624 Shares 8564 views

Czas przetwarzania fińskiego wizy w Petersburgu, Moskwie, Władywostoku. Jak sprawić, by wizy fińską

Finlandia – cudowny kraj! Wiele osób marzy, aby tam pojechać. Ktoś – po prostu odpocząć, niektóre – do zapoznania się z kulturą i tradycjami miejscowej ludności, inni – do pracy. Ale to wymaga wizy. A także wiele innych dokumentów. Więc, co jest terminem rejestracji wizy fińskiej, a także, co jest wymagane, aby ją uzyskać, należy zauważyć szczególną uwagę.


W skrócie, proces

Fiński wiza jest bardzo popularny wśród rosyjskich obywateli. A wszystko dlatego, że jest bardzo łatwy do uzyskania, w przeciwieństwie do wielu innych (na przykład z USA). Zwłaszcza jeśli robisz to w Petersburgu, który jest otoczony przez państwo. Ale terytorium Federacji Rosyjskiej, można to zrobić nawet w Moskwie, Murmańsku, Władywostoku, etc. Wiele miast mają konsulaty lub ambasady. A okres wydawaniu wiz fiński konsulat w Petersburgu lub w Władywostok, Moskwa jest prawie taka sama.

To prawda, że jest coś wart, aby pamiętać. Konsulat Generalny może służyć tylko mieszkańcom Northwestern Federal District. Może z wyjątkiem obywateli Obwodu Kaliningradzkiego. Konsulat, położony w Pietrozawodsk i Murmańska, zaangażowany w służbę tylko jego mieszkańców. Oznacza to, że ci ludzie, którzy są zarejestrowani w okolicy. Dla wszystkich innych, otwiera swoje drzwi ambasady metropolitalny. Lub ośrodki regionalne z akredytowanych biur podróży. To prawda, że termin rejestracji fińskich wiz w Moskwie będzie większa niż w Petersburgu. To dlatego, że metropolita Ambasada bierze wszystkich z całej Rosji. W związku z tym klient więcej. I nie mają czasu, aby służyć wszystkim szybko. Będziemy musieli poczekać.

centra wniosku wizowego

O nich powiedzieć wiele. I pierwszą rzeczą, aby pamiętać – termin rejestracji fińskiego wizy w centrum wizowego jest minimalne, ale koszt usług drogich. A wszystko dlatego, że proces dla klientów centrów łatwiejsze. Co trzeba zrobić? Pierwszy – aby zebrać pewne dokumenty i wypełnić kwestionariusz. Po drugie – umówić w dowolnym Visa Center. Można to zrobić telefonicznie lub za pośrednictwem strony internetowej. Wiele z nich jest także bez powołania. Trzeci – ubiegać się upragnionego dokumentu (lub raczej, stempel w paszporcie). Jest nawet łatwiej – można zapłacić wysyłki kurierem.

Po pakietu dokumentów przedłożonych osoba musi zapłacić za opłaty wizowej i usług. Sprawdzić odebrać koniecznością! Następnie klient otrzyma długo oczekiwany wizy roczne.

Jak zabrać?

Po zakończeniu okresu rejestracji wizy fińskiej, osoba musi wziąć ją. Jak to zrobić? Istnieje kilka opcji. Pierwszy – wziąć osobiście. Aby to zrobić, trzeba będzie przedstawić paszport obywatela Federacji Rosyjskiej, a także umowę agencyjną. Potrzebują, a przysłowiowe opłaty za płatności czekiem. Do centrum pracownicy wiedzą – usługa jest wypłacane.

Druga opcja – do uzyskania wizy przez najbliższych krewnych. Komunikacja z nimi też trzeba potwierdzić. Paszporty będą wystarczające. Nadal można brać go przez pracownika firmy. Trzeba będzie notarialnie pełnomocnictwa oraz kopię paszportu.

Lub, alternatywnie, odebrać wizy przez osoby trzecie. Ale tu trzeba kopię paszportu i pełnomocnictwa.

