234 Shares 2114 views

Czy odważą się podróżować tutaj? 14 najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie

Każdy, kto kiedykolwiek jeździł na roller coaster, doświadczyli poczucia kiedy serce idzie do pięty. Niemniej jednak, ta gra może być trudno porównać z opasnyi drogach świata.


Proponujemy wybrać się na wycieczkę na najbardziej niebezpiecznych dróg na świecie, że karzeł najlepsze przejazdy.

Tunel Guolyan, Chiny

Tunel ten jest 1,2 km długości. Został on zbudowany w środku gór i prowadzi do wsi o tej samej nazwie. Mieszkańców tworzy tunel w 1970 roku z pomocą narzędzi ręcznych. Szerokość tunelu – 4 metrów, więc kierowcy muszą być bardzo ostrożnym.

Rynek kolejowy Meaklong, Tajlandia

Na pierwszy rzut oka rynek Meaklong przypomina wiele innych rynku tajskiego … ale tylko do czasu słychać gwizd pociągu, który przeprowadza się z prędkością 15 km / h przez liczniki. Sprzedawcy muszą usunąć elementy i umieścić swoje namioty w ciągu kilku sekund, ustępując pociągu.

Droga śmierci w Boliwii

Droga śmierci łączy duże miasto Boliwii La Paz i centrum dzielnicy Coroico. Zmienia się jego wysokość od 3300 do 360 m, tworzy się zbiór pętli. Pomimo wąskiej drodze, nawet ciężarówki udało się wyprzedzić siebie. Mimo to takie niebezpieczne manewry może skończyć na dnie głębokiego wąwozu.

Eyre Highway, Australia

Patrząc na drodze, to trudno sobie wyobrazić, że to może być niebezpieczne. Niemniej jednak, liczba wypadków w tym 1600 Australian kilometrów autostrady, który został zbudowany w pobliżu osiedli, wiele więcej. Powód jest dość prosty: podróż jest tak nudny ze względu na monotonnych krajobrazów że kierowcy zasypianie podczas jazdy.

Railroad „Nos Diabła”, Ekwador

Ta kolejowa została zbudowana na skale o tej samej nazwie, na wysokości 800 m. Do niedawna turyści mogli jeździć na dachach pociągów, ale teraz to jest zakazane.

Most kolejowy Pamban, Indie

Most stanowi powiązanie między kontynentalnych Indiach i na wyspie, która ma taką samą nazwę. W 1964 most zniszczone z powodu silnego wiatru w ciasną Polkskom. Od tego czasu, gdy prędkość wiatru przekracza 55 km / h, pociąg otrzyma specjalne ostrzeżenie o niebezpieczeństwie.

Karakorum Highway, Pakistan, Chiny

Karakorum Highway jest uważany za najbardziej wysokościowy międzynarodowa autostrada na świecie. Ma długość 2300 km. Jedną z jego części odbywa się na wysokości 4600 m. W letnich deszczach osłabienie go i spowodowały osunięcia ziemi. Zimą droga jest niebezpieczna z powodu możliwych lawinami.

Passage du Gua, Francja

Wydawałoby się, że jest to wspólna droga łącząca wyspę Noirmoutier do Francji. Jednak podczas pływów droga jest całkowicie pokryta warstwą 4-metrowej wody i jest dostępny dla kierowców tylko dwa razy dziennie.

Leh-Manali Highway, Indie

Betonowa autostrada w poprzek wysokie przełęcze górskie, położone na wysokości od 4 do 5 km. Droga jest bardzo wąska, ale lokalne firmy nie boją się jechać tu z dużą prędkością.

Droga do nieba, Chiny

Ta droga ma długość 11 kilometrów, co stanowi 99 zwojów. To prowadzi do buddyjskiej świątyni na górze górskich Tiananmen. W niektórych obszarach, odległość pomiędzy dwoma zwojami wynosi nie więcej niż 200 m.

Droga przez Salar de Uyuni w Boliwii

Betonowa autostrada przez Salar de Uyuni, położony na wysokości 3650 m. Krajobrazy są tak niezwykłe, że łatwo zgubić, a telefony są w zasadzie bezużyteczne. Z grupą, aby bezpiecznie podróżować, ale nie jest to konieczne w celu zbadania tych miejsc samotnie, zwłaszcza w nocy, kiedy temperatura spada do -30 ° C

Droga w kanionie Skappers, Nowa Zelandia

Liczne wąwozy i urwiska, nagłe zakręty, strome zjazdy, mosty wiszące i wąskie drogi – to nie wszystkie niespodzianki, które czekają na tych, którzy chcą przejść przez kanion, Kapitanowie. Lokalne agencje wynajmu samochodów nie zapewniają ubezpieczenia dla tych, którzy idą na podbój trasy.

Dalton Highway, Alaska, USA

Jedynie na odcinku 175 km od autostrady 666-kilometrowej jest pokryta asfaltem, pozostała odległość do pokonania na żwirze. Na całej trasie można spotkać tylko 3 rozliczeń, 3 stacje benzynowe i centrum medyczne.

„Pociąg do chmur”, Argentyna

Całkowita długość toru kolejowego jest 217 km, odległość przejechaniu przez tunel 21, 42 mostka i prowadnicy, część spirali 2 i 2 obrotów. Na niektórych odcinkach dróg pociąg jedzie przez chmury.