756 Shares 983 views

Kapusta mucha i odpowiedź na nią

Oczywiście, głównym celem każdego ogrodnika – jest uzyskać dobre zbiory na gruntach prywatnych.

Niestety, na drodze do niego nie zawsze są owady i szkodniki, które bardzo chętnie spożywają warzywa, zmniejszając do zera ogrodników pracy. Szczególne wysiłki w tym zakresie dostarcza kapusty muchę.

Często właściciele podmiejskich nieruchomości, zajmujących się uprawą warzyw, po jakimś czasie zauważysz, że kapusta zaczyna zanikać. Wiele atrybutów tej banalnej deficytu wody, więc natychmiast wyjąć węży ogrodowych i wody kapustę do maksimum, pewnie spodziewa się, że po dzień lub dwa roślina ożyje. Ale czas mija, ale łóżka z kapustą nadal w tym samym, a niekiedy nawet gorszym stanie, a następnie ogrodnicy zaczynają się zastanawiać, co się dzieje, a niektóre są nawet przeżywa łagodny panikę.

Ale nie wszystko jest wyjaśnione przez brak wilgoci. Szkody spowodowane w uprawach kapusty muchę. Jest to bardzo niebezpieczne dla szkodników kapusty.

Jaki rodzaj owada

Należy zauważyć, że dana osoba jest traktowana jako dorosły owad do uszkodzenia kapusty nie powoduje. Kolejna rzecz – larwy w locie kapusty. Niszczą również kapustę. Jednak nie wszystkie tak źle, jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Oczywiście, używając swatter lot lub konwencjonalnego kapustę rzep nie zapisać, ale środkiem do zwalczania szkodników powyżej wciąż istnieje, i to nie tylko na temat chemikaliów.

Należy podkreślić, że szkody w uprawach powodują dwa gatunki owadów: wiosną i latem kapusta latać. W tym przypadku, nie ma dużej różnicy między nimi, poza tym, że były to „potomek” z drugiej.

Początkujący ogrodnicy powinni być świadomi, że obie odmiany tego owada może przynieść ogromne szkody dla łaty kapusty. Nie wolno nam zapomnieć, że lato leci w zimie nie odleci, pozostając w ogrodzie aż do wiosny, a wraz z nim trzeba zacząć produkować potomstwo, które następnie rosną na wiosnę, „kopie”.

Funkcje szkodnika

W uczciwości, należy stwierdzić, że kapusta wizualny latać trochę różni się od zwykle. Mimo, że ma szereg mniejszych rozmiarów i jaśniejsze niż ostatnio.

Gdy pojawiają się larwy

Faza początku pojawienia się larw muchy wiosna – okres kwitnienia bzu, gdy gleba na głębokości 8 cm rozgrzewa się do około 10 stopni Celsjusza. I ten moment jest swego rodzaju punkt odniesienia dla wszystkich nieszczęść, które są w stanie spowodować tego owada. Dlaczego? To bardzo proste. Samica locie kapusty wiosną jest gotowa spełnić funkcję reprodukcyjną – to składa do 150 jaj. I robi to w kołnierzu warzywa korzeniowe lub w bezpośrednim sąsiedztwie grudek pod humusu.

Po półtora tygodnia z jaj wylęgają się larwy, które powodują nieodwracalne szkody w uprawach.

Niebezpieczne kapusta mucha

Młode ptaki wymagają ciągłego zasilania, a cel ten osiąga się kosztem białym systemu korzeniowego. I często cierpi nie tylko tworzenie, ale liście roślin. W wyniku zniszczenia kłącza, przez które kiełki otrzymuje składniki odżywcze, w końcu umiera wszystkie warzywa.

Średni okres uszkodzenia wynosi od 3 do 4 tygodni. Okres ten jest wystarczający, aby stać się larwa w poczwarki. Proces ten odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie kapusta, który był pokarmem dla larw. 21 dni po ostatnim formowania poczwarki drugiej generacji wyżej wymienionego owadzich urodzeniu. Ponadto, przy tworzeniu sprzyjających warunkach może pojawić się trzeci, a nawet czwarte pokolenie kapusty locie. Jedynym pocieszeniem w tym przypadku jest fakt, że najnowsza generacja szkody wyrządzone jednostkom będzie mniej znaczący niż „przodków”.

Eksperci zalecają, że w celu zminimalizowania szkód regularnie obrót warzyw.

Pest metod kontroli

Ponieważ kapusta mucha jest najgorszym wrogiem biały, bardzo pilne dla wielu pozostaje pytanie, w jaki sposób pozbyć się tego szkodnika.

chemikalia

Jednym z popularnych sposobów kontrolowania owadów, jest oczywiście rośliny przetwarzania pestycydami. Obecnie istnieje arsenał leków, które skutecznie niszczy kapusty muchę. Wystarczy udać się do rynku lub w specjalistycznych sklepach i kupić. Następnie przeczytać sposób użycia etykiety i czynu. Można używać narkotyków, takich jak „malationu” lub „Bazudin”. Jeśli nie zalecają stosowania chemikaliów, kapusta latać środki kontrolne, które skutecznie niemal wszystko jest łatwo zniszczone przy pomocy naturalnych składników.

środki zapobiegawcze

Ci, którzy są poważnie zaniepokojeni, jak radzić sobie z kapusty locie, trzeba pamiętać: najlepsza broń – jest zapobieganie. Przede wszystkim, jak już podkreślono, nie zapomnij o rotacji warzyw.

Jest to obowiązkowe, aby wyrzucać poza ich kolb zakresie uprawy roślin po odetnie korek. W ten sposób znacznie zmniejszają ryzyko powstania wiosennej kapusty locie w przyszłym roku. Nie zapomnij regularnie pług na terytorium kraju, w którym dorastał kapustę. To zniszczy większość larw, które już pupate.

Oczywiście, groźny przeciwnik – kapusta latać. Metody radzenia sobie z tymi owadami, oczywiście, jeden nie ogranicza się do prewencji. Co można zrobić więcej?

Alternatywne środki kontroli

Niektórzy eksperci zalecają, aby wydobyć wodę z gleby do rośliny uziemienia się procedurę. Aby to zrobić, należy usunąć wierzchnią warstwę gruntu, znajdującego się w odległości 10-15 cm od rośliny, i to jest miejsce, aby zabrać ziemię z innego miejsca, znajduje się w granicach ogrodu (takich jak obszar, gdzie jesteś sadzenia cebuli lub marchewki w ubiegłym roku).

Tak więc okazało się, że nadal podatny na kapusty locie. Środków zwalczających owady mogą być skutecznie połączone i łączą.

Pewna część specjalistów w zwalczaniu owadów radzi obkladyvat każdej głowicy papieru kapusty. Najpierw trzeba przygotować papierowe koła o średnicy 15 centymetrów. W środku ich potrzeby wyciąć otwór na łodygi kapusty, następnie robimy nacięcie wzdłuż promienia koła do jego środka. W następnym kroku należy wywieszono na łodydze preformy i umieścić go na ziemi. Dzięki temu można dołożyć wszelkich starań, aby potomstwo kapustą latać nie było na trzpieniu lub sadzonka gleby w jego pobliżu, a struktura papieru. Naturalnie jaja na kołach wkrótce zginie, i nie zamienił się larw.

Kolejna część doświadczonych ogrodnicy skutecznego zabicia szkodników przez nanoszenie na rośliny z naftalenu lub pył tytoniowy. Niektóre użycie tsvetolovushki leczonych specjalnym klejem.