748 Shares 3825 views

Harm i korzyści skorupce. Zastosowanie skorupce

Trudno znaleźć osobę, która nie wie, co skorupkę. W postaci odpadów jest okresowo pojawia się w każdej rodzinie. Ale można go stosować? Co szkodzi ludziom i wykorzystanie skorupce?


Warto powiedzieć, że ten bezcenny dar natury ludzi używać do różnych celów. Stosowany jest do odzyskania. Harm i korzyści skorupce były znane starożytnych uzdrowicieli. Poradzili swoich pacjentów jeść surowe jajka prawo całkowicie. To pozwoliło nam uzupełnić organizmowi wszystkich niezbędnych elementów do jego normalnego funkcjonowania.

struktura

Aby zrozumieć szkody i korzyści skorupce może być tylko starannie studiował kompozycję. Wartość produktu naturalnego polega przede wszystkim na tym, że składa się z 93% węglanu wapnia. Substancja ta, która jest łatwo przyswajalne przez organizm człowieka, wzmacnia nasze kości i zęby. Ponadto, w porównaniu z efektami suplementacji wapnia, które można kupić w aptece, skorup ma wyraźne zalety. Przede wszystkim oni do wniosku, że najbardziej skutecznym organizm pozbywa się niedobór tego ważnego elementu dla niego, jak wapń.

Obecnie możemy powiedzieć, że skorupka jajka: korzyści i szkody, właściwości i skład chemiczny – dokładnie studiował nauki. Stwierdzono, że oprócz węglanu wapnia, w ten cudowny dar natury zawiera kolejne dwadzieścia siedem pierwiastków śladowych, z których każdy jest ważny dla prawidłowego funkcjonowania wszystkich układów organizmu.

W swojej listy składającej się z miedzi, krzemu i fosforu, żelaza, cynku, manganu, magnezu i glinu. Ponadto, skorupa jaja zawiera w swym składzie aminokwasów, takich jak metionina, izoleucyny i cystyny i lizyny. Te cenne składniki produktu daje również wiele użytecznych właściwości.

Przygotowanie leku

Jeść skorupki z kurczaka wymaga uprzedniego przygotowania produktu. Musisz być pewny wziąć świeże jajka. Że to, co oni mają kolor – biały lub brązowy, nie jest tak ważne. Ponadto niezwykłe produkt dietetyczny myte przy użyciu mydła, dokładnie przemyto i następnie gotuje się gotować. Na tych samych przyborów być emaliowane bez odpryskiwania. Nie należy gotować lek z tej skorupy, która miała kontakt z metalem.

Następnie oczyścić jaja. Obudowa, uwolnione od wyściółki jej folii osuszone. W tym celu wystarczy, aby rozproszyć na płytce i pozostawiono na 2-3 godzin w temperaturze pokojowej. Nie suszyć w suszarce muszli lub w bezpośrednim świetle słonecznym. W tym przypadku, może ona stracić ten charakter aktywność biologiczną. Potem już przygotowane materiały powinny być zgniecione w moździerzu porcelanowym do konsystencji proszku.

Do wytwarzania leku podaje się ewentualnie stosować powłokę z kurczaka. można wziąć dowolny jaj drobiu. Lek wykonany z muszli jest dość skuteczny. Należy jednak mieć na uwadze, że przyniesie maksymalne korzyści tylko wtedy, gdy jedzenie ptak nie dodawano żadnych dodatków chemicznych.

uzdrowicieli ludowych znać zalety i właściwości skorupy jaj przepiórczych. Lek wykonany z tego materiału, to w pierwszej kolejności do jej wartości. Jako część powłoki przepiórek to elementy takie jak magnez i selen, które mają istotne znaczenie dla organizmu. Ponadto, lek przepiórki trawione znacznie lepiej niż ten, przygotowany z użyciem jaj kurzych.

Jak wziąć?

Suszone, a następnie ostrożnie pokruszone skorupki jaj dodawane do gotowych potraw. Ale przed tym, dla większej skuteczności pożądane jest, aby rozpuścić w soku z cytryny. Taka kombinacja pozwala wapnia być absorbowane przez organizm o wiele lepiej. Przygotuj swoją prostą. To wystarczy umieścić kawałek muszli w małym naczyniu i dodać kilka kropli soku z cytryny. Taka mieszanina nadaje się do zup i sałatek.

uzdrowicieli ludowych, którzy studiowali obrażenia i wykorzystanie skorupce, zalecić jego przyjęcie nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Niemowlęta powinny mieć małe dawki. Wraz z wiekiem, dawka jest stopniowo zwiększana i może być w zakresie od połowy do trzech gramów w ciągu dnia.

