854 Shares 5370 views

Prefabrykowane konstrukcje z płyt warstwowych: technologii montażu

Prefabrykowane konstrukcje z płyt warstwowych – to budynki, które będą bardzo szybko, ale wyróżnia niezawodność, wszechstronność i gospodarki. To nie przypadek, takie projekty są bardzo popularne w regeneracji różnych garaże, wiaty lub magazyny, które są wykonane na czas określony.


Jakie są cechy?

Monolityczne z płyt warstwowych mają kilka zalet:

 1. Niski koszt.
 2. Trwałość i niezawodność struktur władzy.
 3. Wydajna izolacja cieplna (pianka poliuretanowa do tego celu częściej).
 4. Zespół prędkości.
 5. Konstrukcje lekkie w porównaniu do produktów wykonanych z betonu zbrojonego.
 6. Estetyczny i nowoczesny wygląd.
 7. Volumetric roboczy.

Budowa płyt warstwowych są dostarczane na plac gotowych i gdzie idą. Każdy element jest przypisany specjalny numer, więc cały proces instalacji odbywa się zgodnie ze schematem. Do połączenia składników stosowanych wysokiej wytrzymałości połączeń śrubowych bez spawania.

Co się buduje?

Na podstawie prefabrykowanych konstrukcji z wykorzystaniem płyt warstwowych można przeprowadzić budowę:

 • budynki administracyjne i biurowe;
 • hale produkcyjne, budynki, fabryki i warsztaty;
 • logistyki i magazynów;
 • obiektów sportowych;
 • Struktury rolne;
 • centra handlowe;
 • gastronomicznych, laboratoriów, szpitali;
 • garaże i myjnie samochodowe.

Wszelkie prefabrykowanych konstrukcji z płyt warstwowych składających się z wielu elementów, z których każdy odgrywa ważną rolę. Jest to metalowa rama fundamentowa załączając struktur i zabytków architektury. Rozważmy każdy element w sposób bardziej szczegółowy.

Fundacja: węgielnym

Podstawa każdego budynku muszą być wiarygodne i przemyślane. Że jest to konieczne do obciążenia budynku. Podczas korzystania prefabrykowane konstrukcje mogą być wybrane monolitycznego stos i płytą fundamentową. Wybierając się nie opiera się na fakcie, jakie są warunki geotechniczne i hydrogeologiczne przestrzeni budynku, cechy konstrukcyjne budynku, kwota obciążenia, które będą występować w fundamencie.

Najczęściej prefabrykowanych konstrukcji z płyt warstwowych są oparte na jasnym fundamencie, zwłaszcza jeśli budynek będzie służyć przez ograniczony czas. Na przykład, w konstrukcji jednokondygnacyjnych budynków stosunkowo proste wyrównanie terytorium których budowa zostanie utrzymana. Jeżeli struktura służyć od 10 lat lub więcej, można stosować wzmocnione płyty betonowej o grubości 200 mm. I najbardziej ekonomicznym fundamentem – pas.

metalowa rama

Drugi etap montażu prefabrykowanych – ustawienie metalową ramę, która ma szkielet budynku. Że to klucz do niezawodności i sztywności. Na metalowej ramie zostaną zainstalowane ściany murowe, systemy dachowe, okna, drzwi, belki i różnymi elementami pomocniczymi. Tworzy ramy stalowej i łączenie elementów odbywa się przy użyciu śrub ze stali wysokiej jakości. Nowoczesna konstrukcja legkovozvodimyh z płyt warstwowych są oparte na następujących rodzajów: podstawy ramy, łukowe lub pojemnika.

murowe

Jak murowe stoją naprzeciwko materiały, które są wykończone ściany i systemu dachowego, okna i otwory drzwiowe. Ustalenie tych materiałów odbywa się na metalowym szkieletem budynku. Z możliwością wykończenia, dom z płyt warstwowych (własnymi rękami mogą być również zbierane szybko i dokładnie) wyglądają estetycznie i atrakcyjnie. Wybór materiałów, zależy od tego, co jest wymagane do budynku.

Materiały dla ścian i dachów

Ściany i dach system prefabrykowanych budynków może być zbudowany z następujących materiałów:

 • profilowana blacha (ocynkowane lub malowane);
 • Trójwarstwowa płyt warstwowych, uzupełniony materiałem izolacyjnym (wełna mineralna, pianka poliuretanowa, pianka polistyrenowa);
 • Sandwich-profil, który będzie na oddzielnych elementów;
 • Cegły betonowe bloki, które są wykorzystywane samodzielnie lub w połączeniu z wentylowanych elewacjach.

Dobór materiałów na dach trzeba zwrócić szczególną uwagę, ponieważ jest na to konto za ładunek luzem. Prawidłowe uszczelnienie elementów dachowych, izolacji, rynny Organisation – wszystko to chronią konstrukcję przed wilgocią i mróz.

Jak zainstalować zlew

Obecnie w budowie konstrukcji prefabrykowanych są szeroko stosowane w płytach warstwowych. Garaż lub w oparciu o takie systemy są budowane szybko i spełnia wszystkie nowoczesne standardy i wymagania. Te samodzielne budynki wznoszone bez fundamentu, z pierwszych takich struktur pojawił się w późnych latach 90-tych. Istnieje kilka rodzajów struktur: prefabrykowany blok, Markizy i pneumoframe.

Podstawowym dokumentem, na którym są wzniesione prefabrykowane konstrukcje z płyt warstwowych, – projekt. Wyświetla informacje o tym, co będzie, jak materiały budowlane potrzebne do jego budowy, które będą stanowić obciążenia na fundamencie i innych ważnych obliczeń.

