193 Shares 7163 views

Jaki jest zbiór w maju? Chub na chrząszcz Maj. Wędkowanie

Często rybacy mówią o chubie jako kapryśną i bardzo nieśmiałą rybę, która jest trudna do uchwycenia. Ale to nie jest prawda. Rybak, który zna wszystkie słabości pucołowca, będzie w stanie go złapać bez większych trudności. Najłatwiej złapać te ryby pod koniec wiosny, najważniejsze jest wiedzieć, gdzie i co złapać pucołowatych w maju.


Cechy głowy

Chub jest dość dużym, silnym i pięknym mieszkańcem słodkowodnych rzek Europy. Największe osobniki tego gatunku osiągają długość około 80 cm i ważą więcej niż 8 kg. Ryba jest pół-smakowita, jego dieta obejmuje mięczaki denne, owady, larwy, gąsienice i paski w górnych warstwach wody, a także glony, które rosną na bagnach i błocie.

Ciało ryby ma wydłużony, cylindryczny kształt, który pozwala mu płynąć z ogromną prędkością, nawet przy szybkim przepływie. Jej siedliska to rzeki o średnim i małym rozmiarze z szybko płynącą wodą. Mogą to być równiny i góry. W przypadku kwaśnych pędów, korzystny jest szybki przepływ oraz piaszczyste lub kamienne dno. Najczęściej występuje w rzekach z gwałtownie, rozerwaniem i kręgosłupem. Bardzo lubi rybę polować na skały lub brzegi, z drzewami lub krzakami zwisającymi nad wodą, z których często padają gąsienice, wszy lub inna zdobycz. Lubi chub na początku maja, aby odświeżyć majowe chrząszcze, które właśnie w tej chwili rozpoczynają swój lot.

W obecności osób ta ryba jest bardzo ostrożna, więc podczas łowienia niepożądane jest hałasowanie lub używanie narzędzi typu flash. To odstraszy rybę i nie dostaniesz pożądanego połowu.

Wybierz miejsce do wędkowania

Jak już wspomniano, chub jest bardzo nieśmiały i niedowierzający ryb z doskonałym wzrokiem. Gdy widzi rybaka, wolałby przejść na emeryturę, bez względu na przynęty. Dlatego lepiej jest złapać ją u wybrzeży, gdzie znajdują się drzewa i krzaki, za którymi można się schować. W przypadku braku takich schronów zaleca się, aby usytuować się nad rzeką, tak aby słońce nie było za sobą: jasne promienie oświetlające Twoją sylwetkę informują pisklę o Twojej obecności. Jeśli ryba nie dostrzega niczego podejrzanego, odważnie połknie przynętę.

Należy również pamiętać, że chub lubi miejsca z szybkimi prądami i często żyje w rzekach, rzekach, kanałach między wyspami. Szczególnie ta ryba lubi spotykać prąd, gdzie woda jest najbardziej nasycona tlenem. Jeśli jednak chodzi o wielką rzekę, warto pamiętać, że chub preferuje odległe miejsca w pobliżu brzegu, z spokojną wodą płynącą.

Ponieważ pisklęcy odrabia się pod koniec kwietnia, na początku maja, po tygodniu odpoczynku od macicy, ryba rozpoczyna zhor, co znacznie ułatwia połowy rybaków. Pomimo nietypowej ryby w pożywieniu, musisz wiedzieć dokładnie, co ma złapać pisklę w maju i jakie narzędzia najlepiej wykorzystać.

Jak złapać łodygi z wędką?

Doskonałe rozwiązanie na wędku. Pręt powinien być bardzo potężny, ponieważ ryba rozpaczliwie walczy o swoją wolność, a jeśli zdołasz odebrać osobie 2-3 kg, słaby pręt nie wytrzyma uderzenia. Linia może mieć grubość 0,18 mm. Ponieważ wiosenna rzeka po pełnej wodzie jest pełna różnych haczyków, należy użyć smyczu. Zależnie od przystawki i przynęty, wybierz odpowiedni haczyk (7-12).

