589 Shares 2986 views

Ivano Nikołajewicz Kramskoi "Inconsolable Grief"

Ivan Nikolaevich Kramskoy wprowadzeniu techniki domowej jako innowacyjnej reformingu i promotora.


życiorys

Kramskoy I. N. urodził się w 1837 roku w prowincji Ostrogożsk Woroneżu w rodzinie urzędnika.

Ukończył z wyróżnieniem studia w tym samym mieście, malarstwo studiował i pracował jako praktykant w warsztatach malowania ikon, ale tylko rok. W 16 lat opuścił rodzinne miasto i udał się na trzy lata w Rosji, ćwiczyć umiejętności malarza i fotografa, akwarelista retoucher w Charkowie.

W 1857 Kramskoy wchodzi w Petersburgu Akademii Sztuki, bez żadnego formalnego wykształcenia. Jednak szkolenie w Akademii i nie dokończył, ponieważ doprowadziła do powstania „czternaście” i jako protest przeciwko istniejących tradycji instytucji pozostawił uczniom przerwać naukę.

W 1863 roku zaczyna pracować na rzecz Towarzystwa Artystów jako nauczyciel. Stoi na czele grupy, która Towarzyszy organizowanych Artel artystów, a następnie Stowarzyszenie podróżujących wystaw.

I. N. Kramskoy: charakterystyczny kreatywność

Główne gatunki, w których pracował I. N. Kramskoy był portret, czasami stoi na skraju gatunku. Artysta był zainteresowany jego cech charakteru człowieka, obywatela, bogactwa i godności swojego wewnętrznego świata, swoich uczuć i doświadczeń, nadzieje i aspiracje. Kramskoy był mistrzem cech psychologicznych.

Dedykowane i ma ogromne pragnienie sztuki, ciężkiej pracy i bezgranicznej zdolności do pracy, I. N. Kramskoy zmarł na sztalugach, malując portret dr Raufhusa. Żył zaledwie pół wieku, ale pozostawił potomnym bogate dziedzictwo artystyczne. Wiele obrazów mistrza jest przechowywany w Państwowej Galerii Trietiakowskiej.

Historia najbardziej dramatycznych obrazów

Życie rodzinne było tragiczne Archeologia. Bardzo szybko stracił dwóch młodszych synów. W wyniku tragicznych doświadczeń artysty, a on napisał dramatyczny płótnie. „Inconsolable cierpieniu” Archeologii według I. E. Repina był „żywym rzeczywistości”. Źródła twierdzą, że z punktu widzenia głównego bohatera widocznych cech żony autora Sofia Nikołajewna.

Dla „niepocieszony smutek” Kramskoy bardzo długi czas, aby wybrać rozwiązanie kompozycji. Namalował niektóre z jego opcji, ale rozliczane na prosty i zwięzły. Ogólnie rzecz biorąc, praca trwała cztery lata.

Tkanina Archeologia „Inconsolable Grief”: opis

Większość z plandekami wykonane w figurze wzrostu zrozpaczony kobieta w żałobnej sukni z chusteczką w ręku, którą zakrywa jej usta. Łzy zniknęły, ale wzrok skierowany w jednym punkcie. Rysunek wydawał zamrożone w jego rzeźb. Jest coś podobnego do obrazu matki na płótnie Archeologii i Pomnik Ojczyzny, zasmuconego dla swoich synów.

U stóp kobiet rozproszonych, jeżeli przypisane do pomnika i kwiatów. Każdy z nich to nie tylko kwiat – symbol. Czerwony tulipan symbolizuje ogromne pochłaniająca wszystko miłosne, żonkile – symbole śmierci w okresie dojrzewania, ale w tym samym czasie i odrodzenia. Żonkile jeszcze symbolizują możliwość obłęd, który zgodnie z mitologią może powodować długie wdychanie ich zapach, a także niepowodzeń. Zielone łodygi kwitnących i nadal nie pustych pąki roślin symbolizuje życie wieczne. Kontynuując opis obrazu Archeologia „Inconsolable cierpieniu”, konieczne jest, aby zwrócić uwagę na to, co kobieta, stojąca w pobliżu skrzynki z kwiatami i wieniec gotowy, najwyraźniej, do ceremonii pogrzebowej. Wieniec okrągły kształt oznacza również wieczność nieśmiertelność. I wplecione w nim różowy, biały i bladożółte Roses – tkliwość, czystości i czystości, dbanie kochającą kobietę – w tym przypadku matka.

Bohaterka jest prostym codziennym sytuacji, która dodatkowo podkreśla realność sytuacji. Stoi na krawędzi obrazu, prawie intensywniejszej poza nią w kierunku pustki i przerażającej niepewności. Te same czarne void gapi i za matkę – w tle za kurtyną. Symbol duchowej pustki, ciemności napełnił serce kobiety, nie widząc pozytywną przyszłość – tylko czarny smutek, ból i cierpienie tragedii czekał na nią przyjść!

Farbowanie tkaniny Archeologia „Inconsolable Smutek”, a także jego nastrój ponury. Używane kolor brązowy i szarości.

Tkanina Archeologia „Inconsolable Grief” – jeden z najbardziej dramatycznych nasyconych dzieł mistrza.