718 Shares 2350 views

Jak złożyć osobistą markę?

Pojęcie „osobistej marki” jest pod wieloma względami podobny do terminu „reputacji”. Co to znaczy? W prostych słowach, jest to sposób ludzie postrzegają Cię jako osobę, przedsiębiorca, przedstawiciel ruchu społecznego lub danej organizacji, nośnik dowolny cel. Czy jesteś ekspertem? Genius? Czy mogę ci zaufać? Jakie pomysły opowiadają? Kogo można sobie wyobrazić? Jakie skojarzenia i myśli pojawiają się u osób w wymowie nazwy? Jeśli jesteś właścicielem osobistej marki, to będziesz wiedzieć wszystko. Ludzie zdają sobie sprawę z tego, co masz do zaoferowania i coś do pracy. W tym artykule przyjrzymy się, jak utworzyć osobistą markę.


Pracować na obrazie. Popularność za wszelką cenę

Czasami pokonywaniu przeciwności można utworzyć miano silnego człowieka. Ale w większości przypadków, jest to całego zniszczonego obrazu. Należy zawsze pamiętać, że ludzie mają cię poważnie i „barwione” reputacja będzie mocno zniechęcić tego. Nie jest konieczne do popełniania złych czynów tylko przez wzgląd na przyciągnięcie uwagi. To nie pomaga, aby udanej osobistą markę. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, podejmuje wszelkie niezbędne kroki, aby go naprawić. Jak pokazuje praktyka, jeśli efekty prostujące ludzi rozgłos wziął tylko na większym marginesie zaufania.

podstawowe wartości

W procesie tworzenia osobistej marki ważne jest, aby zdecydować się na sposób, w jaki klienci i odbiorcy należy postrzegać. Pomyśl o każdy szczegół. Po tym wszystkim, osobistą markę człowiek – zestaw uczuć, słów i myśli innych, które tworzą w swoich umysłach końcowego obrazu. I wtedy wszystko będzie zależało od tego, jak zgłosić się do społeczności. Dobrze, że proces jest łatwy do kontrolowania. Wystarczy wybrać zdjęcie, a następnie postępować zgodnie z jego modeli behawioralnych. Najbardziej podstawową, możliwe jest, aby przekazać ludziom – to wartości moralne. Dlatego konieczne jest, aby rozpocząć z nimi.

stać się lepszym

Jeśli sprzedajesz drogie obrazy, to trzeba być jeden dla kogo uznają prawo klientów, aby wyjaśnić wszystkie niuanse tej dziedzinie. Jeśli świadczenie usług projektowych, trzeba przedstawić siebie jako utalentowanego profesjonalisty. Każda dobra marka oznacza profesjonalizm i doświadczenie. W ten sposób firma „Nike” pozycjonuje się jako ekspert w tworzeniu modnej i wysokiej jakości odzieży sportowej. Dobrym przykładem osobistej marki – Dzheremi Klarkson (gospodarz „Top Gear”). Wie dużo o samochodach. Nawet jeśli nie masz żadnych planów promowania i reklamowania swoich usług, trzeba jeszcze stworzyć wrażenie eksperta.

Ciągle trenować i obserwować zmiany w wybranym obszarze. Zwłaszcza jeśli działa w Internecie. Żaden z obszarów nie rozwijają się tak szybko, jak to. Dlatego też, jeśli przestaniesz się rozwijać i zrobić sobie przerwę na kilka miesięcy, to stracą swoje kompetencje.

unikalny sposób

W istocie, personal branding – jest sprzedaż własnej osobowości ludzi. Dlatego bardzo ważne jest, aby być ostrożnym, w jaki sposób są zgłoszenia. Musimy symulować rozpoznawalnego wizerunku, który byłby łatwy do zapamiętania, a nawet obcy. Jednocześnie ważne jest niepowtarzalność. Ale to nie znaczy, trzeba zebrać zespół i zorganizować burzę mózgów w celu omówienia sposobu, aby wyróżniać się w tłumie. Po prostu bądź sobą, nie kopiować innych, a wszystko co się automatycznie i promować osobistą markę pójdzie szybciej.

Komunikacja z ludźmi. Stale komunikować i być otwarty

W dobie wysokich technologii niezbędnej do przyjęcia sieci społecznych. Pozwolić ludziom spojrzeć na swoje życie. Nawet jeśli nie będzie głównym środkiem komunikacji. Zamiast dać im szansę, aby być bliżej Ciebie. Wystarczy użyć wszystkich taką samą nazwę. Więc ludzie cię odnajdzie. No, powiedz nam więcej o swoich umiejętności i zainteresowań.

osobista strona

Jest to świetny sposób, aby powiedzieć ludziom o sobie i swoich projektach. czcić ich biografii i docenić jakość pracy, patrząc portfel. W ten sposób będzie można rozwijać osobistą markę. Dlatego konieczne jest, aby reprezentacyjny stronie i regularnie aktualizować. Upewnij się, że każdy aspekt dokładnie opracowane. Pamiętaj, aby dodać sekcję na temat ostatnich projektów i prac dotyczących usług i osiągniętych wyników.

