413 Shares 3987 views

Dzhek Cherchill: A Biography i Foto

Podpułkownik Dzhek Cherchill przydomek Mad stał się legendą za życia. Do 89 lat, które zostały przypisane mu przez los, udało mu się zrobić kilka niesamowitych wyczynów, jego biografia przypomina nieco komiczny przedstawienie mitu Herkulesa, ale w rzeczywistości w pierwszej połowie 20 wieku.


Dzieciństwo i młodość

Słynny wojownik Dzhek Cherchill urodził się w 1906 roku w Cejlonie w domu brytyjskich urzędników kolonialnych. Po tym jak jego ojciec został mianowany dyrektor robót publicznych, on, wraz z rodzicami i bratem przeniósł się do Hong Kongu, gdzie spędził swoje dzieciństwo. W 1917 roku Churchill wrócił do Anglii i postanowił dać jego najstarszy syn najlepsze wykształcenie. Aby to zrobić, wysłali Jack studia na króla Williama College dla chłopców w Isle of Man. Informacja jak to objawia się w badaniach, nie przeżył. Ale wiemy, że wiedza zdobyta wystarczyło na studiach młody człowiek wstąpił do Royal Military College Sandherstsky.

Przed II wojną światową

W 1926 Dzhek Cherchill poszedł służyć w Birmie jako część Manchester pułku. Od tego czasu to była spokojna, szybko nudzi wiertła. Jedyną rzeczą, Jack wypełnić swój wolny czas, ścigałem motocykli i łucznictwo, w którym odniósł wielkie opanowanie.

W 1936 roku Churchill zrezygnował i udał się do Nairobi, gdzie zaczął pracować redaktor lokalnej gazety, a czasami stwarzane dla fotografów jak model reklamy. W Kenii, młody człowiek kontynuował naukę gry na dudach i sportu w 1939 roku w Oslo reprezentowane nawet swój kraj na Mistrzostwach Świata w łucznictwie. Nawiasem mówiąc, na kilka miesięcy przed Churchill zajął 2 miejsce w konkursie Brytyjskie kobziarzy, będąc jedynym Anglikiem wśród siedemdziesięciu uczestników.

Feat № 1

Wiadomość o ataku Niemiec na Polskę w szoku brytyjski. Podobnie jak wielu jego rodaków, Dzhek Cherchill postanowił iść do przodu i został wysłany do Francji jako część Manchester pułku. W maju 1940 roku w pobliżu L'Epinet to razem z żołnierzy swojej jednostki zaatakowany patrol niemiecki. Atak nastąpił w historii II wojny światowej, jako jedyny przypadek, w którym funkcjonariusz wróg został zastrzelony przez żołnierzy brytyjskich z łuku. Bohater, który doprowadził Niemców do zamieszania i umieścić je do lotu, okazało się, oczywiście, Jack Churchill, który zabrał ze sobą do przodu, a nie tylko z łukiem i strzałami, ale miecz. Pytany, dlaczego on to rzadkość broni białej, śmiałek powiedział, że bez niej nie brytyjski oficer może nie być odpowiednio wyposażone.

Feat № 2

Wkrótce Dzhek Cherchill zaciągnął się do jednostki „Commando”. Co tam, że nie wie, ale on złapał nazwę, która znalaz zastraszające.

2 dni po Bożym Narodzeniu 1941 roku Jack udział w operacji „łucznictwo” jako zastępca dowódcy, „Commandos”. wojska brytyjskie miały lądować na wyspie Vohs, gdzie Niemcy. W tej walce, Jack wziął dudy, która odegrała wojownicze szkockiej melodii, przed zrzuceniem na wroga z mieczem w ręku. Zarówno zrobił duże wrażenie na Niemców, ale Churchill nie tylko udało się zniszczyć kilka wrogich żołnierzy, ale także zaoszczędzić towarzysza, przyznano mu Krzyż Wojskowy.

