445 Shares 2468 views

Co to jest w SDA „w sąsiedztwie obszaru”? Charakterystyka ruchu, parkowania i zaleceń

Wielu kierowców pojazdów mają trudności z wejściem i wyjściem z podwórek, parkingów, parkingów i innych tego typu miejscach. Jest to szczególnie problemem dla początkujących. Aby nie dostać kary i tracą prawo jazdy, należy wiedzieć, że jest to okolica. Po tym wszystkim, termin ten odnosi się i parkingi oraz pomieszczenia mieszkalne i stacje benzynowe.


Co jest obszar przylegający

PDD odpowiada na to pytanie w następujący sposób: odcinek drogi, który jest w bliskim sąsiedztwie jezdni, nie nadaje się do ruchu przelotowego. Obejmuje ona parking, stacje benzynowe, place i więcej. Ruch na tym odcinku drogi jest określona SDA. Okolica pozwala wchodzić i wychodzić, ale, jak już wspomniano, nie przejdzie przez nią.

Jak określić obszar sąsiadujący

Powszechnym błędem – rozważyć przecięcie jezdni i okolic skrzyżowania. Muszą nauczyć się rozróżniać. Po tym wszystkim, do przejścia na skrzyżowaniu istnieją pewne zasady (SDA). Okolicy, z kolei charakteryzuje inny, odrębny od tych zasad. Dlatego też, w celu uniknięcia kary przez policję drogową, kierowca musi wiedzieć jasno i tych i innych.

Aby dowiedzieć się, jak je odróżnić, należy najpierw przypomnieć definicję i charakterystykę obu stronach. Jeśli przed tobą – skrzyżowania dróg, gdzie są światła i znaki drogowe, to jesteś na rozdrożu. Takie różnice są zarejestrowane w przepisach ruchu drogowego. Ponadto, zgodnie z SDA, tylko kontrolowane skrzyżowania i przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna są zainstalowane. Umieścić je w okolicy nie pozwalają przepisy. To samo na znakach drogowych odczytywane jako SDA. Okolica (wejście i wyjście) nie jest w nie wyposażony. Dlatego obszar ten nie jest rondo. Sąsiedni obszar o chodniki czy drogi.

Wiedząc, jakie są objawy skrzyżowaniu, łatwiej jest go znać. A zatem różni się od wyżej wymienionych obszarach. Jednak w rzeczywistych warunkach na drodze nie zawsze są, niestety, można szybko zrealizować to, co jest przed tobą.

Złożoność przyczyn i Yards. Wszakże w nim są chodniki, ale nie istnieją żadne znaki drogowe. Jest ona podobna do lokalizacji, ale nie jest to. Przepisy dotyczące przemieszczania tej strefy są rejestrowane oddzielnie wspólnego zbioru przepisów ruchu drogowego. Zakazy Podwórko są takie same jak przy sąsiednich. Jedną z różnic jest to, że w pierwszym pieszy ma prawo do przemieszczania się zarówno na chodnik i wzdłuż jezdni. Ale to nie znaczy, że mogą bezkarnie zakłócać przejazdu pojazdów.

Ruch na sąsiednich ulicach

Kierunki rządzi na tej stronie w większości przypadków sprowadza się do zakazów. Wystarczy je obserwując, może sprawić, ruch na terenie przyległym. Przepisy zabraniają w tym miejscu:

  • poruszania pojazdu z prędkością powyżej dwudziestu kilometrów na godzinę;
  • przeprowadzenie szkolenia jazdy;
  • opuścić pojazd z silnikiem na dłużej niż pięć minut;
  • opuścić ciężarówki, całkowitą masę ponad trzy i pół tony.

Plus, nie jest konieczne, aby zorganizować dla parkowania samochodów na trawnikach. Nie tylko, że jest to brak kultury, tak też karalne.

Mówiąc o parkingu, warto zauważyć, że tzw kieszeń parking, który znajduje się dziesięć metrów od budynku mieszkalnego, również wchodzi w zakres definicji „przyległym obszarze”.

Kierowca pojazdu poruszającego się na miejscu musi ustąpić wszystkich pieszych. Że nie dogonił kary powinny być przeprowadzane ten przedmiot SDA. Okolica ma przewagę nad jezdnią.

wyjście

Realizacja tego manewru jest wykonywana przez jednego reguły. Przejdź wszystkich uczestników ruchu, a następnie złożyć wizytę w okolicy. SDA zwraca uwagę, że oprócz pojazdów, przechodząc od lewej do prawej strony, musisz poddać się pieszych, rowerzystów i pojazdów, przechodząc od prawej do lewej.