Pakiet dokumentów

Zatem termin rejestracji fińskiego wizy – to jedno. Ale jakie są niezbędne dokumenty do jej uzyskania – więcej. Naturalnie, potrzeba formularzu wizowym. Jest możliwe, aby wypełnić lub ręcznie (ale niekoniecznie drukowane w łacińskimi literami) lub na komputerze.

Nadal potrzebują paszport Rozmiar obrazu (47 do 36 mm). Paszport – jest konieczne. I musi być ważny przez co najmniej trzy miesiące po tym jak mężczyzna wrócił z Finlandii. I to ma obowiązek zatrzymać się dwie puste strony. Wykazują potrzebę i kopię paszportu wewnętrznego. Wszystkie strony są wypełnione – reszta nie. ubezpieczenie zdrowotne – jest również nieodzowna. Kwota ubezpieczenia jest standard – minimum 30 000 euro. Nadal potrzebują biletów lotniczych w obu kierunkach, a potwierdzenie rezerwacji hotelu lub mieszkaniu (umowy najmu). Jeżeli potencjalny podróżnik zamierza mieszkać z przyjaciółmi lub rodziną, potrzebujesz zaproszenia. Stanowią wolnego formularz. Zaproszenie musi być sponsora (imię i nazwisko, numer telefonu, adres, a następnie, co ma do turysty).

Jadąc samochodem, trzeba pokazać drogę do konsulatu (na piśmie), prawo jazdy, TCP i „Zieloną Kartę” (Międzynarodowe ubezpieczenie standardowe).

dokumenty dodatkowe

Oprócz powyższego, trzeba będzie coś innego. W szczególności – w rachunku zysków i strat. Jej prace znajdują się w miejscu. To musi być informacja o tym, kto opuszcza stanowisko człowieka, jego wynagrodzenia, stażu pracy w zakładzie. I, oczywiście, ważne jest, aby podkreślić, że na czas trwania podróży on dopuścił. Bezrobotnych, odniesienie to nie jest potrzebne. Uczniowie muszą wziąć zaświadczenie z dziekanem, że są studenci uczelni.

Jednak w celu potwierdzenia ich dochodów jest wymagane każdy. Czas przetwarzania wizy fińskiej zostanie zmniejszona w czasach, jeśli dana osoba jest przekonanie przedstawicieli konsulatu, że jest on w stanie samodzielnie ponosić koszty ich pobytu na terytorium innego państwa. Generalnie, wymagania brzmią następująco: osoba za każdy dzień pobytu musi być w posiadaniu 30 euro. Dlatego, aby mieć konsulat nie miał zbyt wiele pytań, konieczne jest złożyć oświadczenie z konta bankowego. Jeżeli dana osoba zostaje wysłany do Finlandii na dwa tygodnie na mapie powinny być 420 euro. Ale lepiej jest, jeżeli kwota będzie 500-600. nie będzie zbędne.

Jeżeli dana osoba nie jest bogaty, musi list sponsorski. Jest to dowód, że powierzono komuś innemu za jego wydatków. Oprócz oficjalnego oświadczenia, pod warunkiem kopię sponsora paszportu – małżonka, rodziców, itp

Jak długo czekać na wyniki?

A teraz bardziej szczegółowo o tym. Wiele osób obawia się, że ostatecznym terminem rejestracji fińskiego wizy w Petersburgu lub w jakimkolwiek innym mieście zbyt długo. Ale bądź co bądź, wniosek może być złożony do konsulatu przez maksymalnie trzy miesiące przed datą podróży przychodzi. Generalnie zaleca się, aby skontaktować się z ambasadą na dwa tygodnie przed. Ale nie później.

