550 Shares 8207 views

Dekorowanie domu Flower Garden: areca dłoni. Areca w domu: zasady pielęgnacji

Nawet w małych mieszkaniach prawdziwi hodowcy, którzy chcą ożywić rośliny domowe są obszar co najmniej jednej dłoni. Tak miło wyobrazić sobie, że siedzisz gdzieś w ogrodzie, nawet jeśli mieszkasz na osiemnastym piętrze! Jednak, aby osiągnąć pożądany efekt, konieczne jest, aby opiekować się małym zakładzie. W rzeczywistości, większość drzew w domu nie są zbyt wybredni. Jednak, jak każdy żywy organizm, potrzebują uwagi, troski i szacunku.


Jak długo światło

Wszystkie rośliny mają specyficzne wymagania do poziomu oświetlenia. Jak w rzeczywistości, rośliny tropikalne, Palma Areca lubi dobre światło. Jednakże, podczas gdy młode drzewa, to nie toleruje bezpośrednie jasne promienie. W młodym wieku może być przechowywany nawet w półcieniu – palma w tym samym czasie zostanie sporządzony, ale liście zaczynają zwijać, curl i nie dostać ryzyka oparzeń. O ile nie zostaną podjęte pilne, z którego liście zaczynają żółkną i opadają. Wraz z wiekiem palmy Areca jest bardziej odporna na nadmierne oświetlenie. Po sześciu latach za granicą korony stracić to nie będzie, ale jej jasny kolor. Tak że szczyt aktywności słonecznej , a nawet starsze drzewo jest lepiej pritenyat. Ważna uwaga: jeśli chcesz mundur, symetryczny rozwój roślin, regularnie obracać puli różne strony do okna. Można przewijać każdy dzień jest nie wiele może to być raz w miesiącu, aby obrócić o 180 stopni, ale w tym celu konieczne jest, aby nadążyć krzywy cudo.

wlać poprawnie

Mając tropikalne pochodzenie, Areca w domu potrzebuje pewnego trybu nawadnianych. Dla niej jako niebezpieczny przepełnienia i suszenia. W zimne dni, kiedy trybie bezczynności roślin, podlewanie powinno być częstsze i obfity; lato podano więcej wody, ale dopiero po wyschnięcia górną warstwą gleby. Jest bardzo ważne, aby utrzymać wysoką wilgotność w pomieszczeniu, gdzie Areca-palmowym. Opieki obejmuje regularne spryskiwanie liści. W szczególnie upalne dni, aby to zrobić będzie musiał kilka razy i to może nie wystarczyć. Jeśli końcówki liści do wyschnięcia – nadszedł czas, aby kupić nawilżacz.

Warstwa otworów odpływowych w naczyniu i w jego dolnej obowiązkowe. Stojąca woda prowadzi do zgnilizny korzeni i nieuniknionej śmierci rośliny. Wskazane jest, aby wziąć palety jest znacznie większa niż w doniczce i wypełnienia przestrzeni rozszerzona gliny lub dużą piasku suszone w piecu. Taki wypełniacz łatwo utrzymywane w stanie wilgotnym, pod warunkiem, że woda w zasobniku nie dostanie się.

Znaczenie przeszczepów

Ponieważ warunki w pokojach rośliny nie są w stanie rozłożyć system korzeniowy na zewnątrz, jak rosną, za to musi śledzić ich mistrz. Młoda Areca palm przesadzane co roku na wiosnę. Kolejna pula tradycyjnie zajmuje tylko nieco większy od poprzedniego. Przesadzane drzewa jest łatwe: po prostu przewrócił się z wnęki bryłą ziemi do innego pojemnika. Jest bardzo ważne, aby nie zakopać nowe palmy doniczkowe są silniejsze niż ona „siedzi” na przeszczep – przyzwyczaić się z trudem i przez jakiś czas nie będzie rosnąć.

Dorosły palmy Areca nie potrzebują takiej częstej zmiany miejsca zamieszkania. Jest przeszczepione w trzech lub czterech lat, gdy korzenie są całkowicie opletut ziemi w doniczce. Zbyt mocno związane korzenie tnie ostrym nożem.

Jeśli przypadkowo przeszczepiono palma w zbyt dużej pojemności, kilka lat, aby powstrzymać się od nowego przeszczepu. Wystarczy na wiosnę całkowicie zmienić wierzchnią warstwę gleby – to wystarczy.

Ciąć czy nie?

Istnieje spór, czy to naprawdę konieczne przycinanie drzew. W domu, zawartość potrzebuje. Chociaż niektórzy niedoświadczeni hodowcy oczekują, że bez Areca staje się puszysta. W rzeczywistości, stare, zaciemnione liście, a także przełamać prędzej czy później zagniyut i może zniszczyć całe drzewo. Dodatkowe biegaczy należy również usunąć, który nie zatrzymał się wzrost głównej łodygi. Nie jest konieczne, aby odciąć żółknięcie liści – jedno drzewo nadal wyodrębnić użyteczne mikroelementy. Przyciąć należy uważać, aby nie łapanie bagażnik, gdyż jest to szkodliwe dla całego zakładu. I, oczywiście, nie należy usuwać liście więcej niż jest na nowy rok. W przeciwnym razie palmy Areca stracić narządów oddechowych, które są odpowiedzialne za odparowanie wilgoci i dla uzyskania pokrycia.

Jak nie mylić z glebą

Aby zapobiec gnicie korzeni, ziemia jest łatwo podnieść opróżniania. Woda musi płynąć z nim na patelni przez kilka sekund. Jeśli trzeba czekać co najmniej minutę – ziemia nie nadaje. Aby poprawić odprowadzanie nadmiaru wody do gleby gruboziarnistego piasku, żwiru, wiórów granitu lub pumeks. Mały ułamek drenaż absolutnie nic dobrego – spowalnia odpływ. Należy również ignorować elementy nie są w stanie utrzymać ich struktury – one powodować powstawanie „bagno” w puli, co zwiększa areca dłoni.

Zakład RSS

W regularnych nawozu potrzebuje od połowy wiosny do późnego lata. stosunek substancja powinna być następująca: 9 części azotu, 6 – fosfor 3 – potas. Jeśli nie można znaleźć nic odpowiedniego na sprzedaż, może być. Nie wystarczy azot – Areca palm przestaje rosnąć, a liście są bardzo lekkie, choć zielony odcień zachować. Brak potasu prowadzi do pojawienia się plamek pomarańczowo-żółte. Najpierw uderzył w stare liście, ale z dalszego niedoboru potasu i uchwycić młodych. Wtedy zaczynają umierać brzeg, liście zwijają i wyschnąć całkowicie.

W okresie intensywnego wzrostu pierwiastków śladowych karmienia jest to również bardzo ważne. Brak magnezu, cynku i manganu szybko odzwierciedlenie w zdrowiu Twojego zwierzęcia.

Jeśli będziemy przestrzegać wszystkich zasad i nie zapomnij, aby dbać o rośliny, szybko rosną luksusowe Areca – zdjęcie wyraźnie pokazuje, co niespodziewany sukces można osiągnąć przy regularnej pielęgnacji roślin.