423 Shares 8207 views

Multimetr zawodowe: Cechy i opinie

Obecność metr w arsenale narzędzi lub kapitan wagon elektryka nie jest dodatkowa opcja, ale warunkiem koniecznym dla sprawnego funkcjonowania. Aparat ten dotyczy wielofunkcyjnego środki pozwalające zdefiniować kilka cech charakterystycznych elektrycznego obwodu pomiarowego. Wszechstronność i wysoką jakość pomiaru różni multimetr profesjonalną obsługę, która jednak wymaga pewnego treningu. Z takiego urządzenia jest możliwe nie tylko do pomiaru natężenia prądu do napięcia, ale również określenie miejsca układania ukryty Line.


Jaka jest różnica od zwykłych modeli profesjonalnych?

Granica między urządzeń profesjonalnych i domowych wyrównane pomiaru wielu parametrów. Z jednej strony, modele Eksperci stać się bardziej zwarta, bardziej ergonomiczne i bardziej komfortowe w fizycznej manipulacji, który sprawia im podobny do urządzeń gospodarstwa domowego. Z drugiej strony, konwencjonalne urządzenia są wyposażone w nową funkcjonalność, jak również oferują szeroki wachlarz operacji pomiarowych.

Niemniej jednak pytanie, co odróżnia profesjonalnego multimetru ze zwykłymi modyfikacjami, w dużej mierze spowodowane zadania. Na przykład, dla laboratoriów i centrów usługowych często stają się urządzenia stacjonarne, inny wyświetlacz multi-bit. Jednak segment ten nadal jest specyficzny i wąski. Eksperci wagony głównie używać wersji Portable. W przeciwieństwie do mierników domowych, takie urządzenia są dostarczane, oraz szereg specjalnych opcji. W szczególności, profesjonalne urządzenie może automatycznie wybierać zakresy wyszukiwania, skalibrować i ogólnie zapewnić bardziej skuteczną ocenę procesu.

Kluczowe cechy

Kluczową cechą pracy jest już naznaczony zakresie wyszukiwania. Ten zakres pomiarowy, w którym urządzenie jest w stanie określić wskaźnik w łańcuchu. Tak, profesjonalne modele pozwalają na nagrywanie obecny w wielkości od 0,1 mA do 10 A. Ponadto, ważne jest, aby wziąć pod uwagę rozdzielczość, która jest wyrażona w mierniku rozładowania. Dla wygody zlokalizować użytkownik zmienia wartość bitów w zależności od aktualnego zadania. Niezależnie od modelu, każdy profesjonalny multimetr i charakteryzuje się wysoką dokładnością pomiaru. Aby ocenić stosowanie tego wskaźnika wartości błędu. W przypadku urządzeń elektrycznych jest średnio od 0,025 do 3%. Dla porównania, cena tanie agd w niektórych wersjach pozwalają na odchylenie o 10%, co, oczywiście, nie są zadowoleni z mastera, kompleks wykonującego i krytycznego pracy elektrycznej.

gatunki urządzenie

Do niedawna jednym z najbardziej widocznych oznak separacji profesjonalnych mierników wyrażona należący do segmentu urządzeń cyfrowych. Modele z ekranami LCD szybko zdobył zaufanie użytkowników ze względu na wysoką dokładność pomiaru, łatwości obsługi i stylowego wzornictwa. Dziś, wśród urządzeń cyfrowych są często spotykane i modeli krajowych. Nie pozostawia na rynku, a wersje analogowe. Choć grają cyfrowego modelu dokładnie, ale kosztuje mniej. Oddzielone od tych urządzeń i do innych celów. Dzisiaj jest dość powszechne profesjonalny multimetr motoryzacyjnej, która służy do oceny wydajności sieci pokładowej. Jeszcze bardziej popularny był multimetr uniwersalny tester wyposażony w miernik zacisku. Charakteryzuje się ona swobodnie w obsłudze, ponieważ uwalnia użytkownika od wykonywania operacji pomocniczych podczas konserwacji części roboczej.

Recenzje modelu CEM DT 916N

Typowym przedstawicielem niedrogi multimetr z nadzieniem, przeznaczony do użytku profesjonalnego. Według właścicieli, model może jakościowo wykonać obwód wybierania, sprawdzić działanie, jak również ustalenie podstawowych wartości, takich jak napięcia i prądu. Chociaż profesjonalny multimetr DT 916N nie można przypisać do przedstawicieli segmentu wysokiej precyzji, umiejętne obchodzenie się z ustawieniami w zakresie eksploatacji przed znacznie zwiększa szanse na uzyskanie wiarygodnych informacji. Jednocześnie, wielu użytkowników powiedzieć, że model jest całkiem przyzwoity sprzęt. Urządzenie jest uzupełniony przewodami pomiarowymi i termoparę. Jednocześnie niedrogiego modyfikacji, które nie mogą mieć wpływ na wykonanie strony negatywnej. Na przykład, istnieją skarg na obudowie marki, która w trudnych warunkach użytkowania nie gwarantuje ochrony fizycznej wrażliwej nadzienia.

