385 Shares 9013 views

Dlaczego po jedzeniu ból brzucha.

Chciałbym szczegółowo opisać czytelnikom, dlaczego żołądek boli po jedzeniu. Zacznijmy od opisu natury bólu i powiedz, jak obliczyć tę chorobę lub tę chorobę.


Najczęstszymi objawami choroby narządów trawiennych są bóle żołądka po spożyciu I uczucie dyskomfortu w jamy brzusznej. Ból w jelitach po jedzeniu, Podobnie jak dyskomfort w jamie brzusznej po jedzeniu, mogą być objawami nie tylko narządów trawiennych, ale także innych.

Opis bólu.

Ból w nadbrzuszu – pojawiają się na szczycie brzucha między pępkiem a procesem splotu słonecznego, zaraz po jedzeniu. Zwłaszcza, jeśli było zimno, ostre lub niewystarczająco przetworzone. Zazwyczaj taki ból występuje z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka lub gdy osoba ma wrzód żołądka. Kiedy występuje choroba wrzodowa dwunastnicy, ból nocny lub głodny (na czczo), który występuje nie wcześniej niż dwie godziny po jedzeniu. Usuwanie ich może być użyciem produktów mleczarskich lub alkalicznych.

Jeśli ból brzucha, a mianowicie w okolicy nadbrzusznej, zaczyna się po spożyciu tłustych potraw, to mówi o chorobach takich narządów jak wątroba, pęcherzyk żółciowy lub trzustka. W tym przypadku ból może być nawet podawany z lewej strony klatki piersiowej do regionu serca lub pod lewą łopatką. Czasami pacjenci mylą ten ból z chorobą serca.

Jeśli żołądek boli w pobliżu pępka, osoba może mieć dwukropek (mały) lub jelita cienkiego. Taki ból może wystąpić lub pogłębiać się po kilku godzinach (1-2) po posiłku lub nagłym, nagłym wysiłku fizycznym. Zdarzyły się przypadki, gdy powstało po wyginięciu tułowia (ćwiczeń lub pracy).

Czasami bóle piszczelowe skurczu występują w wyniku zatrucia ołowiem, rtęci, soli metali ciężkich lub w obecności nowotworu jelitowego.

Jeśli odczucia bólu znacznie spadną lub nawet zanikają po wypróżnieniu, to masz sekrecję jelita grubego.

Nieprzyjemne doznania bólu lewej hipochondrium, spowodowane ostrym oddechem, zwiększonym oddechem, zwiększonym wysiłkiem fizycznym mogą mówić o chorym śledzionie, trzustce lub problemie z klatką piersiową.

Mogą wystąpić również inne przyczyny bólu brzucha. Na przykład, jeśli czujesz ból w dolnej części brzucha po prawej stronie, możliwe jest zapalenie wyrostka robaczkowego lub podrzędne zapalenie macicy. A jeśli dolne brzuch jest w lewo, może to być choroba dolnych części okrężnicy, lub zapalenie kończyn macicznych, choroba moczowodu, nerki lub mięśni lędźwiowych.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli odczuwasz ból w żołądku po jedzeniu, Może być wiele powodów, dlatego ważne jest, aby najpierw poznać jego naturę. Ból w żołądku po jedzeniu występuje z różnymi chorobami. Aby dowiedzieć się, jaka choroba Cię niepokoi, spójrz na ich przyczyny i objawy.

Zapalenie żołądka

Przyczyny: stres, złe odżywianie, długotrwałe stosowanie niektórych rodzajów leków i infekcji jelitowych.

Objawy: zgaga; Ciężkość po jedzeniu; Nudności; Biegunka; Ból w okolicy nadnerczowej i wymioty.

Diagnoza: FEGS, analiza stolca, badanie żołądkowe.

Zapalenie dwunastnicy

Przyczyny: stres, brak diety, niezupełnie wyleczone zapalenie żołądka.

Objawy: kilka godzin później, ból w żołądku po jedzeniu; Ból girdle, w górnej części brzucha, może przejść się na lewą lub prawą hipochondrium; Nudności; Zgaga; Ciężkość; W ustach nieprzyjemny posmak; Erakcja; Bloating; Wyłożony język; Ból w głowie jest możliwy.

Diagnoza: duodenofibroskopia, rentgenowskie, dwunastkowe.

Zapalenie jelit

Przyczyny: ciężkie zatrucia pokarmowe, choroby zakaźne przewodu pokarmowego, alergie pokarmowe i tym podobne.

Objawy: gorączka; Ciężki ból w środku brzucha; Wymioty; Odwodnienie i biegunka.

Diagnoza: analiza moczu, kału, krwi, badanie soku żołądkowego.

Zapalenie okrężnicy

Przyczyny: długie i niekontrolowane stosowanie antybiotyków, stosowanie produktów o niskiej jakości.

Objawy: biegunka; Ból brzucha; Wzrost temperatury ciała.

Diagnoza: analiza kału, krwi i promieniowania rentgenowskiego.