387 Shares 2534 views

Brązowy smark z nosa u dorosłych: przyczyny, leczenie. Jak prać nos w domu

Ludzkie jama nosowa jest wyłożona specjalnych komórek wytwarzających wydzielanie śluzu. On nawilża, ogrzewa i oczyszcza powietrze z drobnych cząstek wdychanych przez nas, tak że swobodnie przekazywane dalej wzdłuż dróg oddechowych. Śluz, a to zależy od charakteru różnych stanów organizmu. Jeśli nie choroby, komórek układu oddechowego jest wystarczający do uzyskania niewielkiej ilości wydzielania.


W przypadku dużych ilości śluzu w jamie nosowej należy podejrzewać chorób układu oddechowego, zwłaszcza jeśli zostały opracowane ropne lub poważnych naturę. Zatem pojawienie się koloru śluzu – alarmujący objaw, który wymaga natychmiastowego leczenia u lekarza. Dlaczego istnieją brązowy glut z nosa osoby dorosłej? Przyjrzyjmy się w tym artykule.

Co decyduje kolor wydzielanie śluzu?

W obecności zakażenia tajny przewodów nosowych jest pierwszą przeszkodą do wirusów lub bakterii. Wynika to z komórek i mechanizmów ochrony dróg oddechowych. Komórki z małych naczyń włosowatych wpaść w szlamie, i to, co określi wyboru kolorów:

 • Biały smark pojawiają się w związku z wydaniem leukocytów w tajemnicy, które wznoszą się we krwi dla każdej choroby zapalnej. Jest to typowe dla znanego zimnem.
 • Brązowy glut z nosa u dorosłych charakteryzuje procesu towarzyszy uwalnianie czerwonych krwinek. Przyczyny tego mogą być różne, ale pozycje barwy mogą określają przykładowy etap procesu chorobowego (w zależności od rozkładu i przekształcenia erytrocytów).

Przyczyny brązowego smark

Brązowy smark z nosa osoby dorosłej może pojawić się z różnych powodów.

Opisany objaw zwykle uzupełnia rozwijającego się zapalenia zatok lub katar. Jeśli jest to długotrwałe leczenie środki zwężające naczynia, może być atrofia błony śluzowej. W tym przypadku przydział będzie charakterystyczny kolor rdzawy z zgniły zapach. Zapalenie zatok są również towarzyszyć pojawienie się brązowych śluzu. Jeżeli wnęka jest zablokowana przez daną wtyczką, trudności z oddychaniem, nie może być, ale nos pojawiają dokuczliwy ból, uczucie ciężkości jest odczuwalny.

Więc brązowy glut z nosa na wystawie dorosłych:

 • obecne w wydzielinie z nosa rozpadających się komórek krwi;
 • możliwe zanieczyszczenia bakteryjnego przewlekłe zapalenie zatok prądów wykonań i zatok;
 • tzw przeziębienie palacz;
 • Choroby grzybicze układu oddechowego;
 • Nowotwory: łagodne i złośliwe.

Niebezpieczne, jeśli smark brązowy dorosły?

Znaki ostrzegawcze – potrzeba, aby zobaczyć się z lekarzem

Brązowy snot sami nie zawsze powodują natychmiastową pomoc do lekarza. Zazwyczaj są one, na przykład, dla nałogowych palaczy. Jednak istnieją pewne objawy, które powinny zwrócić szczególną uwagę na pojawienie się ich w domu należy odwiedzić specjalistę. Objawy te obejmują:

 • trudności w oddychaniu nosowym, jeśli wcześniej nie zdiagnozowano alergie lub chorób zakaźnych;
 • owrzodzenie lub krwawienie na ściankach;
 • regularnie eskalacji zapalenie zatok;
 • krwawienia niewiadomego pochodzenia, nie spowodowane urazami mechanicznymi;
 • wybór różnych kolorach o nieznanej przyczynie.

Pamiętaj, że sprowokować pojawienie się brązowych śluzu może być wiele różnych procesów patologicznych, a czasem terminowe odwołanie może kosztować nie tylko zdrowie, ale również życie, ponieważ może wskazywać na nowotwór brązowy smark dorosłego.

leczenie

Przepisywania jakichkolwiek leków powinno być tylko lekarz po pełnym zbadaniu pacjenta i przeprowadzenie niezbędnych analiz. Aby pozbyć się nieprzyjemnego brązowy absolutorium, nie traktują dany wyraz i samą przyczynę. Dlatego nie można brać leków bez recepty.

Co to jest leczenie gęstego śluzu Brown?