Przy wyposaŜaniu sprzęgła w płuczkę naleŜy uŜyć pływaków, które umoŜliwiają mocowanie konstrukcji dość szybko. Nie powinny być ciężkie i przekraczać wagę 10 g, ponieważ flop może przestraszyć ryby, a połów nie będzie. Zdolność przewozowa pływaka zależy od głębokości, w jakiej planowane jest połowy.

Jeśli połów jest w płytkiej wodzie, zamiast pływaka można używać głową. Pręt lato-kęs ma jedną trudność: ponieważ ukąszenie ryb bardzo ostrożnie, nie zawsze jest możliwe rozpoznanie.

Spinning for chub

W maju zostaje złapany kąsek, który może być cokolwiek, gdyby tylko miał mały ciężar. Długość może wynosić od 2 do 3,5 m (w zależności od wielkości zbiornika, który złapie głowę), a badanie – 10-30 g. Dłuższe przędzenie umożliwia manewrowanie, prowadzenie przynęty wzdłuż bieżącej i pozwala pominąć różne przeszkody. Również wybrane przędzenie powinno być wygodne, aby rzucać lekkimi przynętami na dużą odległość.

Najlepiej wyposażyć przędzenie w obojętną cewkę. Zaleca się stosowanie szpuli o średniej pojemności, na której będzie mieściło się od 100 m do 150 m monolarski o średnicy od 0,18 mm do 023 mm. Używając go, musisz pamiętać o jego rozszerzalności, więc po zaciśnięciu linii musisz wyciąć ryby. Jeśli używasz linii plecionej, jej średnica powinna być minimalna – do 0,11 mm. Używając sygnału warkocza, że ryba usiedli, będzie dość silny cios.

Spinning jest najbardziej odpowiednim sprzętem do połowów wędkarskich. Ponieważ chub pod koniec maja często znajduje się na zakręcie rzek, bardzo łatwo jest go złapać, idąc pewnym dystansem od brzegu, bliżej miejsca karmienia. W tym okresie woda jest dość ciepła, a rybak może połączyć pływanie z wędkowaniem. Możesz uniknąć moczenia sprzętu specjalnego.

Jak złapać pisklę na donce?

Donka – również doskonały sprzęt do łapania chubów. Szczególnie dobrze jest go używać, łowiąc na początku maja. Do walki potrzebny jest dobry twardy kawałek, zdolny wytrzymać duże obciążenie: mimo wszystko, pień może być dość duży, a słaby wędkarz po prostu nie wytrzyma nacisku podczas łowienia ryb. Jest zdania, że ukąszenie nie będzie widoczne z powodu twardego pręta. Ale ten problem może być rozwiązany za pomocą konwencjonalnych urządzeń sygnalizacyjnych. Również dobry jest donka na kruk, który ma specjalną wskazówkę, która pomoże łatwo zobaczyć ugryźć.

Lepiej wybrać szpulę, aby pasowała do pręta. Powinien być potężny i dopasowany do wielkości. Również powinno to być dość wygodne, co pozwoli bez zbędnych problemów wykopać, być może, dużą rybę. Lepiej wziąć linę do opasania o średnicy około 0,25 mm, a sznurek około 0,2 mm, długość do 60 cm.

Ponieważ połowy w pniu w maju odbywają się na ziemi, mając głębokie skały z rozstrzygniętymi zatokami po wysokiej wodzie, lepiej jest użyć płaskiego mocznika dla Osiołka. Przechodzi dobrze między kamieniami i różnymi przeszkodami, które unikają haczyków. Taki zatrzask poprawia zatrzask, pozwalając na swobodne poruszanie się smoczka, co jest niezwykle użyteczne podczas łapania piskla.

Przynęta

Dobre łowienie ryb w maju jest możliwe dzięki właściwemu wykorzystaniu przynęty. Może to być w postaci klejonych piłek lub luźnych. W przypadku marmuru lepiej używać żarł lub ich larw i kleić je specjalnym klejem. Jeśli chub na głębokości, to kule kosztują dodać trochę żwiru, co pozwoli im dotrzeć do dna. Nie używaj zbyt wielu żywych gąbek, zniszczą kulki i wyskakują.