W przypadku, gdy osoba nie jest zadowolony z terminem rejestracji fińskiego wizy w Petersburgu lub w innym mieście, konieczne jest uzgodnienie z góry – tylko przy składaniu wniosku. Ale! Bez pisemnego uzasadnienia, co jest powodem, dla którego „szybkim” wydania wizy, to nie będzie działać. Należy wziąć to pod uwagę. Dokładnie takie same jak te, które przyspieszy rozpatrzenie nie będzie możliwe po przyjęciu dokumentów. A jeśli osoba podróżuje do kraju, do reszty – można mieć pewność, że wiza nie robi tego przez trzy dni. Jest to, że w Moskwie. Ale tam i tak wielu ludzi przyciąga.

specjalne warunki

Zatem wypowiedzi ludzi, którzy mieszkają na moskiewskich 500 kilometrów, zwykle uważane za trzy dni – jeśli to możliwe. Konieczne jest, aby przyspieszyć ten proces? Uzupełnieniem 70 euro rozwiąże wszystko. Przez trzy dni może podjąć decyzję tylko wtedy, gdy dana osoba osobiście przybył do Moskwy ze swojego rodzinnego miasta. Nawiasem mówiąc, to ma on prawo do przedstawienia dokumentów i ich krewnych (żona / mąż, dzieci). Ale tylko z powodu, aby potwierdzić. W sobie jest to konieczne, aby mieć rosyjski paszport lub dokument, w którym ustalenia miejsca zamieszkania.

konwencjonalny moment

Więc ogólnie, termin rejestracji fińskiego wizy w Petersburgu, a także w innych miastach, to około 12 dni. Czasem mniej, a czasem więcej. Tutaj, w rzeczywistości, to wszystko zależy od pory roku. Napływ turystów w Finlandii jest znacznie wzrosła w grudniu i styczniu. Oznacza to, że w czasie świąt Bożego Narodzenia. Ponieważ, z reguły, w tym okresie w Finlandii jest bardzo piękne i ciekawe. Dlatego też, aby nie być zdenerwowany w oczekiwaniu, że jest to konieczne do załatwienia kwestii uzyskania upragnioną pieczątkę w paszporcie z dużym wyprzedzeniem – nie przez dwa tygodnie, a gdzieś w ubiegłym miesiącu. Ten człowiek nie ma nic do stracenia, zwłaszcza gdy wysłany do kraju na kilka dni lub tygodni na odpoczynek. Wszystkie takie same, wiza wydawana jest na 90 dni. Jeśli trzeba zorganizować go na dłuższy okres czasu, należy posiadać pozwolenie na pobyt.

w końcu

Na koniec chciałbym również zwrócić uwagę uwagę pewne niuanse. Jak, na przykład, jest terminem rejestracji wizy fińskiej bez rejestracji w Petersburgu? Dobrze, jeśli pamiętać, że Konsulat Generalny ma prawo wyłącznie służyć mieszkańcom Northwestern Federal District, ten problem został wyeliminowany. Ludzie, którzy nie mają miejsca zamieszkania w Północno-Zachodnim Okręgu Federalnym, gdzie wiza nie jest sformalizowany.

Ale można je dostać w innych miejscach. centra wizowe są w Moskwie – nie trzeba nagrane, to trwa od 9 rano do 5 po południu. W stolicy nie ma ambasady. Ale są ludzie, odbieranie jest możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu – od 9 do 12 rano. Tylko trzy godziny na. To nie pasuje do wszystkich (nie wiele ludzie są gotowi czekać, a nagranie jest zwykle podzielony na wiele tygodni wcześniej), ponieważ oni odwołać się do centrum wizowego, gdzie można zapłacić trochę więcej i szybko zrobić wszystko. Czas przetwarzania fińskiego wizy we Władywostoku, Moskwie, Murmańsku, aw innych miastach jest znacznie mniejsze ramy czasowe, jeśli będziemy korzystać z ich usług.

W ogóle, jak można zobaczyć, poprosić o stempel w paszporcie powitalny umożliwiający podróż w Finlandii nie jest zbyt trudne. Po prostu trzeba się przygotować na to, co będą musieli poczekać (ponownie – datę jego nabycia, a następnie – jak długo będzie produkować dokumentu), a także pakiet wszystkich certyfikatów i zezwoleń wymaganych przez konsulatów, ambasad i ośrodków. W każdym razie, to lepiej to zrobić wcześniej niż przepłacać. Zwłaszcza biorąc pod uwagę aktualny kurs wymiany, raczej duże cen. Zbieranie jest, na przykład, 35 euro.