830 Shares 7858 views

Biografia Prishvina dla klasy 6. twórczy pisarza

MM Prishvin – samorodek literatury rosyjskiej, który stał się sławny dzięki pisarza niezwykle jasne i piękne historie i opowieści o przyrodzie. Biografia Prishvina (Grade 6) jasno wynika, że to była natura tego rodzaju rdzeń jego dzieł literackich i tym źródłem, z którego czerpał inspiracje. Znaczna część jego prac Prishvin poświęcony dzieciom. Wśród znanych kompilacjach i działa najbardziej przydzielone „zwierzę Chipmunk”, „Lisichkin chleba”, „sklep słońce”, i tak dalej. D.


Biografia Prishvina (6 klas)

Więc Prishvin urodzony 4 lutego 1873 w majątku rodzinnym Chruszczowa-Levshino, Eletski County, prowincji Orel, który został odziedziczony przez jego ojca z jego dziadka – bogatego właściciela ziemskiego.

Ojciec Prishvina Mihail Dmitriewicz żył, jak mówią, na wielką skalę. Uwielbiał polowania i karty do gry, która jest tak opóźnione to, że pewnego dnia stracił bardzo dużą sumę pieniędzy i był zmuszony zastawić majątek i sprzedać swoją stadninę. Z prądem nie mógł odzyskać i ostatecznie zmarł z powodu paraliżu.

Matka przyszłego pisarza Maria Iwanowna była silną kobietą i był w stanie poprawić sytuację. Pozostawiony bez męża z pięciorgiem dzieci, mimo że był w stanie nauczyć się ich wszystkich.

nauka

Na pierwszy Michael byłem w szkole podstawowej wsi, a następnie przenosi się do Eletskii szkoły, ale nie miał konflikt z jednym z nauczycieli, a więc chłopiec został wydalony. Prishvin musiał iść na żywo z wujkiem matki Iwana Ignatov w Tiumeń, gdzie był zaangażowany w poważnej produkcji przemysłowej. Tam, Michael Alexander studiował w szkole realnej w ciągu 6 lat.

W 1893 roku, Michael wszedł do Ryga Instytut Politechniczny i dołączył do marksistowskiej okrąg, za co został aresztowany. Spędził rok w więzieniu Mitavskoy, a następnie wysłał go na wygnanie w jego rodzinnej jelec, i przebywał tam od 1898 do 1900 roku. Następnie udał się do Niemiec i tam ukończył Uniwersytet w Lipsku, otrzymał agronom zawodu. Karierę zaczął z pozycjami Zemský agronomów w Ługańsku i Klin powiatów.

kreatywność Prishvina

Jego pierwszym dziełem literackim było opowiadanie „Sasza”, wydanej w 1906 roku w wydaniu „Wiosna”. Prishvin bardzo lubiący etnografii i folkloru, więc udał się do podróży do północnych prowincji, gdzie studiował kulturę miejscowej ludności. W 1907-1908 pisał zbiór esejów i opowiadań, które później stały się książki „Dla magiczne kule» i «w już ziemi przerażone ptaki.”

Jego podróż udał się do Kazachstanu, Krymu i Zavolzhye, a jednocześnie dużo pisania. Wkrótce stał się dość dobrze znany pisarz i zaprzyjaźnił się z krytyków literackich, takich jak M. Gorkiego, Tołstoja, D. Merezhkovsky. Pod kierunkiem Gorkiego z Prishvin w latach 1912-1914. wydał swój pierwszy zbiór utworów.

praca

W Pierwszego Świata, był korespondentem wojennym i pielęgniarek linii frontu. Po rewolucji 1917 Prishvin nadal pracował jako agronom, a następnie nauczycielem w swojej szkole Eletskaya, następnie został dyrektorem okręgu szkolnego Dorohobuż.

W ciągu 20 lat stworzył wiele książek dla dzieci i opowieści myśliwskich zawartych w zbiorach słynnego „Nature Kalendarz”.

Biografia Prishvina (6 klasa) zawiera interesujący fakt, że w 1923 roku rozpoczął pracę na autobiograficznej pracy „łańcuch Koshcheeva”.

W ciągu 30 lat, znów zaczął dużo podróżować. Jeździł po całym centralnej Rosji, na Dalekim Wschodzie i na dalekiej północy.

Prawie wszystkie prace były publikowane nawet w życiu pisarza. W nich opisał swoje wrażenia komunikowania się z naturą i zwierzętami. Nic dziwnego, że nazywany jest „piosenkarka rosyjskiej natury” jego talent czcili wielu znanych pisarzy. Od Prishvin kochał przyrodę, i jak opisał go, nikt inny nie mógł.

Blogi

Biografia Prishvina (6 klasa) ma dokładnych danych, że jego najbardziej zaufanych współpracowników były pamiętniki, że pisał niemal od dzieciństwa (od 1905 roku). Więc jego ojciec nauczył robić. I robił to do końca swoich dni. Według objętości one przekroczone wszystkie jego prace ośmiu objętość kilkakrotnie, a nawet częściowo został opublikowany.

Prishvina życie zostało przerwane w Moskwie 16 stycznia 1954 r. Został pochowany na Wwiedienskiego cmentarza.