Jak wiesz, chub lubi specyficzne zapachy, więc dodanie mączki kostnej lub krwi do przynęty znacznie zwiększy jego skuteczność, która przyciąga ryby we właściwe miejsce.

Bardzo dobrze jest użyć przynęty zbożowej. Nie jest trudne do gotowania. Potrzebujesz:

– jęczmień perłowy – 2 kubki;

– proso – 1 szkło;

– ciasto – 3 łyżki. Łyżki;

– sól i cukier do smaku.

Zrobić zboża, wymieszać i wlać od 1 do 2. Gotować, aż woda zniknie całkowicie. Uważaj, aby nie owija się owsianka: zapach może odstraszyć ryby. Po ochłodzeniu w zbożach, jako zapach dodaje się sucharki i kostkę .

Jak złapać błąd Maja?

W maju chub trafia dobrze na majowy błąd. Ale ten okres trwa bardzo krótko, więc pożądane jest użycie słabości ryb do owadów w czasie.

Po odejściu majowego chrząszcza z chwytaniem jego problemów: błędy i roje w pobliżu drzew. Można je latać w sieci z motylem. Złóż je do pojemnika z otworami do swobodnego cyrkulacji powietrza. Aby uczynić chrząszcz na haku, konieczne jest przebijanie grzbietu między skrzydłami tak, aby opuścić brzuch. Takie przynęty nie pozwalają chubowi regale na ugryzioną część chrząszcza. Sting powinien być na zewnątrz.

Ponieważ chub preferuje zatopienie chrząszczy, przynęta powinna być systematycznie odtworzona. To poprawi ukąszenie.

Wiosną, ogórek gryzie dobrze dla majowych chrząszczy około tygodnia tuż po odejściu owadów. Potem zaczyna sortować przynęty. Dlatego tak ważne jest, aby nie przegapić właściwej chwili.

Najlepsza przynęta do łapania pucołowatego

Ponieważ chub można nazwać wszystkożernym, przynęta może być bardzo różnorodna. Po pełnej wodzie, gdy woda nie została jeszcze całkowicie wyczyszczona, kąsek nie jest źle złapany przez robaki. Nie pogardza także przynętami w postaci podrobów, wątroby, kawałków kiełbasy, kiełbasek, kawałków ryb lub nieświeży mięsa, gąbki i skorupiaków. Może służyć jako przynęta i stopiony ser, różne owady i ich larwy, żaby. Dobre wykorzystanie jako pijawki przynęty. Szczególną uwagę należy zwrócić na konik polny, które są również traktowaniem chubów.

Jeśli nie zdecydujesz się złapać puszek w maju, możesz użyć przystawki warzywnej. Dobre dla gotowanych ziemniaków, groszku lub jęczmienia perłowego. Chub jest również chleb, zwłaszcza na skorupę. Niektórzy rybacy mówią, że czasem ryba po prostu ignoruje najlepszą przynętę, wybierając skorupę białego chleba.

Przy złapaniu kawałka trzeba wziąć pod uwagę, że chociaż jest wszystkożerne, jego preferencje mogą się szybko zmienić, a nie można określić dokładnie tego, co lubi w danym momencie. Jeżdżąc po połowach, lepiej zabrać ze sobą kilka rodzajów przynęt. Zdarza się również, że w jednym miejscu ryby dobrze sięgają po gąbkę, a drugą – wybierz perłową jęczmień. Określ co to jest najlepszy chub, można systematycznie rzucić wiele przynęt.

Które woblery lepiej wykorzystają podczas łapania piskląt w maju?