SDA: odwrócenie się od obszaru

Nie zawsze jest to możliwe do przeprowadzenia odpowiednich manewrów, a powodem jest wąska jezdnia lub pozostawione pojazdy zaparkowane. Tutaj przychodzi z pomocą dostępnego w pobliżu okolic. Tutaj można dokonać zawracania. Oczywiście, musi się to odbywać zgodnie z zasadami, a nie stać się przeszkodą dla innych pojazdów, które poruszają się na jezdni.

Okolica może być zarówno w prawo i lewo. Metoda odwrócenia uwagi na jego położenie zmienia się.

  • Okolica jest po prawej stronie. Przekazać trochę do przodu. Zatrzymać. Brakuje pojazdów, jeśli w ogóle, a następnie do tyłu, bez ingerencji, wprowadzając go. Z tego ruchu masz zdolność do prawidłowej oceny sytuacji na głównej drodze. Raz na okolic, skręcić w lewo i włączyć przepływ w odejściu lumen uświadomić sobie motoryzacyjny niego w jego mocy SDA.
  • Okolica jest w lewo. Ten manewr jest przeprowadzenie trochę trudniejszy niż poprzedni. Włącz kierunkowskaz. Pojazd musi być na lewym pasie. Jeśli chcesz pominąć samochody licznik. Następnie, zanim przestanę o okolic. Spróbuj podejść jak najbliżej do prawej strony. Gdy pojazd jest całkowicie zjechał z głównej drogi, zatrzymać. Teraz ostrożnie, bez ingerencji z pasażerami z tyłu okolic.

parking

Parking i zatrzymywania pojazdów na terenie przyległym jest taka sama jak w pozostałej części jezdni. Według znaków i oznaczeń, przeprowadzonych parking na miejscu. Przepisy ruchu drogowego do parkowania i zatrzymywania samochodu nie jest zależna od dostaw odcinków dróg do jednej kategorii lub innego. To samo można powiedzieć o kary za niewłaściwy parking.

Kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego, przy sąsiednich ulicach

Sekcje przejścia według przeprowadzone zgodnie z przepisami ruchu drogowego. I jak robią, a potem, a tam są kary za ich naruszenie.

Na przykład, parkingów i stacji benzynowych, a dokładniej ich wejścia i wyjścia są oznaczone znakami drogowymi. Dlatego też, jeśli pojazd przejechał w przeciwnym kierunku, to jest traktowane jak jazda na przeciwległym pasie ruchu. Z tego wykroczenia, kierowca może stracić możliwość jazdy na sześć miesięcy lub będzie zobowiązany zapłacić karę w wysokości pięciu tysięcy rubli.

Zdarza się, że na skrzyżowaniu terytorium sąsiedniego i jezdni ustawiono zakazy znak. Należy do drogi. Nieprzestrzeganie spowoduje grzywny od pięciuset rubli.

Sąsiedni obszar jest najczęściej naruszył zakaz ruchu tranzytowego. Sterownik dla tego wykroczenia będą karane grzywną w wysokości piętnastu tysięcy rubli.

Inne zaburzenia przy sąsiednich ulicach obarczona takie same skutki jak nieprzestrzeganie przepisów dotyczących pozostałych dróg segmentów: przekroczenie prędkości, jazdy pod wpływem alkoholu i tak dalej.

Na parkingu jest możliwość nałożenia grzywny, jeśli miały miejsce dla osób niepełnosprawnych. W przypadku, gdy pojazd jest osoba z niepełnosprawnością nie jest wskazany przez specjalną naklejką, to będą również karane.

zalecenia

Piesi na tej stronie ma zawsze rację, więc czytać SDA. Okolica – specjalna strefa, kierowcy po prostu na tej stronie, aby zrobić miejsce dla mieszkańców.

Wdrożenie wyjście z okolic, należy zatrzymać pojazd w bliskiej odległości od głównej drogi – to pozwoli kierowcy zobaczyć ruch w obu kierunkach.

W realizacji kolei z przyległym terytorium po lewej stronie, ważne jest, aby prawidłowo ocenić sytuację. Tak, trzeba najpierw wprowadzić go wcześniej, ale, na przykład, nie jest dla pieszych. W rezultacie, aby zatrzymać go przegapić, a samochód znajduje się po drugiej nadjeżdżających pasa. W ten sposób tworzysz przeszkodę ruch innych pojazdów. Dlatego przed upadkiem z okolicznych terenów, zobaczyć, czy nie było zbliża pieszych, pojazdów lub zwierząt.