Recenzje modelu Fluke 179

Jeśli poprzednia wersja może być przypisana do profesjonalnego multimetru z jakimś uzasadnieniem, że ich modyfikacji, Fluke 179 pokazuje przykład pełnoprawnym urządzeniem wysokiej precyzji dla profesjonalistów. Znajduje to potwierdzenie w praktyce operacyjnej. Nawet doświadczony elektryk zauważyć, że urządzenie działa sprawnie z definicji pojemności, częstotliwości, napięcia i prądu w obwodzie. Ponadto, profesjonalny multimetr Fluke pozwala linię prozvanivat, analizować stan przejścia, diod testowych i tak dalej. D. Ale nie ma tego modelu i poważną wadą. Na rynku rosyjskim jest dostępny dla 17-18 tys. RUB. To poważna kwota nawet dla profesjonalnego instrumentu, ale funkcjonalne i wystarczająco wysoki, aby uzasadnić jego dokładność.

Recenzje modelu MAS838H przez MASTECH

Jeśli chcesz uzyskać wiele funkcjonalności, dając w ten sposób urządzenie do minimalnej ilości pieniędzy, to ma sens, aby zastosować do chińskich produktów. Pod marką MASTECH produkuje niedrogie, ale jest całkiem profesjonalny w swoich możliwościach komórkowych. Dane MAS838H modelu bardzo podobna do techniki Fluke, która znowu jest potwierdzona przez samych użytkowników. Nawet do tego błędu nie ma większych zarzutów. Ale są też uwagi krytyczne, które popadły multimetry MASTECH. Profesjonalna jakość modelu w zakresie pomiarów mogą spotkać eksperta, ale jakość wykonania samego urządzenia jest wątpliwe. Kruchość i zawodność baterii ciała – tylko część ujemnego sprzężenia zwrotnego, skierowany do tej jednostki.

Recenzje modeli Testo 760

Można powiedzieć, że zrównoważone wszystkie cechy multimetr, który jest odpowiedni dla użytkowników o różnych potrzebach. Jak do pomiaru cech, że według standardów profesjonalnych techników średnio, ale poparte minimum błędu. Członkowie również wskazują na szeroki zakres dopuszczalnych wartości dla pomiaru różnych parametrów i obecności dodatkowych funkcji. Wraz z tym profesjonalny multimetr cyfrowy marki Testo głównie charakteryzuje rozbudowana realizacji strukturalnej. Nie był wyjątkiem i urządzenie do modyfikacji 760 model jest wyposażony w kurzu i wodoodpornej obudowie, więc elektryków pracujących w trudnych warunkach na budowach, pochlebnie o jego właściwości wydajności.

Jak wybrać odpowiedni multimetr?

Aby rozpocząć nakreślić zakres zadań, które będą potrzebne do przenoszenia urządzenia. To może być wąski zakres funkcji – na przykład, określanie tego samego prądu o napięciu i szeroki zakres działań dotyczących zdolności wiązania i częstotliwość wydajności w danym obwodem elektrycznym. Następnie można przystąpić do wyboru optymalnej obudowie. Na przykład, do wytwarzania często jest wybrana stacjonarną tester elektryczny. Profesjonalny multimetr kieszeń typu suit wizyty specjalistów pracujących na różnych obiektach. Wybór zależy wyłącznie od wydajności konkretnych wniosków, ale większość współczesnych modeli nawet w podstawowych wersjach oferuje dość szerokie zakresy pomiarowe, więc przeliczyć w tym kryterium będzie trudne.

Zalecenia dotyczące stosowania

Bezpośrednio przed zabiegiem należy ocenić stan licznika. Zweryfikowane poprawne odczyty wyświetlane na wyświetlaczu, lokalizacji i dostępności baterii, jak również wygląd obudowy. Po tym, regulowany tryb pracy – ręczne lub automatyczne. Wskazane jest, aby korzystać w okresie randki multimetru zawodowe w trybie automatycznym – jest nie tylko wygodne, ale także uzasadnione z punktu widzenia uzyskania dokładnych odczytów. Z części roboczych urządzenia niezbędnego do zapewnienia bliski kontakt z obwodu elektrycznego, a następnie można śledzić odczyty. Po rejestracji danych jest zakończona, można wyłączyć urządzenie. Nawiasem mówiąc, w trybie automatycznym, urządzenie może zostać wyłączone automatycznie, bez interwencji użytkownika po 15-20 minutach bezczynności.

wniosek

Oceniając jakość wydajność multimetru można napotkać kwestię zasadności jego zastosowania jako alternatywa dla specjalnych przyrządów pomiarowych. Wszakże w rzeczywistości powtarza funkcji amperomierz, woltomierz i omomierz, w niektórych przypadkach znacznie traci je dokładnie. Co uzasadnione profesjonalny tester multimetr? Przede wszystkim jego uniwersalność. Jeśli chcesz kompleksowy przegląd obiektu do stanu zasilania, bardziej wygodne urządzenie po prostu nie istnieje. Stosując te same amperomierze i woltomierze będzie indywidualnie kłopotliwe, które często prowadzi do błędów w danych nagrywania. Kolejną zaletą jest mierniki ekonomiczne korzyści. Nadal nabyć jedno urządzenie wielofunkcyjne jest zawsze tańsze niż wielu wyspecjalizowanych jednostek.