Feat № 3

W lecie 1943 roku Churchill prowadził działania 41. „komandosów” jednostki, która ma na celu uchwycenie niemiecki punkt obserwacyjny w pobliżu miejscowości La Molina. W przypadku powodzenia uzyskane sojusznikom możliwość, aby przejść do Salerno przyczółek mający strategiczne znaczenie. Dzhek Cherchill rozkazał swoim żołnierzom linii 50 na 6 szeregach i uciekać do wroga, krzycząc „zespołu !!!”. Unexpectedness 136 niemieckich żołnierzy poddali. Ponadto, 42 z nich są rozbrojone się Jack. Jednak to nie wszystko!

Churchill plunged schwytany broń i rannych na wozie, a następnie nakazał więźniów, aby przeciągnąć ją do najbliższego obozu aliantów. Kiedy Mad podpułkownik został zapytany, jak udało mu się zrobić wrogich żołnierzy do posłuszeństwa, powiedział, że więcej niż jeden raz miał okazję potwierdzić skłonność Niemców do rozkazów bez wątpienia przełożonego, jeśli jest on podany jasny i pewny siebie.

„Za wybitne zasługi” dla swoich doskonałych operacji postępowania w Salerno Churchill został odznaczony Orderem.

Feat № 4

W 1944 roku podpułkownik Dzhek Cherchill został wysłany do okupowanej Jugosławii pomóc partyzantom Iosifa Broza Tito. Dla operacji uwolnienia wyspę Brac dał mu kilkudziesięciu komandosów z 43. i 40. dywizji. Ponadto, zgodnie z poleceniem Anglika otrzymane 1500 jugosłowiańskie partyzantów.

Lądowanie odbyło się na podstawie dźwięków dudy z Churchillem, którzy nadal grać aż do momentu, gdy został ranny. Po nieudanym ataku partyzantów i komandosi zostali zmuszeni do opuszczenia wyspy, a Niemcy znaleźli pułkownika, który był nieprzytomny, i wziął go do niewoli. Widząc dokumenty nazwisk Churchill, myśleli, że mają do czynienia ze względnym brytyjskiego premiera, i wysłał go na samolot do Berlina. Nawet w tej sytuacji, Mad Jack trzymał głowę i zaczął pożar na pokładzie, chcąc uciec po posadzeniu. Mimo, że próba nie powiodła się, a Churchill był w obozie koncentracyjnym Sachsenhausen, Niemcy nie udało się przełamać ten brytyjski Supermana.

Feat № 5

Kilka miesięcy po zawarciu Sachsenhausen Churchill, wraz z innym oficerem, Anglik uciekł, ale został złapany w okolicach Rostocku i ponownie umieszczony w obozie koncentracyjnym. Kilka dni przed końcem wojny i jej kolejnych 140 więźniów podjęło esesmanów z zamiarem wykonania. udało im się skontaktować z kapitanem Vihardom tła Alfenslebenom, który najwyraźniej zdając sobie sprawę z nieuchronności kapitulacji i nadzieję na pobłażliwość ze strony aliantów, wraz z jego żołnierze uwolnili więźniów.

Raz za darmo, Churchill podszedł 150 km i był w Weronie, gdzie został odnaleziony przez Amerykanów.

w Birmie

Niepohamowany Dzhek Cherchill udał się do Birmy, aby kontynuować walkę, teraz z Japończykami. Ale jego plany udało się zmaterializować, a po atomowych bombardowania Hiroszimy i Nagasaki, wojna zakończyła się szybko.

przejście na emeryturę

Co nie był zaangażowany Mad Dzhek Cherchill po wojnie! Zagrał w filmie i opanowaniu skoki spadochronowe. Wkrótce jednak znów chciał wyczynów militarnych, i udał się do Palestyny w ramach Highland lekkiej piechoty. Tam brał udział w kilku potyczkach z Arabami i kilku operacjach ratowniczych, pokazujących cudów waleczności.

Później, Churchill udał się do Australii i służył jako instruktor w Szkole Airborne. Wracając do domu, stał się promotorem surfingu.

Z wojska na emeryturę Dzhek Cherchill (Patrz zdjęcie. Powyżej) opuścił w 1959 roku. Zginął jak bohater w Surrey krótko przed jego 90-lecia w 1996 roku.