Blog

Niektórzy ludzie zaczynają tworzyć osobistą markę z jej otwarciem. Blog – jest to jeden z najbardziej popularnych metod stosowanych w profesjonalnym świecie zadeklarować się. Jest bardzo łatwy do skonfigurowania. Istnieje wiele darmowy hosting otworzyć blogi i najpopularniejsza z nich to „Vordpress.kom”. Istnieją inne platformy, na których można otworzyć stronę bez inwestycji. Na przykład, "Blogger.kom".

To nie wystarczy, aby utrzymać swoją własną stronę. Aby promować osobista marka była w szybkim tempie, konieczne jest aktywne uczestnictwo czytelników i zaoferować im różne pomysły na jej poprawę. Pomoże to w przyciągając jeszcze więcej odwiedzających. Cóż, poćwiczyć sami. Zachęca czytelnika do dyskusji na temat nowych zagadnień i uczestniczyć w dyskusji. Twoje odpowiedzi powinny być profesjonalny, dzięki czemu użytkownicy zrozumieć powagę i pilny charakter blogu.

Regularnie korby znajomych

Czy to codziennie. Spróbuj zapoznać się z jak największą liczbą ludzi. Warto również biorąc pod uwagę, że nowi przyjaciele mogą zrobić dla Ciebie, i co możesz zrobić dla nich. Po roślinnych przyjaciół, którzy naprawdę są coś warte. A kiedy trzeba zawodowych, odpowiednia osoba będzie już pod ręką.

Konieczne jest, aby dowiedzieć się o ludziach jak najwięcej .. The szczegółów biografii, pełnych nazw itp ze względu na to widzą w was przyjazny, zaangażowany i poważny człowiek. A jednak, tym bardziej pamiętać o konkretnych ludzi, tym bardziej przekonać ich osobiście. Twoje dobrymi przyjaciółmi, z którymi jesteś blisko skontaktować, po prostu mówić o was do swoich przyjaciół. W ten sposób możliwe jest znaczne wzmocnienie osobistą markę.

Znaleźć „sojuszników”

Może to być osoby publiczne, osoby publiczne, gwiazdy, i tak dalej .. W ogóle, osoba media, publiczność, która jest podobna do twojej. Konieczne jest, aby dostać się do kręgu komunikacji. Śledzić strony ludzi mediów w sieciach społecznych, wypowiedzieć się na temat publikacji oraz, jeśli to konieczne, należy zaoferować pomoc. Jeśli jeden z nich prowadzi bloga, napisać post gość (tylko musi być szczery i bardzo dobrze!). Ci ludzie mają wiele nauczyć. Ponadto, mogą one stanowić doskonały zalecenie dla Ciebie lub Twojego produktu po prostu poprzez REPOST. W ten sposób dowiesz się o tysiącach ludzi.

Ale w tym przypadku, umiar jest bardzo ważne. Nie przejmuj się i nie proś o więcej usług, jeśli oni sami mieli niewiele. Nie odchodź zbyt daleko i przynieść korzyści, podczas gdy „sojusznicy” na pewno będzie pamiętał. Ale konieczne jest rozważenie procesu jako długoterminowe. Kilka tygodni kilka osób może zaprzyjaźnić się ze znanych osób. Zazwyczaj proces ten trwa miesiące, a nawet lata. Nie trzeba komunikacja musi być non-agresywny. W blogach „sojusznicy” nie ma potrzeby pisać rzeczy, które wymagają odpowiedzi w komentarzach. Za to "Twitter" i e-mail.

Komunikować się bez bezpośredniego kontaktu

Jeśli są fizycznie w stanie odpowiedzieć na wszystkie otrzymane wiadomości z odbiorców, należy porozmawiać o tym na swojej pierwszej stronie (z przeprosinami). Po tym wszystkim, najpewniejszy sposób, aby spowodować ludzi negatywne – to ich zawieść. Cóż, jeśli wytłumaczyć wszystko z góry i przeprosił, powód aby obrażać się na nich nie będzie. Aby wielokrotnie nie odpowiadać na te same pytania, konieczne jest, aby mieć nas na swojej stronie internetowej i link do niego napisane.