Wzbogacenie wapń

Według popularnych uzdrowicieli, do ciała, aby w pełni rozwijać i funkcjonować, skorup dieta powinna być obecna w każdej jednostce. Korzyści i szkód z tego bezcennego daru natury znanego ludziom od wieków. Największą wartość tego narzędzia polega na zakończeniu organizmie brakuje wapnia. Metaboliczne zaburzenie substancji, szczególnie w systemie szkieletowym, prowadzi do krzywicy u dzieci we wczesnej próchnicy, skrzywienie kręgosłupa, osteoporoza, osłabienie aktywności rodzajowe kobiety, włosy i paznokcie stan pogorszenie, krwawienie dziąseł, drażliwość i t. D.

Z braku wapnia w ciele cierpi odporności. Osoba zaczyna chorować często przeziębienia, które opracowane alergie i wiele innych chorób.

Oprócz środków farmaceutycznych zawierających gips, wapno, soda i miodu. Jednak ten cenny minerał jest trawiony lepiej z jaj w skorupkach. I nie jest to proste wytłumaczenie. Fakt, że jej skład chemiczny jest podobny do naszych zębów i kości. Prowadzi to do maksymalnej absorpcji. To zaleca podjęcie uzdrowienie kobiety naturalnego produktu planują mieć dziecko. Dostępne w sklepach organizm wapnia ułatwić poród.

dzieci skorupce

Naturalny środek, wykonany własnymi rękami, jest bardzo przydatny dla dzieci. W pierwszych trzech latach życia wielkiego pomoc dla swojego ciała staje się skorupy. Korzyści i szkód z tym produktem powinny być dokładnie badane przez rodziców, które uzdrowicieli ludowych zalecamy dodanie naturalnego wapnia w żywności dla niemowląt. Pozwoli to na uniknięcie takich patologii jak krzywicy, niedokrwistości i skazą.

Objętość pudrem skorupek jaj, które dają dzieciom jest różny i zależy od ich wieku. Od sześciu miesięcy do roku dziecko nieszczęśliwy wystarczająco dozowanie – dosłownie na czubku noża. Dla dzieci w wieku od jednego do trzech lat wielkość naturalnego leku powinna zostać podwojona.

Pozbycie się różnymi patologiami

Ponadto do wzbogacania organizmu wapń, skorupy mogą mieć działanie pobudzające na szpiku kostnym, katalizują powstawanie krwi. Medycyna ludowa zaleca ten wspaniały produkt naturalny dla tych, którzy cierpią z powodu astmy. Jedzenia zdrowego produktu zwalnia pacjenta przed atakami lub przynajmniej złagodzić je. Środki jaj powłoki może być stosowany w leczeniu procesów wrzodziejącym w dwunastnicy, zapalenie żołądka, biegunki i oparzeń. Jest w stanie kruszyć kamienie w nerkach i pęcherzu moczowym.

Niekorzystna sytuacja ekologiczna, która stała się jednym z głównych problemów naszej planety powoduje gromadzenie się w organizmie pierwiastków promieniotwórczych, które zawierają gleby, wody i atmosfery. W rezultacie, ludzie cierpią z powodu różnych chorób, znacznie pogorszyć ich stan zdrowia. Drukuj elementy radioaktywne pomoże nam skorup. Ona nie pozwoli szkodliwe substancje gromadzą się w szpiku kostnym.

Prawdopodobieństwo negatywnych skutków

Kiedy próbuje leczyć się z wszelkiego rodzaju choroby nie zaszkodzić organizmowi, należy poważnie dać sobie odpowiedź na pytanie: „Jakie są korzyści i szkód od otrzymania skorupkę może być” Tak, wspaniały dar natury jest w stanie pomóc człowiekowi w rozwiązywaniu wiele problemów zdrowotnych. Jednak, nie powinny być podejmowane dla pacjentów cierpiących na raka, a te, których patologia wiąże się z nadmiarem wapnia. Ponadto, przed podjęciem lecznicze leku należy dokładnie zdezynfekować skorupki jaj. Fakt, że na ich powierzchni często żyją salmonelli. Uniknąć zanieczyszczenia jaj umyć pod bieżącą wodą z mydłem.

Należy również pamiętać, że nie zaleca się stosowania skorupki jaj kaczek i gęsi. W tym przypadku ryzyko zakażenia zwiększa się znacząco.

Inne aplikacje

Od czasów starożytnych, naturalny produkt jest stosowany w wielu dziedzinach życia ludzkiego. Tak, ogrodnicy zrobić nawóz z skorupce.

Rolnicy Kurczaki karmione go. To zwiększa ich produkcję jaj. Korzystanie skorup jaj i gospodyń domowych. Oni go dodać do prania w praniu. To sprawia, że możliwe do wybielania tkanina nie jest gorsza niż przy użyciu środków chemicznych.