Wielu rybaków, zaintrygowanych, na co złapać pisklę w maju, mają tendencję do wybierania woblerów. Ich różnorodność pozwala wybrać najbardziej odpowiedni gatunek. W maju bardzo skutecznie jest używać Salmo Tiny. Ten wobler ma mały rozmiar, wykonany w postaci chrząszczu. Jest bardzo przyciągana przez białego drapieżnika, nie obojętnego wobec owadów. Szczególnie dobrze ugryzie pisklę w maju na woblery tego typu podczas odejścia majowych chrząszczy, gdy są główną dietą chub. Ponieważ takie woblery mogą tonąć lub pływać, lepiej jest wybrać pierwszą opcję: chub preferuje chrząszczanie.

To nie jest złe przynęty chub wiosną na woblerów Smith Camion SR. Chubby po prostu oszaleje, widząc go. Nawet nie bardzo aktywne ryby często rzucają się na niego. Dzięki kulkom wewnątrz, kiedy uderzysz w powierzchnię wody, wobblack wytwarza dźwięk, który przyciąga rybę. Fascynuje swą wibrową grą. Wymiana rodzimych beardless haczyków z klasycznymi haczykami znacznie zmniejszy liczbę nierozstrzygalnych śladów.

Dobrym pomysłem jest użycie ZipBaits Rigge 35F do złapania białego drapieżnika. Dobrze jest używać podczas łowienia na szuwarach lub w innych miejscach z szybkim prądem. Przynęta może być rzucona na dość imponujące odległości, pomimo niewielkich rozmiarów. Okablowanie tego woblera może być jednolite lub agresywne.

Jest wiele innych bardzo skutecznych woblerów. Aby ustalić, który z nich jest najlepszy dla Ciebie, warto zapytać miejscowych rybaków lub rozmawiać z wędkarskimi forami z rybakami. Poradzą Ci dokładnie tę przynętę, która sprawdziła się dobrze podczas łowienia ryb.

Pora dnia na złapanie

Rybactwo w maju pokrywa się z zhor, więc ryby są całkiem aktywne przez cały dzień. Gdy tylko pierwsze promienie słońca zaczną rozgrzewać wodę, aktywny jest ruch ryb, który może trwać cały dzień. Najprawdopodobniej skuteczność złapania tego białego drapieżnika zależy od pogody. Chub najlepiej złapać w słonecznej, spokojnej pogodzie. Pozytywnie pod wpływem lekkiego wiatru dmuchającego od brzegu. Ryby w oczekiwaniu na wysadzone owady zaczynają bardziej aktywny ruch.

Niektórzy rybacy błędnie wierzą, że w bardzo upalnych dniach pieprzenie przestanie dziobać. Ale są w błędzie. W tych dniach ryby po prostu zmieniają obszar karmienia, a gdy są rzucane w różnych miejscach, nadal można znaleźć miejsce, gdzie gryzienie będzie dość intensywne. Dobrze jest łowić o zachodzie słońca.

Jeśli chodzi o nocne połowy, może to być całkiem dobre. Warto jednak rozważyć, że ograniczenia tego badania powinny zostać skompensowane przez instynkt rybaka.

Chub jest silnym wojownikiem!

Pucołowina jest bardzo silną rybą, aż do ostatniej zmaga się w wodzie, żeby nie wpaść w ręce rybaka. Nawet na brzegu trzeba ostrożnie zachowywać się z tym drapieżnikiem, szczególnie podczas usuwania haka. Dziwna ryba może ci ją zwrócić, a twoje połowy kończą się wizytą u chirurga.

Po złapaniu ryb lepiej trzymać je w siatce, która znajduje się w wodzie. Nie nosić, ważąc się dodatkowym obciążeniem.

Biorąc pod uwagę wszystkie zalecenia, nawet początkujący rybak może opanować złapanie białego drapieżnika. Wędkowanie w puszce w maju pozwoli uzupełnić kolekcję wspaniałym trofeum w formie homara. Najważniejszą rzeczą jest uwierzyć w siebie i poznać wszystkie zwyczaje tej ryby.

Cóż za muchę
511 shares 8836 views
Tajemnice Rybaka: wędkarstwo
505 shares 2625 views
577 shares 6600 views