Zrób zdjęcie i wideo

Osoba musi czuć się tak, jakby od dawna znajoma. Jest to szczególnie ważne dla firmy internetowej. Takie wrażenie powstaje tylko wtedy, gdy dana osoba może cię zobaczyć. Jest to możliwe do wykonania z pomocą filmów i zdjęć. Umieścić na awatarze profili w portalach społecznościowych najbardziej udanych zdjęć. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego fotografa. Można umieścić filmy na „YouTube”, w którym udział przyszłych planów lub informujące o niuanse zawodu. Tak więc wprowadzić prywatną przestrzeń swoich widzów.

Sukces na dłuższą metę. tworzenie treści

Silna marka osobista nie może być stosowany w stu procentach, jeśli nie uzupełniać ją na coś ciekawego: użytecznego zastosowania, ciekawych blogów, wysokiej jakości usług, etc. Ale do tworzenia takich treści potrzebę o tym samym czasie co ustanowienia przyjaźni z osobami multimedialnych.

Oferujemy oryginalne pomysły

W obszarze wybrałeś być aktywne. Musisz być innowacyjne, aby przyczynić się, ciągle się zmienia. Jeśli nie, to Twoja osobista marka ostatecznie pogrążyć się w niepamięci. Dowiedzieć się, co można zmienić w wybranej dziedzinie na lepsze. Ale jest to ważny punkt. To powinno być to innowacja.

mówić

Konieczne jest, aby wykorzystać każdą okazję do wypowiadania się publicznie. Podjąć inicjatywę na różnych spotkaniach i dyskusjach. Zapraszam do wyrażania własnych opinii. Po tym wszystkim, ludzie chcą, aby nie tylko zobaczyć, ale także usłyszeć. Aktywnie uczestniczyć w wydarzeniach, które dzieją się w życiu iw świecie. Należy słuchać i szanować opinie innych. Wtedy czują zaangażowanie w swój sukces.

Utrzymać związek Marka

Prawie każda osoba chce ludzi do mediów, że to monotonne, nudne, jednorazowe i przestarzałe. I bez względu na to, jak dobrze jej zawartość w danym momencie. Jeśli nie działają na jakość materiału, nie dodając coś nowoczesnego, nie do przyjęcia nowych wyzwań, zainteresowanie publiczności będzie stopniowo zanikać. Zawsze nie może korzystać z tego samego pomysłu. Regularnie dodać do swojego wizerunku nowych warstw.

Cel na długich dystansach

Warto rozważyć budowę osobistą markę jako inwestycję długoterminową. Jest możliwe, że będzie żył dłużej niż jego mistrz. Podczas gdy twoi projektów biznesowych próchnicę lub zarobić, osobista marka jest zawsze tam i daje wszelkie przedsiębiorstwa dodatkową wartość. Jeśli ludzie będą czuć się do udziału w nim, a potem zawsze będą śledzić swoich działań. To jest osobista marka daje pewną gwarancję, że w razie kryzysu, nie trzeba zaczynać od kompletnego zera.

Wskazówki

Aby odnieść sukces, niekoniecznie musi być najlepszym we wszystkim i na raz. Istnieje top blogerów oraz osób, które mają raczej słabą osobistą markę (pod względem liczby audiencji prywatnej). Najczęstsze przyczyny to – arogancki sposób komunikacji i przejrzystości ich motywów (Frank pragnienie, aby zarobić pieniądze na widza). Z drugiej strony, istnieje wiele osób z silną marką, która jest na poziomie kilkukrotnie wyższym niż ich własnych projektów. W tym przypadku, publiczność może być dość mała. W tym przypadku, osobista marka będzie doskonałym bazą dla wzrostu i rozwoju.

ostrzeżenia

Nigdy nie powinien być hipokrytą. Uchylać się od działań, które są sprzeczne z, w przeciwieństwie do wartości zalecanych przez obrazie. Nie reklamować swoich zawodowych niepowodzeń. Niepowodzenia w innych dziedzinach – jest to normalne. Po tym wszystkim, nie udawać eksperta. I tu trzeba myśleć z wyprzedzeniem, jakie błędy mogą być udostępniane, a co nie. Wyjątkiem może być błąd, który stał się publiczny. Jeśli tak się stanie, nie trzeba unikać odpowiedzi. Więc może wydawać się kłamcą. Najlepszy ze wszystkich wszystko uczciwie opowiedzieć swoją publiczność. Niech ludzie wiedzą o błędzie z tobą, a nie z wrogich stron trzecich.

Podczas przesady własnym uniknąć. Nie obsesyjne i próżny. Pamiętaj: nie trzeba chwalić siebie i innych ludzi. Promowanie osobistą markę powinna przebiegać powoli i pewnie. Nadmierne asertywność i agresywność może narazić Cię egoistą i nie korzystają. Między własnej promocji i przechwałek, istnieje cienka linia, nie przekroczyć.