Prefabrykowany blok myjnia

Struktura ta składa się z prefabrykowanych elementów ze spawanej ramy metalowej i materiału pokrywającego, które działają jako panele warstwowe. Charakterystyczną cechą tego materiału kompozytowego – w obecności dwustronnie okładziny i wypełnieniem z materiału izolacyjnego. Wbudowany takiej myjni w kilku etapach:

 1. Tworzy ramę podpierającą częściowo pogłębione w ziemi lub przymocowany do powierzchni za pomocą śrub kotwiących. Pionowe belki poprzeczne kurczenie, a następnie tworzenie się ścianek ramy, przegrody wewnętrzne.
 2. Wykonano poszycie. Płyty wytwarzane za pomocą śrub.
 3. Zainstalowane bramy, okna, drzwi. Najlepiej jest używać lekkiej konstrukcji, na przykład, na podstawie plastikowych lub aluminiowych ramkach. Bramy segmentowe umieścić lub przesuwane.
 4. Przygotowane wnętrza. Wykończenie powinno odbywać się z wykorzystaniem materiału wodoodpornego, który będzie odporny na działanie wilgoci.
 5. Zainstalowane wody i energii elektrycznej, systemy kanalizacyjne, podłączonego sprzętu.

Rama i markizy myjnia samochodowa

Osobliwością tych systemów – w zespole oraz możliwość demontażu. Dlatego też, nawet prefabrykowane konstrukcje z płyt warstwowych stosowanych. Y. Byłoby wskazane do użycia. Do budowy ramki namiotu samochodów muszą ramkę belek metalowych szyn, wykonane z włókna szklanego, który jest dołączony markizy tkaniny. Tkanka cechą, że jest wykonana z PVC, i są izolowane z wytłaczanych płyt polistyrenowych. Montaż przeprowadza się w 4 etapach:

 1. To rama. Ściany są umieszczane na wyrównanym podłożu. Najpierw przestrzennie stabilne profile montażowe, a następnie umieścić wewnętrznych partycji.
 2. Zamontowany płótno. Na belkach są zamocowane elementy śrub z włókien szklanych i jest już rozciągnięta do spodzie płótna. Prowadnice wykonane są z elastycznego materiału odpornego na zginanie i, więc struktura są trwałe i odporne na wysokie obciążenia.
 3. Ocieplenie jest wykonywana. Najczęściej stosowane polistyren ekstrudowany.
 4. Przygotowany przez wnętrze: wykończeniem postępu, położył sieci, zainstalowane systemy sanitarne, podłączonych urządzeń.

pneumoframe myjnia

Te prefabrykowanych konstrukcji z płyt warstwowych (fot przeglądu, potwierdzić prostotę procesu budowlanego) są zbudowane w oparciu o lekkiej tuszy na bazie łuków metalowych. Znajduje się między nimi cylindry napompowane łukowatym kształcie. Są one tworzone z PCW, która jest odporna na wygląd powietrza i do ochrony przed opadami dodatkowo pokrytej specjalną tkaniny PVC. Wzniesione, takich jak mycie samochodu w kilku etapach:

 1. Przygotowanie ramy: na płaskiej powierzchni zamontowany łukowego połączony poniżej. Pomiędzy sąsiednimi elementami ułożone cylindrów, po czym konstrukcja jest pokryta tkaniną, a jego krawędzie są zamocowane za pomocą zawiesi i tuleje w stosunku do ramy.
 2. Nadmuchiwany balon. W tym celu, Pompy przemysłowe. Najlepsza konstrukcja wzrosła izolowaną tkaniny na bazie PCW, a następnie powiesił bram segmentowych.
 3. Wykonywane sprzęt, aby dostać pokój.

Dobrą szkieletowej samochód?

Po pierwsze, takie konstrukcje mogą w razie potrzeby być transportowane z miejsca na miejsce. Ponieważ są one zbudowane bez fundamentu, proces demontażu i ponownego montażu jest proste i łatwe. Po drugie, procedura ta jest wykonywana szybko. Co do zasady, od budowy do uruchomienia trwa maksymalnie 3-4 dni. Nawet na jeden dzień jest coraz lepszy sprzęt. Po trzecie, budowa budynków prefabrykowanych jest tani, gospodarka jest przez brak fundamentu oraz konieczność wypożyczyć sprzęt, szybka specjalistów. Po czwarte, garaże, myjnie samochodowe, magazyny i inne obiekty mogą być wykonywane w szerokim zakresie rozmiarów.

Prefabrykowane konstrukcje z płyt warstwowych: obliczanie kosztów

Aby obliczyć, ile to będzie kosztować budowa prefabrykowanych garaży, myjni samochodowych, pomieszczeń rolniczych lub hangarze, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników:

 1. Długość budynku.
 2. Szerokość zakresu.
 3. Wysokość.
 4. Grubość ścian i dachu.
 5. Powierzchnia szkła.
 6. Otwory okolicy.

Pomimo faktu, że te budynki są budowane szybko i łatwo, bez projekt jest niezbędna. Projekt rozpoczyna się z faktem, że zakres zadań jest utworzony. Następnie przeprowadzono wstępne obliczenia rama do której przymocowane są grafiki, rozwój architektoniczny. Ostatni etap – nadzór. W części architektonicznej mają takie elementy przyszłego budynku, jak projektowanie, wielkości i kształtu elewacji, widok ogólny struktury, elementów i funkcji.

Jeśli centrum logistyki jest budowany, wyszło systemu logistycznego. Konieczne jest, aby zoptymalizować przepływ ładunków w magazynie, a wielkość budynku, położenie bramy będzie obliczana na podstawie ilości i rodzaju towarów, układ korytarzy towarowych. Oprócz standardowego projektu, firmy oferują indywidualny rozwój, który weźmie pod uwagę życzenia klienta na uwadze konkretny budynek.