W tym przypadku, oprócz innych objawów brązowej glut nie, wyznacza środki, wzmocnienie ściany błony śluzowe i zapobieganie kapilar krwawienia. W tym przypadku, odpowiedni kwas askorbinowy, która zwiększa syntezę kolagenu, „” „Derinat Pinosol”. Te leki są przepisywane i chorób zakaźnych, gdyż nie tylko wzmacniają ściany błony śluzowej, ale również mają silne działanie przeciwbakteryjne.

Leczenie brązowy wytrąca spowodowany zapaleniem zatok nosowych, będzie zależeć od stopnia schorzenia. W żadnym wypadku nie należy przepisywać leki hormonalne, ponieważ pogarszają sytuację, dzięki czemu błony śluzowej nosa w suchym miejscu.

ziołolecznictwo i tradycyjne metody

Jak prać nos w domu? O tym – poniżej.

napary lecznicze i wywary z ziół może być stosowany jako dodatek do podstawowego leczenia. To nie tylko nie szkodzi pacjentowi, ale również w celu ułatwienia jej samopoczucie, stymuluje układ odpornościowy.

 • Rumianek. Wywar mycia roślin jest bardzo skuteczne, jako środek antyseptyczny, działanie przeciwzapalne i naczyń krwionośnych w jamie nosowej nie są zmniejszone.
 • Propolis. Wlew można stosować jako skuteczne środki oczyszczania nosa.
 • Burak. Jest on stosowany jako krople do nosa do usuwania zatorów i łatwość jej oddychanie.
 • Kalanchoe. Sok z tej rośliny lub aloesu można zaszczepić w czystym, nierozcieńczonym. Kalanchoe ma również działanie przeciwzapalne, antyseptyczne, działanie dezynfekujące.

mycia nosa

Jak prać nos w domu? Wiele z nich jest zainteresowany w tej kwestii.

Wraz z rozwojem stanu zapalnego w układzie oddechowym, lekarze zalecamy pacjentom przemyć nos. Jednak można to zrobić nie tylko w okresie choroby, ale również w zapobieganiu chorób układu oddechowego. Najbardziej rozpowszechnioną metodą płukania – to alternatywny nozdrza przemyto solanką. Jeden palec ściśnięte nozdrza, a drugi „bierze się” cieczy. Po pewnym czasie płyn powinien wyjść przez usta. A procedura musi być powtarzana od drugiego nozdrza. Nawadniać nosowych z przeziębienia lub zapalenia zatok przynosowych zaleca się 3-4 razy dziennie.

Saline koniecznie kup w aptece – można gotować w domu. Musimy tylko upewnić się, że zakupiony sól żadnych środków aromatyzujących i innych niepożądanych składników. Tak więc trzy łyżeczki zmieszano z 250 ml wody destylowanej i procedura jest wykonywana. W razie potrzeby, roztworu soli fizjologicznej może być zastąpiony przez fizjologicznego chlorku sodowego.

Do mycia można stosować różne metody. Wiele osób woli używać strzykawki, jak jest wykonywana przez lekarzy w klinikach. Do nosa zakropleniu małych objętości płynów lub leków podjętych pipety. aspirator użycie ssania jest osobą z niektórych umiejętności i doświadczenie w przeprowadzaniu procedury mycia. Efektem tej metody będzie oparty na zasadzie aktywnych płynów przemieszczenia. Kubek Esmarch płukania nosa użyteczny w 0,5 litra roztworu soli fizjologicznej lub soli fizjologicznej.

Zapobieganie występowaniu brązowego wydzielina z nosa

Tak więc, nie były brązowe smark dorosłych. Przyczyny tego dokonaliśmy przeglądu.

Aby nie musiał zmierzyć takie nieprzyjemne objawy, należy zapobiegać. Dla zapobiegania metody obejmują:

 • zaprzestanie palenia tytoniu;
 • Odrzucenie niekontrolowanego przyjmowania wazopresyjnych;
 • codzienne płukanie nosa soli fizjologicznej lub soli fizjologicznej z 1 raz dziennie;
 • terminowe wietrzenie pomieszczeń;
 • ćwiczenia oddechowe;
 • Pogoda szafa wybór odpowiednio, z wyłączeniem możliwości hipotermii.

Jeśli wszystko jest zrobione poprawnie, brązowa wydzielina z nosa człowieka nie dostanie każdy.

wniosek

Należy pamiętać, że chorobę układu oddechowego – poważny postęp choroby, które w przypadku braku odpowiedniej obróbka może prowadzić do różnych komplikacji. I pojawienie się brązowego wydzielina z nosa – znak, że nie może być ignorowane. Jeśli zauważysz pogorszenie stanu zdrowia, należy skonsultować się z lekarzem i przestrzegać wszystkich zaleceń. Dzięki czemu można zachować zdrowie na długie lata.