, wydajność jest ograniczona. Aby uzyskać dobre plony znowu duże i dojrzałe jagody, trzeba odmłodzić roślinę. W tym celu wykonane zrobić przeszczepów truskawek. Na wiosnę jest wysiedlonych, młode rośliny rozety przenosi się do nowej lokalizacji. Dla reprodukcji truskawki wybranego związku, część przestrzeni. Nie zaleca się rozwijać pod uprawę krzewów i drzew.


Jako młode sadzonki są wybrane gniazd, które są utworzone na długie czułki pędów. Rosną od rośliny macierzystej, więc nie różnią się od siebie. Sadzonki nie powinny być starsze niż trzy lata, o ile są dostatecznie ukształtowane i mają dobrze rozwinięty system korzeniowy, zakład nie został jeszcze „zmęczony”, będzie produkować obfite kwiaty, a następnie owoce.

Przeszczepy truskawka przeprowadzone na wiosnę, tak, że zakład miał czas nie tylko do korzeni, ale także dostosować się do nowego miejsca i warunków. Ta kultura rośnie słabo w zacienionych miejscach, ale jest skromny do gleby. Oczywiście, pożądane jest, aby podłoże było lekko kwaśne gliniasty. W przypadku, gdy poziom wód gruntowych jest płytkie i miejscu wybranym do sadzenia truskawek, podmokłych, wskazane jest, aby dokonać dobrego drenażu. Jeśli w glebie ma kwaśne pH, możliwe jest do przeprowadzenia proste manipulacje, takie jak wapnowania.

Bardzo skuteczne truskawki transplantacji wiosną (początek maja). Niektórzy doświadczeni ogrodnicy rok wcześniej miejscu katastrofy lądowania i siać swoje grochu lub fasoli. W stosunkowo krótkim okresie czasu w gruncie buduje się dużej ilości substancji mineralnych, zwłaszcza azotu. Jesienią roślin strączkowych są usuwane, a ziemia wykopane. Dwa miesiące przed sadzeniem, czyli w marcu, jest to niezbędne do przygotowania gleby. Aby to zrobić, po raz kolejny będziemy kopać je w obfitości mieszane z próchnicą. Więc jak to przeszczepy truskawek wiosną, gdy gleba jest szczególnie uboga w minerały, zaleca się, że oprócz nawozów organicznych, aby ziemia więcej superfosfatu i kalisodergaszczye substancje. W dniu sadzenia ziemię obficie podlać.

Najkorzystniejsze truskawki sadzenia wiosną w pochmurnej pogodzie. W sadzonek przycięte wąsy i pożółkłe liście. Gniazda powinny już mieć dobry system korzeniowy. Wielu ogrodników polecam strząsnąć resztki korzeni podziemnych. Po tym, korzenie są cięte do jednej czwartej ich długości. Przed sadzeniem posuwania zanurza się do przygotowanego roztworu, który składa się z gliny i gnoju.

Truskawki posadzone w rzędach w odległości 25 cm od siebie, zarówno w długości i szerokości. W niektórych przypadkach, lądowanie odbywa się w dwóch liniach w odległości 30 centymetrów, co do zasady, ta metoda jest stosowana w celu zaoszczędzenia miejsca. Po wszystkie sadzonki są przenoszone do otwartej przestrzeni, łóżko obficie podlać. Posypać torf ziemia. Czasami ściółkowania z trocinami. Jeżeli przeprowadzone w sadzeniu jesiennym truskawek, to najlepiej wybrać specjalny materiał mulczowania, która pozostała w ogrodzie na zimę.